• Посилання скопійовано

Визначаємо плановий річний фонд відпускних при нарахуванні резерву відпускних

Як порахувати плановий річний фонд відпускних при нарахуванні резерву відпускних?

Порядок розрахунку резерву відпусток міститься в Інструкції про застосування Плану рахунків бухгалтерського обліку активів капіталу, зобов'язань і господарських операцій підприємств і організацій, затвердженій наказом Мінфіну від 30.11.1999 р. №291 (далі — Інструкція №291). Так, сума забезпечення визначається щомісячно як добуток фактично нарахованої заробітної плати працівникам і відсотку, обчисленого як відношення річної планової суми на оплату відпусток до загального планового фонду оплати праці. Плановий фонд оплати праці (далі - ФОП) визначають з урахуванням фактичної кількості працівників на підставі їх зарплати, встановленої штатним розписом, норм виробітки й запланованого зростання (зниження) цих показників.

Планові суми відпускних розраховуються виходячи із середньої тривалості відпусток для розрахункової групи працівників і планової середньоденної зарплати. В свою чергу планову середньоденну зарплату обчислюють шляхом ділення планового ФОП на кількість календарних днів у календарному році за мінусом святкових і неробочих днів. Оскільки при розрахунку відпусток ці дні виключаються.

Тобто, сам відсоток резервування визначають раз на рік на підставі планових показників оплати праці. А потім визнається сума забезпечення щомісячно як добуток фактично нарахованої заробітної плати працівникам і відсотку резервування. 

При розрахунку величини резерву відпусток слід урахувати також суму нарахованого ЄСВ на ФОП. Це встановлено п. 14 П(С)БО 11 та  Інструкцією №291.

Нагадаємо, у 2016 році ставка для нарахування ЄСВ на зарплату інвалідів (8,41%) нижче за загальну (22%), це треба врахувати при визначенні планової суми резерву на оплату відпусток. 

__________

Див. також:

Методи визначення резерву відпусток

Нараховуємо резерв відпускних, якщо працівники не були у відпустках

- Визначення резерву відпусток: який коефіцієнт ЄСВ?

Найкращі консультації – тепер у Telegram та Viber!

Читайте відповіді «Дебету-Кредиту» на найцікавіші та найактуальніші запитання у популярних месенджерах!

Доступ до цього матеріалу можливий лише для зареєстрованих користувачів. Якщо ви вже зареєстровані на нашому сайті — будь ласка, авторизуйтесь.

Або зареєструйтесь , прямо зараз, це не вимагає ваших персональних даних і займе не більше однієї хвилини.

Зареєструватись

Автор: Русанова Ганна

Джерело: «Дебет-Кредит»

Рубрика: Праця та соціальний захист/Трудові відносини

30 днiв передплати безкоштовно!Оберiть свiй пакет вiд «Дебету-Кредиту»
на мiсяць безкоштовно!
Спробувати

Усі консультації рубрики «Трудові відносини»