• Посилання скопійовано

Підприємство припинило діяльність, але не зняло РРО з реєстрації: як звітувати?

Підприємство припинило діяльність і не торгує через РРО (є довідка про зняття фіскального режиму з апарату, але з реєстрації в податковій ще не зняли). Таким чином, віти по РРО подаємо пусті. Як нам подавати звіти, якщо до 1 липня ми не встигнемо зняти апарат з реєстрації і не підключимо електронний режим?

Очевидно в запиті іде мова про подання до органів державної податкової служби електронних копій розрахункових документів і фіскальних звітних чеків реєстраторів розрахункових операцій дротовими або бездротовими каналами зв’язку суб’єктами господарювання, що використовують РРО.

З 1 липня 2013 року в плані подання звітності по РРО нічого не змінюється. З цієї дати настає фінансова відповідальність за неподання такої звітності в розмірі 170 грн. На сьогодні більшість суб’єктів подає звітність в паперовій формі, яка приймається податковими органами, хоча ще з 01 січня 2013 року повинна подаватися звітність в електронній формі.

Слід звернути увагу, що у випадку коли РРО не застосовується,


розрахункових документів він не формує. Як наслідок у Вашого підприємства не буде документа, який потрібно подавати до податкової інспекції у електронній формі. В даний час звітність подається у паперовій формі, проти чого податкові органи не заперечують. У консультаціях податкові органи погоджуються, що суб’єкти, які не здійснюватимуть діяльності і надалі зможуть подавати звітність у паперовій формі.

Слід звернути увагу, що у парламенті зареєстровано законопроект «Про внесення змін до прикінцевих положень Закону України «Про внесення змін до деяких законодавчих актів України у зв’язку з прийняттям Податкового кодексу України» за №2087а-1 щодо відстрочення настання відповідальності за неподання електронної звітності» до 01.07.2014 року. Відстрочення настання у відповідальності, як показала практика, у нас розуміють як відстрочення запровадження звітності у електронній формі.

Увага!

Тепер ви можете читати бухгалтерські новини від «Дебету-Кредиту» у Telegram та VIBER, а обговорювати їх – у найбільшій групі бухгалтерів на Facebook

Приєднуйтесь і дізнавайтесь найважливіші новини першими!

Доступ до цієї консультації можливий лише для передплатників «Дебету-Кредиту». Якщо ви передплатник, будь ласка, авторизуйтесь.

Або оформіть передплату, вартість пакету «Мій асистент» становить лише 116 грн/міс

Передплатити

Джерело: Контракти-Аудит

Рубрика: Держрегулювання/Готівковий обіг та каса

30 днiв передплати безкоштовно!Оберiть свiй пакет вiд «Дебету-Кредиту»
на мiсяць безкоштовно!
Спробувати

Усі консультації рубрики «Готівковий обіг та каса»

  • Чи можна компенсувати витрати за копією фіскального чека?
    ТОВ – неплатник ПДВ компенсує працівнику витрати, понесені у відряджені. Працівник надав копію фіскального чека. Чи може підприємство використати таку копію або витяг з електронного кабінету платника податків для компенсації витрат?
    21.11.2024239
  • Чи можна відмовитися від застосування касового методу?
    ТОВ працює з покупцями, що здійснюють оплату з казначейського рахунку. Інколи один і той же покупець проводить оплату з різних рахунків. Через це виникає багато помилок. Чи може підприємство орієнтуватися лише на першу подію? Які наслідки незастосування касового методу при оплаті з казначейського рахунку?
    15.10.2024682
  • Що робити, якщо «заглючив» РРО?
    Стався збій в роботі РРО, внаслідок чого виторг ФОПа за 30.09.2024 р. був включений у Z-звіт за 01.10.2024 р. Як правильно задокументувати цю операцію? Як заповнити книгу доходів?
    14.10.20247622
  • Як виправляти помилки в чеках РРО?
    Покупцю видали чек, у якому помилково зазначили форму оплати, наприклад, замість готівкової форми зазначили оплату карткою або навпаки. Чи можна провести повернення чека для зміни форми оплати без повернення товару? Чи можна зробити повернення чека, якщо вже пройшов місяць від дати видачі помилкового?
    27.09.2024572
  • Порушено порядок внесення виручки на рахунок підприємства: як виправити?
    Касир отримав кошти з каси для подальшої здачі на поточний рахунок підприємства. Проте він вніс кошти на особисту платіжку картку та перерахував на рахунок підприємства з призначенням платежу - «Власні кошти». Як виправити помилку?
    19.09.2024705