• Посилання скопійовано

РРО у підприємця 2-ї групи єдиного податку при досягненні обсягу доходу 1 млн грн

Чи потрібно фізособі-підприємцю 2-ї групи єдиного податку застосовувати РРО при перевищенні доходу розміру в 1 млн грн, якщо підприємець працює лише за договором комісії та отримує тільки безготівкові кошти від комісіонера?

Відповідно до п. 296.10 ПКУ РРО не застосовуються платниками єдиного податку другої групи (фізособи - підприємці) незалежно від обраного виду діяльності, обсяг доходу яких протягом календарного року не перевищує 1 млн грн. У разі перевищення в календарному році обсягу доходу понад 1млн грн застосування РРО для такого платника ЄП є обов’язковим. Застосування РРО розпочинається з першого числа першого місяця кварталу, наступного за виникненням такого перевищення, та продовжується у всіх наступних податкових періодах протягом реєстрації суб’єкта господарювання як платника єдиного податку. Як бачимо, тут не зроблено винятків для готівкових або безготівкових надходжень, дохід для цілей застосування РРО визначається незалежно від форми, у якій він отриманий.

У свою чергу, при визначенні доходу у випадку, коли ФОП працює лише за договором  комісії та отримує лише винагороду від комісіонера, слід зважати на п. 292.4 ПКУ: у разі надання послуг, виконання робіт за договорами комісії доходом є сума отриманої винагороди повіреного (агента). Отже, для вирішення питання про необхідність застосування  РРО слід визначати суму доходів у вигляді комісійної винагороди незалежно від того, що вона надходить у безготівковій формі

При одноразовому досягненні річного обсягу такого доходу розміру в 1 млн грн вже потрібно пам'ятати про РРО. Тобто достатньо буде один раз в межах одного календарного року досягти обсягу доходу в 1 млн, як у ФОП з'явиться обов'язок щодо застосування РРО з наступного кварталу та в наступних роках, навіть якщо в ці роки обсяг доходу буде менше 1 млн грн. 

Але РРО буде потрібний лише в тому випадку, якщо ФОП буде здійснювати розрахункові операції.  Визначення  розрахункової операції наведено у ст. 2 Закону про РРОрозрахункова операція  -  приймання  від  покупця  готівкових коштів, платіжних карток, платіжних чеків, жетонів тощо за місцем реалізації   товарів   (послуг),   видача   готівкових  коштів  за повернутий  покупцем  товар   (ненадану   послугу),   а   у   разі застосування    банківської    платіжної   картки   -   оформлення відповідного розрахункового документа щодо оплати в  безготівковій формі  товару (послуги)  банком  покупця  або,  у разі повернення товару (відмови від послуги),  оформлення розрахункових документів щодо перерахування коштів у банк покупця.

Якщо ФОП не буде проводити розрахункових операцій, а буде продовжувати отримувати доходи лише у безготівковій формі шляхом банківського переказу коштів на його розрахунковий рахунок, йому не потрібно буде застосовувати РРО.

Увага!

Тепер ви можете читати бухгалтерські новини від «Дебету-Кредиту» у Telegram та VIBER, а обговорювати їх – у найбільшій групі бухгалтерів на Facebook

Приєднуйтесь і дізнавайтесь найважливіші новини першими!

Доступ до цієї консультації можливий лише для передплатників «Дебету-Кредиту». Якщо ви передплатник, будь ласка, авторизуйтесь.

Або оформіть передплату, вартість пакету «Мій асистент» становить лише 99 грн/міс

Передплатити

Автор: Єгорова Юлія

Джерело: «Дебет-Кредит»

Рубрика: Держрегулювання/Готівковий обіг та каса

30 днiв передплати безкоштовно!Оберiть свiй пакет вiд «Дебету-Кредиту»
на мiсяць безкоштовно!
Спробувати

Усі консультації рубрики «Готівковий обіг та каса»