• Посилання скопійовано

У якій сумі визнавати дохід у разі отримання оплати через LIQPAY?

ФОП, платник ЄП ІІ групи, отримує оплату через систему LiqPay. Покупець оплачує 1000 грн, але на рахунок підприємця через LIQPAY зараховується сума за вирахунком комісії (972,50 грн). Яка сума включається до Книги обліку доходів підприємця?

Відповідно до п. 1.9 ст. 1 Закону №2346, еквайринг - послуга технологічного, інформаційного обслуговування розрахунків за операціями, що здійснюються з використанням електронних платіжних засобів у платіжній системі.

Крім того, податківці у ІПК 01.04.2019 р. №1368/6/99-99-14-05-01-15/ІПК прирівнюють отриману оплату через WAYFORPAY, LIQPAY, PORTMONE, FONDY та інші аналогічні системи до інтернет-еквайрингу.

Таким чином, у разі отримання оплати за допомогою платіжної системи LIQPAY має місце отримання оплати шляхом приймання платіжної картки через інтернет-еквайринг.

При цьому, відповідно до вимог п. 5 Порядку №579, записи в Книгах обліку доходів виконуються за підсумками робочого дня, протягом якого отримано дохід, зокрема, про кошти, які надійшли на поточний рахунок платника податку та/або які отримано готівкою.

Своєю чергою, ДПС у Волинській області у ІПК від 29.07.2019 р. №3546/ІПК/03-20-13-01-06 роз’яснювала, що у разі, якщо з суми виручки фінансовою установою утримується комісійна винагорода за надані послуги за переказ коштів, то доходом в грошовій формі фізичної особи - підприємця на спрощеній системі оподаткування є повна сума виручки (з врахуванням комісії, утриманої фінансовою установою). Оскільки фактично сума утриманої комісії є витратами підприємця, а "єдинники" права на витрати для визначення об’єкту оподаткування не мають.

Отже, в Книзі обліку доходів підприємця в даному випадку повинна потрапити повна сума без вирахування комісії платіжної системи – 1 000 грн.

***

Читайте також:

Увага!

Тепер ви можете читати бухгалтерські новини від «Дебету-Кредиту» у Telegram та VIBER, а обговорювати їх – у найбільшій групі бухгалтерів на Facebook

Приєднуйтесь і дізнавайтесь найважливіші новини першими!

Доступ до цієї консультації можливий лише для передплатників «Дебету-Кредиту». Якщо ви передплатник, будь ласка, авторизуйтесь.

Або оформіть передплату, вартість пакету «Мій асистент» становить лише 99 грн/міс

Передплатити

Автор: Станіслав Горбовцов

Джерело: «Дебет-Кредит»

Рубрика: Держрегулювання/Готівковий обіг та каса

30 днiв передплати безкоштовно!Оберiть свiй пакет вiд «Дебету-Кредиту»
на мiсяць безкоштовно!
Спробувати

Усі консультації рубрики «Готівковий обіг та каса»

  • Чи потрібно вести касову книгу за операціями на рахунку 308 та як складати касові ордери?
    Який кореспондуючий рахунок необхідно вказати у прибутковому ордері при прийомі коштів за послуги через ПРРО? Як саме відображати операції у касовій книзі, якщо на кінець дня всю виручку передаємо з рахунку 308 на рахунок 301? Чи потрібно виписувати видатковий ордер для рахунку 308 і прибутковий на рахунок 301 на суму цих коштів? Які коресподуючі рахунки вказувати в видатковому ордері та в прибутковому?
    Сьогодні 14:3385
  • Які електронні підписи та печатки можуть застосовуватись в ПРРО?
    Чи можна використовувати електронні печатки, а не іменні ключі касирів для програмного РРО? Чи не буде це порушенням порядка проведення розрахункових операцій?
    02.04.202439
  • ФОП використовує платіжний сервіс LiqPay: чи потрібно РРО?
    Чи належить сервіс LiqPay до сервісу переказу коштів? Чи потрібно застосовувати РРО при оплаті на сайті ФОП за послуги з тимчасового розміщення за допомогою сервісу LiqPay?
    28.03.20241 395
  • Чи застосовує підприємство рахунок 308 при оприбуткуванні готівки із застосуванням КОРО?
    Підприємство перевізник при оприбуткуванні готівки в касу використовує КОРО та РК. Як обліковувати надходження готівки з 23.02.2024 р.?
    25.03.202489
  • Як обліковувати ПРРО та як списати РРО?
    В 2022 р. ТОВ купило та зареєструвало ПРРО. Оплата за ПРРО здійснюється на рік. Оприбуткували це ПРРО як нематеріальний актив на 127 рахунок + амортизація на 12 місяців. Через рік здійснили оплату за ПРРО на ще один рік, але іншому ФОП. Чи правильно визначило ТОВ це ПРРО як нематеріальний актив? Що робити з ПРРО після закінчення 12 місяців? Чи треба його знову реєструвати, а старий нематактив списувати? До ПРРО був РРО, який знято з реєстрації і про це є акт. Як його правильно списати?
    28.02.202481