1 січня 2017 р. набрав чинності Закон від 21.12.2016 р. №1797-VIII «Про внесення змін до Податкового кодексу України щодо покращення інвестиційного клімату в Україні», який вніс до пп. 170.9.1 ПКУ кілька зручних і прогресивних змін щодо порядку документального підтвердження витрачання коштів на відрядження та щодо розмірів добових.
Зокрема, парламент виправив законодавчу колізію, що створювала незручності десяткам тисяч українських громадян. Тепер не треба вимагати від відряджених працівників звертатися саме до українських прикордонників із проханням проставити штамп про перетин кордону.
Змінами до абз. 13, 14 пп. 170.9.1 ПКУ цю архаїчну норму вилучено. Натомість фактичний строк перебування у відрядженні за кордоном для виплати добових визначатиметься за будь-якими підтвердними документами — відмітками прикордонних служб про перетин кордону, проїзними документами, рахунками на проживання та/або будь-якими іншими документами.
Тож, наприклад, якщо в закордонному паспорті є відмітки прикордонників іншої держави, цього цілком достатньо для виплати неоподатковуваних добових.
Щоправда, для тривалих поїздок деякі підприємства, можливо, намагатимуться зберегти нинішню практику. Наприклад, для авіарейсів, які вирушають на початку доби, прикордонний контроль в Україні часто проводиться ще в попередню добу, що дозволяло на одну добу більше виплачувати добові за закордонними ставками.
Увага!
Тепер ви можете читати бухгалтерські новини від «Дебету-Кредиту» у Telegram та VIBER, а обговорювати їх – у найбільшій групі бухгалтерів на Facebook
Приєднуйтесь і дізнавайтесь найважливіші новини першими!
Доступ до цієї консультації можливий лише для передплатників «Дебету-Кредиту». Якщо ви передплатник, будь ласка, авторизуйтесь.
Або оформіть передплату, вартість пакету «Мій асистент» становить лише 116 грн/міс
Передплатити