Головна Усі консультації Держрегулювання Готівковий обіг та каса

Придбання квитків для відрядження через Приват24: чи треба підтвердження оплати?

Працівник їде в відрядження. Придбав квитки через Приват24 та роздрукував їх у терміналі Приватбанку. Чи потрібно підтвердження оплати квитків, а саме: копію виписки з карткового рахунку, що саме своєю карткою було розраховано? А якщо розрахунок був чужою карткою? Чи достатньо для авансового звіту цих електронних квитків з терміналу?

Суми надміру витрачених коштів, отриманих платником податку на відрядження або під звіт, не повернутої у встановлений строк, оподатковуються в порядку, наведеному в пп. 170.9 ПКУ.

При цьому не є доходом платника податку – фізичної особи, яка перебуває у трудових відносинах із своїм роботодавцем, сума відшкодованих йому у встановленому законодавством порядку витрат на відрядження в межах фактичних витрат, зокрема, проїзд.

Обов’язковою умовою, встановленою абз. 3 пп. 170.9.1 ПКУ, та на підставі якої зазначені витрати не є об'єктом оподаткування ПДФО є лише наявність підтвердних документів, що засвідчують вартість цих витрат у вигляді:

  • транспортних квитків або транспортних рахунків (багажних квитанцій), у т. ч. електронних квитків;
  • посадкового талона, якщо його обов'язковість передбачена правилами перевезення на відповідному виді транспорту;
  • розрахункових документів про їх придбання за всіма видами транспорту.

ДПС в ІПК від 05.12.2018 р. №5105/6/99-99-13-02-03-15/ІПК та від 05.12.2018 р. №5104/6/99-99-13-02-03-15/ІПК повідомляє, що не є об'єктом оподаткування ПДФО та ВЗ сума відшкодованих роботодавцем витрат платнику податків - фізичній особі, понесених ним у зв'язку з відрядженням, за умови наявності підтвердних документів, що засвідчують вартість цих витрат, та документів, які підтверджують зв'язок такого відрядження з господарською діяльністю роботодавця. При цьому, крім зазначених вимог, мають бути виконані усі інші вимоги, встановлені пп. 170.9 ПКУ.

За відсутності хоча б одного з підтвердних документів, сума відшкодованих роботодавцем витрат включається до оподаткованого доходу працівника та оподатковується ПДФО та ВЗ в порядку, встановленому пп. 170.9 ПКУ. Зазначене поширюється також на придбання квитка у разі оплати його вартості чужою карткою.

 ***

Також читайте:

Доступ до повного тексту цієї консультації можливий лише для передплатників електронного або паперового «Дебету-Кредиту». Якщо ви передплатник, будь ласка, авторизуйтесь.

Або оформіть передплату, перейшовши за посиланням;  вартість мінімального пакету «Мій асистент» становить лише 43 грн на місяць.

Дякуємо за розуміння.

Автор:
Бондаренко Олена
Джерело
«Дебет-Кредит»
Рубрика:
Держрегулювання / Готівковий обіг та каса
Теги:
Відрядження , Каса , РРО

30 днiв передплати безкоштовно!

Коментарі: 0

Новини по темі

Консультації по темі