Відповідно до ст. 5 Закону про бухоблік, господарські операції повинні бути відображені в облікових регістрах у тому звітному періоді, у якому вони були здійснені. При цьому, варто звернути увагу, що за умовами запитання квитки придбаваються заздалегідь і будуть використані в наступному періоді. Відповідно вважаємо, що підприємство не має права відносити їх вартість до витрат до того моменту, доки такі квитки не будуть фактично використані.
Згідно з Інструкцією №291, на рахунку 33 "Інші кошти" ведеться узагальнення інформації про наявність і рух грошових документів (у національній та іноземній валюті), які знаходяться в касі установи (поштових марок, сплачених проїзних документів, сплачених путівок до санаторіїв, пансіонатів, будинків відпочинку, коштів, що містяться в акредитивах, у чекових книжках та в інших грошових документах тощо), та про кошти в дорозі.
Зокрема, на субрахунку 331 "Грошові документи в національній валюті" обліковуються грошові документи установи в національній валюті. Тож придбання квитків відображається записом - Дт 331 Кт 631. Перед відрядженням ці квитки видаються працівнику (запис - Дт 3721 Кт 331), а після його повернення з відрядження списуються на витрати записом - Дт 92 (93) Кт 3721. Варто звернути увагу, що за такого підходу сума квитка повинна бути відображена у авансовому звіті (хоч працівник їх і не купляв, однак повинен відзвітуватися про їх використання).
Однак, в даному випадку придбані квитки є електронними (тобто фактично покласти їх в касу для збереження не вийде), тому вважаємо, що використовувати субрахунок 331 є не досить доречним. Окрім цього, варто зважати на те, що туристична компанія надає підприємству не самі квитки, а послуги, що підтверджуються актом виконаних робіт. Тому для обліку таких витрат (на придбання та бронювання квитків, що будуть фактично використані в майбутньому), на думку автора, більше підходить рахунок 39 «Витрати майбутніх періодів».
Зокрема, бухгалтерські записи будуть виглядати так:
- Дт 39 Кт 631 – за актом наданих послуг від туроператора;
- Дт 92 (93) Кт 39 – після фактичного використання квитка працівником і повернення з відрядження.
Увага!
Тепер ви можете читати бухгалтерські новини від «Дебету-Кредиту» у Telegram та VIBER, а обговорювати їх – у найбільшій групі бухгалтерів на Facebook
Приєднуйтесь і дізнавайтесь найважливіші новини першими!
Доступ до цієї консультації можливий лише для передплатників «Дебету-Кредиту». Якщо ви передплатник, будь ласка, авторизуйтесь.
Або оформіть передплату, вартість пакету «Мій асистент» становить лише 116 грн/міс
Передплатити