• Посилання скопійовано

День вибуття/прибуття з відрядження припадає на вихідний день: як заповнити Табель обліку робочого часу?

Як заповнюється Табель обліку робочого часу, якщо день вибуття/прибуття з відрядження припадає на вихідний день та надається інший день відпочинку?

Табель обліку використання робочого часу затверджено наказом Державного комітету статистики України від 05.12.2008 р. №489.

Щоб організувати ведення обліку робочого часу на підприємстві слід розробити положення про табельний облік, в якому має бути визначено його форму та  зазначені правила заповнення табеля, а саме:

  • порядок складання;
  • ведення;
  • оформлення;
  • затвердження (візування);
  • внесення виправлень та ін.

Необхідним є видання наказу про організацію ведення обліку використання робочого часу, яким потрібно визначити відповідальних осіб за його ведення.

У примітці до затвердженої форми табеля йдеться, що ф.№П-5  має рекомендаційний характер та складається з мінімальної кількості показників, необхідних для заповнення форм.

В типовій формі №П-5 зазначені буквенні та цифрові коди, які слід використовувати при заповненні табеля, але на практиці підприємства їх спрощують, проставляючи фактично відпрацьовану кількість годин (наприклад "8", що означає 8 годин).

У випадку, зазначеному в запитанні, день, коли працівник фактично перебував у відрядженні, в табелі потрібно позначити або кількістю відпрацьованих годин, або позначку ВД (відрядження). Наданий, згідно з наказом, інший день відпочинку, зазначається як інший невідпрацьований час, передбачений законодавством "ІН".

Найкращі консультації – тепер у Telegram та Viber!

Читайте відповіді «Дебету-Кредиту» на найцікавіші та найактуальніші запитання у популярних месенджерах!

Автор: Галина Казначей

Джерело: «Дебет-Кредит»

Рубрика: Праця та соціальний захист/Трудові відносини

30 днiв передплати безкоштовно!Оберiть свiй пакет вiд «Дебету-Кредиту»
на мiсяць безкоштовно!
Спробувати

Усі консультації рубрики «Трудові відносини»

  • Право на ПСП працівників, призваних на військову службу, які отримують зарплату та грошове забезпечення
    Якщо працівник, призваний на військову службу отримує зарплату та одночасно забезпечення військовослужбовця, що виплачуються з бюджету то роботодавець під час нарахування зарплати такому працівнику не має право на застосування ПСП
    25.07.202513
  • Звільнення працівника з інвалідністю, з яким втрачено зв'язок
    Як правильно звільнити працівника (основне місце роботи), з яким призупинено дію трудового договору з 24.02.2022 р. та який знаходиться на окупованиій території (з 2022 року не виходить на зв'язок)? Працівник є особою з інвалідністю ІІІ групи з дитинства. Які документи треба оформити і як саме, щоб уникнути будь-яких проблем зі сторони працівника та контролюючих органів?
    25.07.202522
  • Підписання документів директором у відпустці
    Чи може директор перебуваючи у відпустці здавати звіти, робити платежі (діяльність на підприємстві відсутня)? Чи потрібен додатковий наказ на право підпису під час відпустки?
    24.07.2025697
  • Коригування недоплати за лікарняним після отримання коштів з ПФУ
    Якщо в заявці-розрахунку первинного лікарняного вказано меншу суму для оплати з фонду на 2,51 грн, ніж би мало бути, а кошти поступили на рахунок 10.07.2025 р., то як слід вчинити: виплатити ці кошти працівнику, а в подальшому відкоригувати, бо працівник продовжує хворіти, чи повернути кошти до Фонду, а потім створити нову заявку?
    24.07.2025201
  • Відрядження за кордон за рахунок приймаючої сторони: добові та документи
    Чи потрібно виплачувати добові співробітнику, який їде у закордонне відрядження, якщо всі витрати покриває приймаюча сторона? Чи достатньо для оформлення такого відрядження лише наказу і чи потрібні підприємству додаткові документи, якщо у запрошенні вказано повне покриття витрат?
    24.07.202549