Підприємство при реалізації товару використовує касовий апарат (зареєстрований в установленому законодавством порядку). Друкування фіскального чеку відбувається зі всіма необхідними реквізитами, але там де вказується сума ПДВ-20%, зазвичай у різних магазинах в чеку вказується "Включений ПДВ" під літерою А=20,00%, а в наших чеках вказується наступне: "Включений ПДВ А=0,00%, Б=20,00%..." Чи є це порушенням, так як касовий апарат з першого дня так налаштований?
Вказаний в питанні касовий апарат запрограмований на продаж через РРО товарів по двом ставкам ПДВ, по ставці 20% і по ставці 0%
Згідно п. 1 та 2 Порядку обчислення і накопичення реєстраторами розрахункових операцій сум податку на додану вартість, затвердженого Постановою КМУ від 27.12.2010 р. №1224, електронний контрольно-касовий апарат (далі — касовий апарат) повинен забезпечувати обчислення сум податку на додану вартість не менш як за чотирма позиціями, у тому числі розмежовуючи ставки оподаткування та операції, звільнені від оподаткування та такі, що не є об’єктом оподаткування.
Касовий апарат повинен забезпечувати друкування та видачу касового чека, який, крім обов’язкових реквізитів, містить відомості про:
вартість одиниці товару або наданої послуги з урахуванням податку на додану вартість (за оподатковуваними операціями);
вартість одиниці товару або наданої послуги без урахування податку на додану вартість (за звільненими від оподаткування операціями та тими, що не є об’єктом оподаткування);
код ставки податку на додану вартість за одиницею товару або наданою послугою;
загальну суму податку за кожною позицією (групою товарів, послуг);загальну суму коштів, що підлягає сплаті покупцем, з урахуванням податку на додану вартість.
Отже, якщо підприємство не реалізує товари, оподатковані ПДВ по ставці 0%, то воно видає покупцям чек, форма якого не відповідає Положенню про форму та зміст розрахункових документів, затвердженому наказом ДПАУ від 01.12 2000 р. №614.
Якщо підійти до справи формально, то роздруковані чеки можуть бути не визнані розрахунковими документами і продаж товарів класифікований, як продаж без роздрукування відповідного розрахункового документа, що підтверджує виконання розрахункової операції, тобто з накладанням штрафу згідно до п. 1 ст. 17 Закону про РРО.
Але ВАСУ став на захист продаців.
ВИЩИЙ АДМІНІСТРАТИВНИЙ СУД УКРАЇНИ
У Х В А Л А
23 листопада 2010 року м. Київ К-10340/08
...
Отже, підставою для застосування заходів відповідальності в порядку наведеної норми Закону є, зокрема, нероздрукування відповідного розрахункового документа, а тому навіть наявність незначних недоліків у виданому суб’єктом господарювання розрахунковому документі не тягне за собою накладення штрафних санкцій відповідно до цього припису.