Трудове законодавство не забороняє встановлення в трудовому договорі заробітної плати в розрахунку на рік, однак при цьому слід дотримуватися мінімальних державних гарантій (мінімальна місячна, погодинна заробітна плата), а також встановленої періодичності виплати заробітної плати не рідше двох разів на місяць. Це обумовлює необхідність проводити нарахування заробітної плати, утримання із неї податків, нарахування ЄСВ щомісяця.
Водночас законодавством не визначено, як саме слід вчиняти із заробітною платою за попередні місяці у випадках, якщо в середині року проводиться перегляд розміру річної заробітної плати. Тому сторони повинні передбачити це в додатковій угоді до трудового договору: чи проводиться перерахунок за попередні місяці. Наприклад в ній може бути передбачено, що в 2016 році підвищення заробітної плати відбувається з 1 липня. Тоді, на нашу думку, перерахунок робити не слід. Водночас в угоді може бути встановлено, що заробітна плата підвищується з 1 січня поточного року. В такому випадку необхідно здійснити донарахування заробітної плати за відповідні періоди.
В угоді також можна передбачити, що з урахуванням підвищення з 1 січня 2016 року заробітна плата в липні-грудні 2016 року виплачується в більшому розмірі – з тим, щоб забезпечити загальну суму річної заробітної плати, передбачену контрактом.
Тобто, у випадках підвищення річної заробітної плати в середині календарного року сторони повинні врегулювати всі перехідні питання в додатковій угоді.
Найкращі консультації – тепер у Telegram та Viber!
Читайте відповіді «Дебету-Кредиту» на найцікавіші та найактуальніші запитання у популярних месенджерах!
Доступ до цього матеріалу можливий лише для зареєстрованих користувачів. Якщо ви вже зареєстровані на нашому сайті — будь ласка, авторизуйтесь.
Або зареєструйтесь , прямо зараз, це не вимагає ваших персональних даних і займе не більше однієї хвилини.
Зареєструватись