• Посилання скопійовано

Чи може благодійний фонд надати допомогу нерезиденту - фізособі?

Благодійна організація планує надати благодійну допомогу у вигляді грошових коштів на слуховий апарат фізособі-нерезиденту, яка має посвідку на проживання в Україні та РНОКПП. Чи можна надати таку допомогу?

Бенефіціаром є набувач благодійної допомоги (фізична особа, неприбуткова організація або територіальна громада), що одержує допомогу від одного чи кількох благодійників для досягнення цілей, визначених Законом про благодійну діяльність (див. ст. 1 Закону про благодійну діяльність).

Отже, законом не визначено обмежень щодо статусу фізичної особи - бенефіціара, зокрема резидент або нерезидент. В ПКУ також немає обмежень. Тому благодійна організація може надати допомогу нерезиденту, якщо вона в межах її статутної діяльності, без ризику втрати статусу неприбутковості.

В свою чергу, благодійна організація є податковим агентом для нерезидента.

Доходи з джерелом їх походження в Україні, що нараховуються (виплачуються, надаються) на користь нерезидентів, оподатковуються за правилами та ставками, визначеними для резидентів (з урахуванням особливостей, визначених деякими нормами цього розділу для нерезидентів) (див. пп. 170.10.1 ПКУ).

До загального місячного (річного) оподатковуваного доходу платника податку не включаються кошти, що надаються як допомога на лікування та медичне обслуговування платника податку, за умови документального підтвердження витрат, пов’язаних із наданням зазначеної допомоги (у разі надання коштів), у тому числі, але не виключно, для придбання ліків, донорських компонентів, протезно-ортопедичних виробів, виробів медичного призначення для індивідуального користування осіб з інвалідністю, за рахунок коштів благодійної організації (див. пп. 165.1.19 ПКУ).

Якщо кошти благодійна організація планує надати не як допомогу на лікування та медичне обслуговування, то потрібно буде проаналізувати пп. 170.7 ПКУ та розглянути умови оподаткування цільової допомоги.

Пропонуємо до уваги нашу новину: Зміни в оподаткуванні благодійної допомоги: Закон №4254

Якщо пільг немає, то оподаткування в загальному порядку – ПДФО та ВЗ.

Висновки:

  1. Законодавчо не визначено обмежень щодо резидентського статусу фізичної особи – бенефіціара благодійної допомоги;
  2. Допомога на слуховий апарат для нерезидента може бути звільнена від оподаткування ПДФО та військовим збором за умови документального підтвердження витрат на його придбання відповідно до пп. 165.1.19 ПКУ, як допомога на лікування та медичне обслуговування;
  3. Благодійний фонд виступає податковим агентом для такого нерезидента;
  4. Якщо умови для звільнення від оподаткування пп. 165.1.19 ПКУ не виконуються, необхідно аналізувати можливість застосування пільг за пп. 170.7 ПКУ (цільова благодійна допомога) або оподатковувати такий дохід на загальних підставах (ПДФО, ВЗ).

Найкращі консультації – тепер у Telegram та Viber!

Читайте відповіді «Дебету-Кредиту» на найцікавіші та найактуальніші запитання у популярних месенджерах!

Доступ до цієї консультації можливий лише для передплатників «Дебету-Кредиту». Якщо ви передплатник, будь ласка, авторизуйтесь.

Або оформіть передплату, вартість пакету «Мій асистент» становить лише 122 грн/міс

Передплатити

Автор: Пантюхова Анна

Джерело: «Дебет-Кредит»

Рубрика: Держрегулювання/Інше

30 днiв передплати безкоштовно!Оберiть свiй пакет вiд «Дебету-Кредиту»
на мiсяць безкоштовно!
Спробувати

Усі консультації рубрики «Інше»