Главная Все консультации Налогообложение НДС

Аркуш коригування до МД містить зміну кодів УКТ ЗЕД: чи складати РК?

Чи потрібно складати РК, якщо аркуш коригування до митної декларації містить зміну кодів УКТ ЗЕД?

Нагадаємо основні моменти.

Згідно з пп. 201.1 ПКУ код товару згідно з УКТ ЗЕД є одним із обов'язкових реквізитів ПН. Імпортери зазначають код УКТ ЗЕД у ПН повністю суцільним значенням як це вказано у митній декларації. Інші платники ПДВ (крім випадків постачання підакцизних товарів) мають право зазначати код товару згідно з УКТ ЗЕД неповністю, але не менше ніж чотири перших цифри відповідного коду. При цьому, код згідно з УКТ ЗЕД зазначається на рівні позиції, підпозиції, категорії, підкатегорії відповідно до Закону про митний тариф України.

Постачальник код УКТ ЗЕД заносить до графи 3.1 ПН. Графа 3.1 заповнюється на всіх етапах постачання товарів. Код товару згідно з УКТ ЗЕД зазначається суцільним порядком без будь-яких розділових знаків (пробілів, крапок тощо). У разі постачання товару, ввезеного на митну територію України, у графі 3.2 проставляється позначка "Х". Графа 3.2 заповнюється на всіх етапах постачання товару.

Більше того, помилки у коді УКТ ЗЕД заважають ідентифікувати здійснену операцію і є причиною неприйняття ПН у електронному вигляді на реєстрацію. Невідповідність кодів ставить під загрозу ПК покупців.

Від дати оформлення митним органом аркуша коригування до МД (за умовами запитання - це квітень 2019 р.) товарні позиції на постачання таких товарів у ПН повинні співпадати із даними митниці. Тому у випадку зміни кодів продавець в обов'язковому порядку із дати змін товарних позицій повинен вказувати у ПН відповідні нові коди УКТ ЗЕД. З іншої сторони потрібно скласти РК до ПН, у якому зі знаком "-" вказати показники щодо товарів, номенклатура яких змінилася (за умовами запитання - це гр. 4.1, товарна позиція - 2106 90 98 90). Для додавання нової товарної позиції, якої не було в ПН, що коригується, у РК зі знаком "+" в окремих рядках зазначаються показники номенклатури товарів, що додаються (нові товарні позиції, за умовами запитання - це гр. 4.1, товарна позиція - 2103 90 90 00).

Якщо необхідно змінити код товарів згідно з УКТ ЗЕД, у графі 2.1 РК зазначається код причини коригування "104". У рядку ПН, що коригується, зазначеному із знаком "-", та новому рядку з виправленими показниками, що його замінює, присвоюється однаковий порядковий номер групи коригування, який зазначається у графі 2.2 РК, та наводиться однакова причина коригування.

Отже, у разі зміни кодів УКТ ЗЕД під час складання аркушу коригування до митної декларації ПН на постачання товарів повинні містити відповідну товарну позицію. Тому у випадку постачання товару із дати змін коду УКТ ЗЕД, такі зміни слід внести до ПН шляхом складання РК.

Доступ к полному тексту этой консультации возможен только для подписчиков электронного или бумажного «Дебет-Кредит». Если вы подписчик, пожалуйста, авторизуйтесь.

Или оформите подписку, перейдя по ссылке;  стоимость минимального пакета «Мой ассистент» составляет только 43 грн в месяц.

Спасибо за понимание.

Автор:
Елена Водопьянова
Джерело
«Дебет-Кредит»
Рубрика:
Налогообложение / НДС
Теги:
Корректировка , НДС , Налоговая накладная , Декларация , Пошлина

Новини від Дт-Кт «Дебету-Кредиту» – тепер у Viber!

Комментарии: 0

Новости по теме

Консультации по теме