У ситуації, що розглядається, у працівника немає жодного повного відпрацьованого місяця (з 1-го по 1 число), тож виходить, що у працівника, незважаючи, що він трохи працював, - відсутній розрахунковий період. А якщо у працівника відсутній розрахунковий період, то середня заробітна плата обчислюється відповідно до абз. 3 - 5 пп. 4 Порядку №100 (абз. 8 пп. 2 Порядку №100) – у разі відсутності в розрахунковому періоді заробітної плати, середня зарплата розраховується з установленого в трудовому договорі тарифної ставки, посадового (місячного) окладу. У випадку, якщо оклад є меншим за МЗП, то розрахунок слід проводити з МЗП.
Для розрахунку сумарного заробітку потрібно посадовий оклад (мінімальну заробітну плату) помножити на 12 (кількість місяців розрахункового періоду).
Судячи з нарахованої зарплати, вказаної в запитанні, оклад працівника за його посадою менший мінімальної зарплати. Тому для розрахунку сумарного заробітку застосовуємо мінімальну зарплату (96000,00 грн (8000,00 грн х 12).
Далі, для визначення суми середньої зарплати отриманий сумарний заробіток (96000,00 грн) слід поділити на кількість календарних днів у розрахунковому періоді (366 к. днів). Середньоденна зарплата становитиме - 262,30 грн.
Для визначення суми компенсації отриманий розмір середньої зарплати (262,30 грн) слід помножити на кількість днів невикористаної відпустки (на 4 к.д.). У результаті сума компенсації становить 1049,20 грн.
Увага!
Тепер ви можете читати бухгалтерські новини від «Дебету-Кредиту» у Telegram та VIBER, а обговорювати їх – у найбільшій групі бухгалтерів на Facebook
Приєднуйтесь і дізнавайтесь найважливіші новини першими!
Доступ до цієї консультації можливий лише для передплатників «Дебету-Кредиту». Якщо ви передплатник, будь ласка, авторизуйтесь.
Або оформіть передплату, вартість пакету «Мій асистент» становить лише 116 грн/міс
Передплатити