• Посилання скопійовано

Оплата роботи працівнику у вихідний день

Як здійснюється оплата роботи працівнику у вихідний день в період дії воєнного стану? Чи є робота у вихідний день роботою в надурочний час? Чи є обмеження скільки годин/днів працівник може працювати у вихідні дні на рік на період дії воєнного стану?

Як здійснюється оплата роботи працівнику у вихідний день в період дії воєнного стану? 

Згідно зі ст. 72 КЗпП та ч. 3 ст. 107 КЗпП робота у вихідний день може компенсуватися, за згодою сторін, наданням іншого дня відпочинку або у грошовій формі у подвійному розмірі.

При цьому, згідно з ч. 2 ст. 107 КЗпП, оплаті в подвійному розмірі підлягають тільки години, фактично відпрацьовані працівником у такий неробочий день. А надання іншого дня відпочинку надається працівнику тільки за наявності згоди сторін, оскільки законодавством не передбачено такий обов’язок роботодавця.

Тобто роботодавець може компенсувати працівнику роботу у вихідний день оплатою у подвійному розмірі або наданням іншого дня відпочинку. Одночасно оплата у підвищеному розмірі та надання іншого дня відпочинку не допускається. При наданні іншого дня відпочинку робота у вихідний день не оплачується у підвищеному розмірі, також не передбачено і оплати дня відпочинку. Термін надання іншого дня відпочинку визначається за згодою сторін.

Отже, робота працівників у вихідні дні може бути:

  • оплачена у подвійному розмірі без надання іншого вихідного дня (зазначимо, що оплата за ці дні проводиться поверх окладу);
  • наданням іншого дня відпочинку, але без оплати;
  • оплачена робота у вихідні дні в одинарному розмірі з наданням іншого дня відпочинку. 

 

Чи є робота у вихідний день роботою в надурочний час? 

При підсумованому обліку робочого часу час, відпрацьований понад норму тривалості робочого часу за обліковий період, вважається надурочним і оплачується згідно зі ст. 106 КЗпП.

При цьому робота понад норму робочого часу, передбаченого графіком в окремі дні, тижні, місяці облікового періоду, при збереженні норми робочого часу за обліковий період не є надурочною.  Тож, робота працівника більше належної тривалості робочого часу не є надурочною.

 

Чи є обмеження скільки годин/днів працівник може працювати у вихідні дні на рік на період дії воєнного стану?

Законодавством такі обмеження не передбачені. Проте, потрібно зважати на те, що працівник не може працювати цілий місяць взагалі без відпочинку. Відповідно до ст. 52 та ст. 67 КЗпП при п'ятиденному робочому тижні працівникам надаються два вихідні дні на тиждень.

Найкращі консультації – тепер у Telegram та Viber!

Читайте відповіді «Дебету-Кредиту» на найцікавіші та найактуальніші запитання у популярних месенджерах!

Доступ до цієї консультації можливий лише для передплатників «Дебету-Кредиту». Якщо ви передплатник, будь ласка, авторизуйтесь.

Або оформіть передплату, вартість пакету «Мій асистент» становить лише 116 грн/міс

Передплатити

Автор: Щербина Світлана

Джерело: «Дебет-Кредит»

Рубрика: Праця та соціальний захист/Трудові відносини

30 днiв передплати безкоштовно!Оберiть свiй пакет вiд «Дебету-Кредиту»
на мiсяць безкоштовно!
Спробувати

Усі консультації рубрики «Трудові відносини»

  • Щорічний медогляд неповнолітніх працівників
    На підприємстві працює співробітник, якому ще немає 21 року. Під час прийняття на роботу він пройшов медкомісію. Перший медогляд завершився в лютому і поки ще не провели нового медогляду, позаяк підприємство лише зараз проводить атестацію робочих місць. Чи це допустимо?
    31.03.2025191
  • Оплата профкомом медичної допомоги працівникам та їх сім'ям
    Профком планує укласти договір про надання медичної допомоги строком на один рік для працівників підприємства відповідно до умов колективного договору. Договір містить додаток із зазначенням ПІБ працівників компанії та членів їхніх сімей та суми. Чи повинна профспілка сплачувати податки при перерахуванні такої суми? Чи можна скористатися пп. 165.1.19 ПКУ? Яка ознака доходу в додатку 4ДФ?
    28.03.202526
  • Як підприємству реагувати на лист від ТЦК з вимогою до працівника пройти ВЛК?
    Проходили звіряння з ТЦК та СП, отримали лист про недолік, а саме про необхідність пройти ВЛК співробітнику. Як реагувати на це? Чи є у підприємства обов'язок відповідати ТЦК за цим листом? Чи є обов'язком наказом чи іншим документом повідомляти працівника, згідно з яким виявлено недолік? Якщо так, які строки і штрафи?
    21.03.20251 5772
  • Зміни у складі інвентаризаційної комісії при звільненні працівника і прийманні на роботу іншого
    На підприємстві працює три працівники, які входять до складу інвентаризаційної комісії. Один працівник звільняється, а іншого підприємство приймає через два тижня. Як видати наказ про зміну в складі інвентаризаційної комісії? Є думка видати два накази: на дату звільнення працівника та на дату прийняття нового працівника, де у першому наказі прибрати зі складу інвентаризаційної комісії звільненого працівника, а у другому - добавити до складу інвентаризаційної комісії нового працівника. Аналогічно таке здійснити до наказу про експертну комісію. Чи правильно так робити?
    17.03.2025437
  • Розрахунок компенсації при звільненні працівника
    Працівник звільняється 18.03.2024 р. і має невикористані дні відпустки за період 2022-2023 рр. та 2024-2025 рр. Як правильно обчислити середньоденний розрахунок компенсації?
    14.03.20252914