Табель обліку використання робочого часу затверджено наказом Державного комітету статистики України від 05.12.2008 р. №489.
Щоб організувати ведення обліку робочого часу на підприємстві слід розробити положення про табельний облік, в якому має бути визначено його форму та зазначені правила заповнення табеля, а саме:
- порядок складання;
- ведення;
- оформлення;
- затвердження (візування);
- внесення виправлень та ін.
Необхідним є видання наказу про організацію ведення обліку використання робочого часу, яким потрібно визначити відповідальних осіб за його ведення.
У примітці до затвердженої форми табеля йдеться, що ф.№П-5 має рекомендаційний характер та складається з мінімальної кількості показників, необхідних для заповнення форм.
В типовій формі №П-5 зазначені буквенні та цифрові коди, які слід використовувати при заповненні табеля, але на практиці підприємства їх спрощують, проставляючи фактично відпрацьовану кількість годин (наприклад "8", що означає 8 годин).
У випадку, зазначеному в запитанні, день, коли працівник фактично перебував у відрядженні, в табелі потрібно позначити або кількістю відпрацьованих годин, або позначку ВД (відрядження). Наданий, згідно з наказом, інший день відпочинку, зазначається як інший невідпрацьований час, передбачений законодавством "ІН".