• Посилання скопійовано

Довідка про середню зарплату для лікарняних

Як заповнюється довідка про середню заробітну плату за основним місцем роботи для лікарняних?

Відповідно до ст. 49 КЗпП, власник або уповноважений ним орган зобов'язаний видати працівникові на його вимогу довідку про його роботу на даному підприємстві, в установі, організації із зазначенням спеціальності, кваліфікації, посади, часу роботи і розміру заробітної плати.

Форму довідки про заробітну плату (грошове забезпечення, винагороду за цивільно-правовим договором) для розрахунку виплат за загальнообов’язковим державним соціальним страхуванням, визначає Порядок №1266.

За такою довідкою можуть звернутися до роботодавця і працівники - сумісники у разі настання страхового випадку для отримання виплат за неосновним місцем роботи (місцями роботи), а роботодавець повинен її надати.

Заповнення довідки:

1. У заголовній частині довідки зазначається:

  • прізвище, ім'я, по батькові працівника (сумісника), якому надається довідка;
  • назва підприємства;
  • реєстраційний номер облікової картки платника податків (серію та номер паспорта – для осіб, які за релігійними переконаннями відмовилися від номеру) особи, якому надається довідка.

Також у верхньому лівому кутку довідки потрібно проставити кутовий штамп підприємс-тва “дату та вихідний номер довідки”.

2. У табличній частині зазначається:

  • у колонці 1 - зазначаються місяці розрахункового періоду (12 календарних місяців, 6 місяців, інший), що передують місяцю настання страхового випадку;
  • у колонці 2 - кількість календарних днів у розрахунковому періоді, за винятком кале-ндарних днів, не відпрацьованих з поважних причин. Нагадаємо, що до поважних причин належать: тимчасова непрацездатність, відпустка у зв'язку з вагітністю та пологами, відпустка для догляду за дитиною до 3 років та до 6 років (за медичним ви-сновком), відпустка без збереження заробітної плати;
  • у колонці 3 - для зазначення заробітної плати (грошового забезпечення, винагороди за цивільно-правовим договором), на яку нараховано ЄСВ та/або страхові внески, можна використати дані з реквізиту 18 таблиці 6 Звіту з ЄСВ за місяці, які відносяться до розрахункового періоду;
  • колонки 4 та 5 - не заповнюються, оскільки сума та розмір ЄСВ в частині утримань із заробітної плати працівників скасовано з 01.01.2016 р. 

Під табличною частиною зазначаються поважні причини, через які було виключено календарні дні з розрахункового періоду. Поруч з поважною причиною в дужках розшифровується місяць і кількість календарних днів невідпрацьованих працівником.

Заповнена довідка підписується керівником і головним бухгалтером підприємства та заві-ряється печаткою (за її наявності).

Увага!

Тепер ви можете читати бухгалтерські новини від «Дебету-Кредиту» у Telegram та VIBER, а обговорювати їх – у найбільшій групі бухгалтерів на Facebook

Приєднуйтесь і дізнавайтесь найважливіші новини першими!

Доступ до цієї консультації можливий лише для передплатників «Дебету-Кредиту». Якщо ви передплатник, будь ласка, авторизуйтесь.

Або оформіть передплату, вартість пакету «Мій асистент» становить лише 99 грн/міс

Передплатити

Автор: Щербина Світлана

Джерело: «Дебет-Кредит»

Рубрика: Праця та соціальний захист/ЄСВ, соціальний захист

30 днiв передплати безкоштовно!Оберiть свiй пакет вiд «Дебету-Кредиту»
на мiсяць безкоштовно!
Спробувати

Усі консультації рубрики «ЄСВ, соціальний захист»

  • Чи сплачується ЄСВ з авторської винагороди?
    ТОВ укладає авторську угоду на науковий твір. Чи потрібно із авторської винагороди сплачувати ЄСВ?
    22.04.202430
  • Чи донараховувати ЄСВ на перехідний лікарняний?
    Працівник в березні попрацював півмісяця та захворів. Лікарняний перехідний: березень-квітень. Чи проводити донарахування ЄСВ за березень до мінімального розміру, чи це можна зробити у квітні з відображенням у додатку 1 єдиної звітності з ПДФО, ВЗ та ЄСВ суми лікарняних за березень, щоб уникнути сторнування зайво перерахованої суми ЄСВ за І квартал?
    19.04.20246882
  • Оподаткування ЄСВ виплат резидентом Дія. Сіті
    Чи потрібно резиденту Дія. Сіті оподатковувати ЄСВ такі виплати та за якою ставкою: 1) часткове збереження зарплати мобілізованим штатним працівникам згідно з окремими наказами; 2) безповоротна фіндопомога штатному працівнику та гіг-спеціалісту; 3) інші компенсаційні, грошові та/або матеріальні виплати, які непередбачені актами чинного законодавства та не належать до фонду оплати праці?
    12.04.20241931
  • ЄСВ з лікарняного працівника – особи з інвалідністю, резидента Дія. Сіті
    Працівник компанії – резидента Дія. Сіті має інвалідність. У нього відкритий лікарняний з 01 по 29 лютого 2024 р. Відповідно, робочих днів у лютому немає. Як в такому випадку правильно нарахувати ЄСВ? Якщо немає жодного робочого дня, чи потрібно компанії – резиденту Дія. Сіті сплатити за працівника з інвалідністю ЄСВ з МЗП 1562 грн? Чи тільки ЄСВ за ставкою 8,41% з лікарняних?
    11.04.202446
  • Виплата на страхування життя під час відпустки без збереження зарплати: що з ЄСВ?
    Чи потрібно донараховувати ЄСВ до мінімального розміру при перебуванні працівника у відпустці без збереження зарплати, якщо не відпрацьовано жодного дня, але є щомісячне нарахування виплати на страхування життя?
    10.04.2024343