• Посилання скопійовано

За незначні недоліки у розрахунковому документі штраф не застосовується

Підприємство при реалізації товару використовує касовий апарат. Друкування фіскального чеку відбувається зі всіма необхідними реквізитами, але там де вказується сума ПДВ-20%, зазвичай у різних магазинах в чеку вказується "Включений ПДВ" під літерою А=20,00%, а в наших чеках вказується: "Включений ПДВ А=0,00%, Б=20,00%..." Чи вважається це порушенням?

Підприємство при реалізації товару використовує касовий апарат (зареєстрований в установленому законодавством порядку). Друкування фіскального чеку відбувається зі всіма необхідними реквізитами, але там де вказується сума ПДВ-20%, зазвичай у різних магазинах в чеку вказується "Включений ПДВ" під літерою А=20,00%, а в наших чеках вказується наступне: "Включений ПДВ А=0,00%, Б=20,00%..." Чи є це порушенням, так як касовий апарат з першого дня так налаштований?

Вказаний в питанні касовий апарат запрограмований на продаж через РРО товарів по двом ставкам ПДВ, по ставці 20% і по ставці 0%

Згідно п. 1 та 2 Порядку обчислення і накопичення реєстраторами розрахункових операцій сум податку на додану вартість, затвердженого Постановою КМУ від 27.12.2010 р. №1224, електронний контрольно-касовий апарат (далі — касовий апарат) повинен забезпечувати обчислення сум податку на додану вартість не менш як за чотирма позиціями, у тому числі розмежовуючи ставки оподаткування та операції, звільнені від оподаткування та такі, що не є об’єктом оподаткування. 


 

Касовий апарат повинен забезпечувати друкування та видачу касового чека, який, крім обов’язкових реквізитів, містить відомості про: 

вартість одиниці товару або наданої послуги з урахуванням податку на додану вартість (за оподатковуваними операціями); 

вартість одиниці товару або наданої послуги без урахування податку на додану вартість (за звільненими від оподаткування операціями та тими, що не є об’єктом оподаткування); 

код ставки податку на додану вартість за одиницею товару або наданою послугою; 

загальну суму податку за кожною позицією (групою товарів, послуг);загальну суму коштів, що підлягає сплаті покупцем, з урахуванням податку на додану вартість. 

Отже, якщо підприємство не реалізує товари, оподатковані ПДВ по ставці 0%, то воно видає покупцям чек, форма якого не відповідає Положенню про форму та зміст розрахункових документів, затвердженому наказом ДПАУ від 01.12 2000 р. №614

Якщо підійти до справи формально, то роздруковані чеки можуть бути не визнані розрахунковими документами і продаж товарів класифікований, як продаж без роздрукування відповідного розрахункового документа, що підтверджує виконання розрахункової операції, тобто з накладанням штрафу згідно до п. 1 ст. 17 Закону про РРО.

Але ВАСУ став на захист продаців.

ВИЩИЙ АДМІНІСТРАТИВНИЙ СУД УКРАЇНИ

У Х В А Л А

23 листопада 2010 року м. Київ К-10340/08

...

Отже, підставою для застосування заходів відповідальності в порядку наведеної норми Закону є, зокрема, нероздрукування відповідного розрахункового документа, а тому навіть наявність незначних недоліків у виданому суб’єктом господарювання розрахунковому документі не тягне за собою накладення штрафних санкцій відповідно до цього припису.

 

Увага!

Тепер ви можете читати бухгалтерські новини від «Дебету-Кредиту» у Telegram та VIBER, а обговорювати їх – у найбільшій групі бухгалтерів на Facebook

Приєднуйтесь і дізнавайтесь найважливіші новини першими!

Автор: Бикова Ганна

Джерело: «Дебет-Кредит»

Рубрика: Держрегулювання/Готівковий обіг та каса

30 днiв передплати безкоштовно!Оберiть свiй пакет вiд «Дебету-Кредиту»
на мiсяць безкоштовно!
Спробувати

Усі консультації рубрики «Готівковий обіг та каса»

  • Чи можна компенсувати витрати за копією фіскального чека?
    ТОВ – неплатник ПДВ компенсує працівнику витрати, понесені у відряджені. Працівник надав копію фіскального чека. Чи може підприємство використати таку копію або витяг з електронного кабінету платника податків для компенсації витрат?
    21.11.2024461
  • Чи можна відмовитися від застосування касового методу?
    ТОВ працює з покупцями, що здійснюють оплату з казначейського рахунку. Інколи один і той же покупець проводить оплату з різних рахунків. Через це виникає багато помилок. Чи може підприємство орієнтуватися лише на першу подію? Які наслідки незастосування касового методу при оплаті з казначейського рахунку?
    15.10.2024683
  • Що робити, якщо «заглючив» РРО?
    Стався збій в роботі РРО, внаслідок чого виторг ФОПа за 30.09.2024 р. був включений у Z-звіт за 01.10.2024 р. Як правильно задокументувати цю операцію? Як заповнити книгу доходів?
    14.10.20247632
  • Як виправляти помилки в чеках РРО?
    Покупцю видали чек, у якому помилково зазначили форму оплати, наприклад, замість готівкової форми зазначили оплату карткою або навпаки. Чи можна провести повернення чека для зміни форми оплати без повернення товару? Чи можна зробити повернення чека, якщо вже пройшов місяць від дати видачі помилкового?
    27.09.2024572
  • Порушено порядок внесення виручки на рахунок підприємства: як виправити?
    Касир отримав кошти з каси для подальшої здачі на поточний рахунок підприємства. Проте він вніс кошти на особисту платіжку картку та перерахував на рахунок підприємства з призначенням платежу - «Власні кошти». Як виправити помилку?
    19.09.2024705