• Посилання скопійовано

Працівник може бути звільнений за власним бажанням під час відпустки без збереження зарплати

Працівник підприємства написав заяву про надання йому відпустки без збереження зарплати за згодою сторін на 15 календарних днів з 17 до 31 травня з одночасним звільненням з роботи з 31 травня 2016 р. Чи можна звільнити працівника з відпустки без збереження зарплати?

Так, працівника можна звільнити в день, коли він перебуває у відпустці без збереження зарплати, в усіх випадках, крім звільнення з ініціативи адміністрації.

Питання виникає у зв’язку з існуючою думкою про заборону звільнення під час відпустки або тимчасової непрацездатності. Однак така заборона за законом стосується лише звільнення з ініціативи адміністрації – вона встановлена нормами ч. 2 ст. 40 КзПП. Із цього випливає, що звільнення з таких поширених підстав, як за власним бажанням (ст. 38, 39 КзПП) або за угодою сторін (п. «1» ч. 1 ст. 36 КзПП) в період відпустки дозволяється. І стосується це всіх видів відпусток, зокрема і відпустки без збереження заробітної плати.

Щодо норми ст. 3 Закону України «Про відпустки», згідно з якою, за бажанням працівника у разі його звільнення (крім звільнення за порушення трудової дисципліни) йому має бути надано невикористану відпустку з наступним звільненням (датою звільнення в цьому разі є останній день відпустки), то ця норма до відпустки без збереження заробітної плати не стосується. Відповідно, працівник може бути звільнений як в останній день наданої йому відпустки, так і в будь-який інший день протягом цієї відпустки (з дотриманням, наприклад, норм щодо письмового попередження роботодавця за 14 днів при звільненні за власним бажанням та інших норм).

Нагадаємо також, що в день звільнення з працівником має бути проведено повний розрахунок і видано йому трудову книжку. Для випадку, коли працівник в день звільнення не працював, ст. 116 КзПП встановлює правило, згідно з яким, належні йому при звільненні суми мають бути виплачені не пізніше наступного дня після пред'явлення звільненим працівником вимоги про розрахунок.

Згідно з п. 4.2. Інструкції №58*, якщо працівник відсутній на роботі в день звільнення, то адміністрація в цей день надсилає йому поштове повідомлення із вказівкою про необхідність отримання трудової книжки. Пересилання трудової книжки поштою з доставкою на зазначену адресу допускається тільки за письмовою згодою працівника.

____________________________

Інструкція про порядок ведення трудових книжок працівників, затвердженої наказом Міністерства праці, Міністерства юстиції, Міністерства соціального захисту населення України від 29.07.93 р. №58.

Увага!

Тепер ви можете читати бухгалтерські новини від «Дебету-Кредиту» у Telegram та VIBER, а обговорювати їх – у найбільшій групі бухгалтерів на Facebook

Приєднуйтесь і дізнавайтесь найважливіші новини першими!

Доступ до цієї консультації можливий лише для передплатників «Дебету-Кредиту». Якщо ви передплатник, будь ласка, авторизуйтесь.

Або оформіть передплату, вартість пакету «Мій асистент» становить лише 116 грн/міс

Передплатити

Автор: Кравчук Олексій, д.ю.н., аудитор

Джерело: «Дебет-Кредит»

Рубрика: Праця та соціальний захист/Трудові відносини

30 днiв передплати безкоштовно!Оберiть свiй пакет вiд «Дебету-Кредиту»
на мiсяць безкоштовно!
Спробувати

Усі консультації рубрики «Трудові відносини»