Головна Усі консультації Праця та соціальний захист Трудові відносини

День вибуття/прибуття з відрядження припадає на вихідний день: як заповнити Табель обліку робочого часу?

Як заповнюється Табель обліку робочого часу, якщо день вибуття/прибуття з відрядження припадає на вихідний день та надається інший день відпочинку?

Табель обліку використання робочого часу затверджено наказом Державного комітету статистики України від 05.12.2008 р. №489.

Щоб організувати ведення обліку робочого часу на підприємстві слід розробити положення про табельний облік, в якому має бути визначено його форму та  зазначені правила заповнення табеля, а саме:

  • порядок складання;
  • ведення;
  • оформлення;
  • затвердження (візування);
  • внесення виправлень та ін.

Необхідним є видання наказу про організацію ведення обліку використання робочого часу, яким потрібно визначити відповідальних осіб за його ведення.

У примітці до затвердженої форми табеля йдеться, що ф.№П-5  має рекомендаційний характер та складається з мінімальної кількості показників, необхідних для заповнення форм.

В типовій формі №П-5 зазначені буквенні та цифрові коди, які слід використовувати при заповненні табеля, але на практиці підприємства їх спрощують, проставляючи фактично відпрацьовану кількість годин (наприклад "8", що означає 8 годин).

У випадку, зазначеному в запитанні, день, коли працівник фактично перебував у відрядженні, в табелі потрібно позначити або кількістю відпрацьованих годин, або позначку ВД (відрядження). Наданий, згідно з наказом, інший день відпочинку, зазначається як інший невідпрацьований час, передбачений законодавством "ІН".

Автор:
Галина Казначей
Джерело
«Дебет-Кредит»
Рубрика:
Праця та соціальний захист / Трудові відносини
Теги:
Відрядження , Трудові відносини

Коментарі: 0

Новини по темі

Консультації по темі