• Посилання скопійовано

У яких випадках потрібно вести КОРО?

Суб’єкт господарювання надає послуги стоматології. Чи потрібно зараз вести книгу ОРО? Чи потрібно в неї заносити суми виручки та підклеювати Z-звіти щодня? Книгу було зареєстровано у вересні

Насамперед зазначимо, що відповідно до пп. 1 гл. 1 розд. ІІ Порядку №547, суб'єкти господарювання, які відповідно до рішень, затверджених власними розпорядчими документами, про те, що у випадку виходу з ладу РРО або відключення електроенергії проведення розрахункових операцій не здійснюється до моменту належного підключення резервного РРО або включення електроенергії, у разі необхідності та за власним бажанням можуть:

  • зареєструвати КОРО у порядку та строки, визначені пп. 7, 8 гл. 1 Порядку №547;
  • скасувати реєстрацію КОРО та припинити її застосування.

Наказом № 773, яким внесено зміни до п. 6 глави 4 розділу ІІ Порядку  №547, з 1 жовтня 2018 року скасовано обов’язок суб’єкта господарювання, щодо використання КОРО на РРО, підклеювати фіскальні звітні чеки до відповідних сторінок КОРО та щоденно виконувати записи (у разі здійснення розрахункових операцій) про рух готівки та суми розрахунків.

Зазначений п. 6 глави 4 розд. ІІ Порядку  №547 також з 1 жовтня 2018 року вимагає збереження щоденних фіскальних звітних чеків (щоденних Z-звітів) в електронній формі протягом строку, визначеного пп. 44.3 ПКУ, тобто, протягом 1095 днів .

Податківці в ІПК від 19.08.2020 р. №3453/ІПК/99-00-07-05-01-06 зауважують, що  спосіб збереження суб’єктом господарювання щоденних фіскальних звітних чеків (щоденних "Z-звітів") в паперовій або електронній формі має забезпечити (у тому числі під час проведення перевірки) можливість візуального перегляду такого "Z-звіту" для підтвердження факту оприбуткування готівки та повноти обліку здійснених розрахункових операцій.

Дані наданих для перегляду "Z-звітів" в паперовій або електронній формі мають співпадати з даними електронних копій таких "Z-звітів", що містяться я у фіскальній пам’яті РРО або на фіскальному сервері.

Враховуючи зазначене, зберігання роздрукованих фіскальних звітних чеків, у разі здійснення розрахункових операцій, забезпечується суб’єктом господарювання у зручний для нього спосіб.

Тож, за бажанням, у паперовому вигляді Z-звіти можна  зберігати як і де завгодно, а саме собою щоденне вклеювання Z-звіту до КОРО не має сенсу, тим більше, що й форма КОРО на сьогодні цього не вимагає.

Отже, на сьогодні КОРО ведеться у разі відключення електроенергії або у випадку виходу з ладу РРО тими суб’єктами господарювання, які прийняли про це рішення. Водночас, СГД має право відмовитись від застосування КОРО та зняти її з реєстрації у випадку, якщо буде складено розпорядчий документ про те, що у випадку виходу з ладу РРО або відключення електроенергії проведення розрахункових операцій не здійснюється до моменту належного підключення резервного РРО або включення електроенергії. 

Як скасувати реєстрацію КОРО див. тут

Проте суб’єкти господарювання мають забезпечити зберігання фіскальних звітніх чеків у зручний спосіб протягом трьох років.

Увага!

Тепер ви можете читати бухгалтерські новини від «Дебету-Кредиту» у Telegram та VIBER, а обговорювати їх – у найбільшій групі бухгалтерів на Facebook

Приєднуйтесь і дізнавайтесь найважливіші новини першими!

Доступ до цієї консультації можливий лише для передплатників «Дебету-Кредиту». Якщо ви передплатник, будь ласка, авторизуйтесь.

Або оформіть передплату, вартість пакету «Мій асистент» становить лише 99 грн/міс

Передплатити

Автор: Степанов Михаил

Джерело: «Дебет-Кредит»

Рубрика: Держрегулювання/Готівковий обіг та каса

30 днiв передплати безкоштовно!Оберiть свiй пакет вiд «Дебету-Кредиту»
на мiсяць безкоштовно!
Спробувати

Усі консультації рубрики «Готівковий обіг та каса»

  • Чи потрібно вести касову книгу за операціями на рахунку 308 та як складати касові ордери?
    Який кореспондуючий рахунок необхідно вказати у прибутковому ордері при прийомі коштів за послуги через ПРРО? Як саме відображати операції у касовій книзі, якщо на кінець дня всю виручку передаємо з рахунку 308 на рахунок 301? Чи потрібно виписувати видатковий ордер для рахунку 308 і прибутковий на рахунок 301 на суму цих коштів? Які коресподуючі рахунки вказувати в видатковому ордері та в прибутковому?
    24.04.2024337
  • Які електронні підписи та печатки можуть застосовуватись в ПРРО?
    Чи можна використовувати електронні печатки, а не іменні ключі касирів для програмного РРО? Чи не буде це порушенням порядка проведення розрахункових операцій?
    02.04.202441
  • ФОП використовує платіжний сервіс LiqPay: чи потрібно РРО?
    Чи належить сервіс LiqPay до сервісу переказу коштів? Чи потрібно застосовувати РРО при оплаті на сайті ФОП за послуги з тимчасового розміщення за допомогою сервісу LiqPay?
    28.03.20241 404
  • Чи застосовує підприємство рахунок 308 при оприбуткуванні готівки із застосуванням КОРО?
    Підприємство перевізник при оприбуткуванні готівки в касу використовує КОРО та РК. Як обліковувати надходження готівки з 23.02.2024 р.?
    25.03.202496
  • Як обліковувати ПРРО та як списати РРО?
    В 2022 р. ТОВ купило та зареєструвало ПРРО. Оплата за ПРРО здійснюється на рік. Оприбуткували це ПРРО як нематеріальний актив на 127 рахунок + амортизація на 12 місяців. Через рік здійснили оплату за ПРРО на ще один рік, але іншому ФОП. Чи правильно визначило ТОВ це ПРРО як нематеріальний актив? Що робити з ПРРО після закінчення 12 місяців? Чи треба його знову реєструвати, а старий нематактив списувати? До ПРРО був РРО, який знято з реєстрації і про це є акт. Як його правильно списати?
    28.02.202483