• Посилання скопійовано

Нарахування відпускних, якщо відпустка починається з першого числа

Як правильно нарахувати і виплатити відпускні не пізніше 3-х днів до настання відпустки, якщо відпустка починається з 1-го числа?

Запитання: Робітник йде у відпустку з 01.08.2016 р. до 24.08.2016 р. Для розрахунку середньої зарплати потрібно взяти до уваги 12 повних місяців до настання відпустки (тобто з серпня 2015 до липня 2016 р.). Але за липень на дату виплати відпускних зарплата не нарахована. Як правильно нарахувати і виплатити відпускні не пізніше 3-х днів до настання відпустки, якщо відпустка починається з 1-го числа?

Відповідь:

Відповідно до ст. 21 Закону України від 15.11.1996 р. №504/96-ВР "Про відпустки" та ч. 3 ст. 115 Кодексу законів про працю України заробітна плата працівникам за час відпустки виплачується не пізніше ніж за три дні до її початку. За умовами прикладу, відпускні потрібно виплатити працівнику не пізніше 29 липня.

Згідно з п. 2 Порядку №100, обчислення середньої заробітної плати для оплати часу щорічної відпустки провадиться виходячи з виплат за останні 12 календарних місяців роботи, що передують місяцю надання відпустки. Тому, для розрахунку відпускних слід взяти період: серпень 2015 р. - липень 2016 р. Оскільки на дату виплати відпускних працівнику заробітна плата за липень 2016 р. не нарахована, у такому разі слід виплатити суму відпускних на підставі приблизного розрахунку, а вже у наступному місяці, коли буде нарахована заробітна плата за останній місяць розрахункового періоду провести нарахування відпускних и вирішити, яку суму потрібно доплатити працівнику за дні відпуски або зменшити суму зарплати до виплати за липень, якщо відпускні було виплачено у більшій сумі. 

Тобто наприкінці липня виплачується умовна сума відпускних, а фактично відпускні будуть нараховуватись у місяці, за який вони виплачуються — серпень.  За серпень 2016 року суму нарахованих відпускних потрібно показати окремим рядком під кодом 10 у графі 10 таблиці 6 Звіту з ЄСВ.

Щодо ПДФО. Потрібно пам’ятати, що згідно з останнім абз. пп. 169.4.1 ПКУ: “Якщо платник податку отримує доходи у вигляді заробітної плати за період її збереження згідно із законодавством, у тому числі за час відпустки або перебування платника податку на лікарняному, то з метою визначення граничної суми доходу, що дає право на отримання податкової соціальної пільги, та в інших випадках їх оподаткування, такі доходи (їх частина) відносяться до відповідних податкових періодів їх нарахування”.

Увага!

Тепер ви можете читати бухгалтерські новини від «Дебету-Кредиту» у Telegram та VIBER, а обговорювати їх – у найбільшій групі бухгалтерів на Facebook

Приєднуйтесь і дізнавайтесь найважливіші новини першими!

Доступ до цієї консультації можливий лише для передплатників «Дебету-Кредиту». Якщо ви передплатник, будь ласка, авторизуйтесь.

Або оформіть передплату, вартість пакету «Мій асистент» становить лише 116 грн/міс

Передплатити

Автор: Олена Водоп`янова

Джерело: «Дебет-Кредит»

Рубрика: Праця та соціальний захист/Трудові відносини

30 днiв передплати безкоштовно!Оберiть свiй пакет вiд «Дебету-Кредиту»
на мiсяць безкоштовно!
Спробувати

Усі консультації рубрики «Трудові відносини»

  • Оформлення працівника - сумісника на час декретної відпустки бухгалтера
    Бухгалтер (єдиний) з 18.11.2024 р. йде у відпустку по вагітності та пологах на 126 днів. Далі вона планує вийти на роботу після закінчення лікарняного. На цей період (126 днів) підприємство планує прийняти сумісника на виконання обов'язків бухгалтера. Як оформити такого сумісника? Які потрібні накази, повідомлення до ДПС тощо?
    22.11.202487
  • Чи може сумісник працювати у суботу?
    Є необхідність взяти на роботу працівника, але він може працювати тільки за сумісництвом і тільки по суботах. Підприємству такий графік роботи підходить. Чи має підприємство в такому разі нараховувати працівнику подвійну ставку, тому що це робота у вихідний? Як правильно скласти графік роботи?
    21.11.202449
  • Виправлення скороченої назви підприємства у трудовій книжці
    При заповненні трудової книжки вказано скорочену назву роботодавця: ТОВ "Квіточка" замість "Товариство з обмеженою відповідальністю "Квіточка". Чи стане це перешкодою при передаванні відомостей про трудову діяльність працівника в електронному вигляді до ПФУ? Якщо так, то як це виправити, якщо деякі підприємства вже ліквідовані?
    21.11.202434
  • Витрати у відрядженні на оплату користування платними дорогами
    Працівник повернувся з закордонного відрядження та надав нефіскальні чеки з платіжного терміналу за проїзд платними дорогами. Оплата проведена банківською картою та відображена у виписці, яку надав працівник. Чи підлягають такі витрати оподаткуванню ПДФО та ВЗ?
    20.11.2024364
  • Які наслідки, якщо оплатили ДМС для працівника в сумі більше 30% його зарплати?
    У працівника зарплата 39 тис. грн. В липні 2024 оплатили медичне страхування на рік 21000,00 грн. Чи є це додатковим благом та чи треба сплатити ПДФО 18 % та ВЗ 1,5%? Оскільки минув час, які штрафи має сплатити підприємство, якщо зараз оплатимо податки за рахунок працівника? Та чи дійсна зараз пільга 30% по договорам страхування?
    19.11.202426