• Посилання скопійовано

Чи можна виплатити відпускні працівнику пізніше ніж за три дні до її початку?

Працівнику підприємства терміново (з наступного дня після подання заяви) потрібно піти у щорічну відпустку. Чи буде правомірною виплата відпускних працівнику пізніше ніж за три дні до її початку за наявності угоди між працівником та роботодавцем (за заявою працівника)?

Про дату початку відпустки встановленої графіком, як правило працівника повідомляють не пізніше ніж за два тижні до дати виходу у відпустку (ч. 11 ст. 10 КЗпП). 

Зарплата за час щорічної відпустки виплачується працівникам не пізніше ніж за три дні до початку відпустки (ч. 4. ст. 115 КЗпП та ст. 21 Закону про відпустки). Мова йде про календарні дні (лист Мінпраці від 26.09.2009 р. №155/13/116-09).

Якщо працівнику необхідно терміново піти у відпустку й немає у запасі трьох календарних днів для виплат, тут можна застосувати п. 2 ст. 7 Конвенції про оплачувані відпустки від 24.06.1970 р. №132.

Зазначається, що відпускні виплачуються працівнику до відпустки, якщо інше не передбачено в угоді між працівником та роботодавцем. 

Тобто можна виплатити відпускні і в інші строки, але має обов’язково бути угода між працівником і роботодавцем. Це може бути заява працівника з проханням про виплату відпускних коштів в інший строк ніж зазначено у ч. 4. ст. 115 КЗпП та ст. 21 Закону про відпустки. Таку заяву приймає роботодавець й підтверджує свою згоду резолюцією на заяві.

Також, у ст. 8-1 КЗпП зазначається, що якщо міжнародним договором або міжнародною угодою, у яких бере участь Україна, встановлено інші правила, ніж ті, що їх містить законодавство України про працю, то застосовуються правила міжнародного договору або міжнародної угоди.

Таким чином, можна виплатити відпускні пізніше ніж за три дні до початку відпустки, але за наявності угоди між працівником та роботодавцем.

Про розрахунок відпускних ми писали тут. Щодо застосування коефіцієнту підвищення для коригування середньої зарплати читайте тут>>

Також читайте Аналітику Дт-Кт: Документальне оформлення щорічних відпусток: покроковий алгоритм

Найкращі консультації – тепер у Telegram та Viber!

Читайте відповіді «Дебету-Кредиту» на найцікавіші та найактуальніші запитання у популярних месенджерах!

Доступ до цього матеріалу можливий лише для зареєстрованих користувачів. Якщо ви вже зареєстровані на нашому сайті — будь ласка, авторизуйтесь.

Або зареєструйтесь , прямо зараз, це не вимагає ваших персональних даних і займе не більше однієї хвилини.

Зареєструватись

Автор: Галина Казначей

Джерело: «Дебет-Кредит»

Рубрика: Праця та соціальний захист/Трудові відносини

30 днiв передплати безкоштовно!Оберiть свiй пакет вiд «Дебету-Кредиту»
на мiсяць безкоштовно!
Спробувати

Усі консультації рубрики «Трудові відносини»

  • Прийняття на роботу особи без громадянства: заповнення Повідомлення
    Як коректно заповнити Повідомлення про прийняття на роботу особи без громадянства, яка має дозвіл на працевлаштування? Що саме необхідно вказати у колонці 6 "Реєстраційний номер облікової картки платника податків або серія (за наявності) та номер паспорта"?
    Сьогодні 10:083
  • Вихід на роботу після лікарняного по вагітності та пологах
    Чи може працівниця після закінчення лікарняного по вагітності та пологах одразу вийти на роботу, не оформлюючи відпустку по догляду за дитиною до 3-х років? Чи зберігає вона право взяти цю відпустку пізніше, і чи діють ці ж правила у бюджетній сфері?
    Сьогодні 09:5611
  • Звільнення сумісника під час лікарняного за власним бажанням
    Зовнішній сумісник, перебуваючи на лікарняному, подає заяву на звільнення за власним бажанням. Як правильно оформити звільнення та чи може комісія із соціального страхування відмовити в оплаті листка непрацездатності?
    Сьогодні 09:119
  • Застосування ПСП та перерахунок зарплати при поданні заяви
    Працівниця подала заяву на застосування податкової соціальної пільги (ПСП) згідно з пп 169.1.1 ПКУ починаючи з червня 2025 року. Чи зобов'язаний роботодавець робити перерахунок ПДФО за попередні місяці (січень-травень 2025 року)? Який термін дії такої заяви?
    Сьогодні 08:1013
  • Звітність та розрахунки за закордонне відрядження
    Керівнику було виплачено аванс на закордонне відрядження у гривні на зарплатну картку. Які терміни звітування та повернення невикористаних коштів? Чи можна повернути залишок на рахунок підприємства чи тільки в касу? За яким курсом валют обліковувати витрати?
    03.07.202566