• Посилання скопійовано

День вибуття/прибуття з відрядження припадає на вихідний день: як заповнити Табель обліку робочого часу?

Як заповнюється Табель обліку робочого часу, якщо день вибуття/прибуття з відрядження припадає на вихідний день та надається інший день відпочинку?

Табель обліку використання робочого часу затверджено наказом Державного комітету статистики України від 05.12.2008 р. №489.

Щоб організувати ведення обліку робочого часу на підприємстві слід розробити положення про табельний облік, в якому має бути визначено його форму та  зазначені правила заповнення табеля, а саме:

  • порядок складання;
  • ведення;
  • оформлення;
  • затвердження (візування);
  • внесення виправлень та ін.

Необхідним є видання наказу про організацію ведення обліку використання робочого часу, яким потрібно визначити відповідальних осіб за його ведення.

У примітці до затвердженої форми табеля йдеться, що ф.№П-5  має рекомендаційний характер та складається з мінімальної кількості показників, необхідних для заповнення форм.

В типовій формі №П-5 зазначені буквенні та цифрові коди, які слід використовувати при заповненні табеля, але на практиці підприємства їх спрощують, проставляючи фактично відпрацьовану кількість годин (наприклад "8", що означає 8 годин).

У випадку, зазначеному в запитанні, день, коли працівник фактично перебував у відрядженні, в табелі потрібно позначити або кількістю відпрацьованих годин, або позначку ВД (відрядження). Наданий, згідно з наказом, інший день відпочинку, зазначається як інший невідпрацьований час, передбачений законодавством "ІН".

Увага!

Тепер ви можете читати бухгалтерські новини від «Дебету-Кредиту» у Telegram та VIBER, а обговорювати їх – у найбільшій групі бухгалтерів на Facebook

Приєднуйтесь і дізнавайтесь найважливіші новини першими!

Автор: Галина Казначей

Джерело: «Дебет-Кредит»

Рубрика: Праця та соціальний захист/Трудові відносини

30 днiв передплати безкоштовно!Оберiть свiй пакет вiд «Дебету-Кредиту»
на мiсяць безкоштовно!
Спробувати

Усі консультації рубрики «Трудові відносини»

  • Оформлення працівника - сумісника на час декретної відпустки бухгалтера
    Бухгалтер (єдиний) з 18.11.2024 р. йде у відпустку по вагітності та пологах на 126 днів. Далі вона планує вийти на роботу після закінчення лікарняного. На цей період (126 днів) підприємство планує прийняти сумісника на виконання обов'язків бухгалтера. Як оформити такого сумісника? Які потрібні накази, повідомлення до ДПС тощо?
    22.11.202496
  • Чи може сумісник працювати у суботу?
    Є необхідність взяти на роботу працівника, але він може працювати тільки за сумісництвом і тільки по суботах. Підприємству такий графік роботи підходить. Чи має підприємство в такому разі нараховувати працівнику подвійну ставку, тому що це робота у вихідний? Як правильно скласти графік роботи?
    21.11.202451
  • Виправлення скороченої назви підприємства у трудовій книжці
    При заповненні трудової книжки вказано скорочену назву роботодавця: ТОВ "Квіточка" замість "Товариство з обмеженою відповідальністю "Квіточка". Чи стане це перешкодою при передаванні відомостей про трудову діяльність працівника в електронному вигляді до ПФУ? Якщо так, то як це виправити, якщо деякі підприємства вже ліквідовані?
    21.11.202436
  • Витрати у відрядженні на оплату користування платними дорогами
    Працівник повернувся з закордонного відрядження та надав нефіскальні чеки з платіжного терміналу за проїзд платними дорогами. Оплата проведена банківською картою та відображена у виписці, яку надав працівник. Чи підлягають такі витрати оподаткуванню ПДФО та ВЗ?
    20.11.2024400
  • Які наслідки, якщо оплатили ДМС для працівника в сумі більше 30% його зарплати?
    У працівника зарплата 39 тис. грн. В липні 2024 оплатили медичне страхування на рік 21000,00 грн. Чи є це додатковим благом та чи треба сплатити ПДФО 18 % та ВЗ 1,5%? Оскільки минув час, які штрафи має сплатити підприємство, якщо зараз оплатимо податки за рахунок працівника? Та чи дійсна зараз пільга 30% по договорам страхування?
    19.11.202426