• Посилання скопійовано

Чи можна виплачувати заробітну плату працівника на рахунок іншої людини?

Працівник виявив бажання зарплату перераховувати на рахунок своєї доньки. Чи ми маємо законні підстави для таких операцій?

Частиною 5 ст. 24 Закону про оплату праці передбачено, що за особистою письмовою згодою працівника виплата заробітної плати може здійснюватися через установи банків, поштовими переказами на вказаний ними рахунок (адресу) з обов'язковою оплатою цих послуг за кошти роботодавця. Тим паче, що з 1 січня 2021 працівник, а не роботодавець вирішує на який рахунок і в якому банку він хоче обслуговуватися та отримувати зарплату. 

Тож, як бачимо, прямої заборони в ст. 24 Закону про оплату праці щодо перерахунку власної зарплати працівника за його згодою на будь-який рахунок іншої особи немає – тому що немає прямої вказівки на те, чий це повинен бути рахунок.

Таким чином, роботодавець може перераховувати заробітну плату працівника на вказані в заяві (на ім’я директора) банківські реквізити і не обмежувати його в цьому виборі.

Працівник пише заяву в довільній формі з проханням перерахувати таку-то суму за такими-то платіжними реквізитами (у тому числі слід вказати ПІБ та реєстраційний номер платника податків отримувача такого платежу). 

Обмеження розміру відрахувань із зарплати, зазначені в  КЗпП, у цьому випадку не працюють: норма застосовна в разі примусового утримання частини зарплати на користь інших фізичних чи юридичних осіб. А в цій ситуації фактично йдеться про один із варіантів виплати зарплати.

 ***

Також пропонуємо до уваги наші матеріали на цю тему туттут та тут.

Наостанок зауважимо, що існують ризики, які потрібно взяти до уваги перед тим, як виплачувати зарплату іншій особі. Про них ми розповімо у наступній консультації

Увага!

Тепер ви можете читати бухгалтерські новини від «Дебету-Кредиту» у Telegram та VIBER, а обговорювати їх – у найбільшій групі бухгалтерів на Facebook

Приєднуйтесь і дізнавайтесь найважливіші новини першими!

Доступ до цієї консультації можливий лише для передплатників «Дебету-Кредиту». Якщо ви передплатник, будь ласка, авторизуйтесь.

Або оформіть передплату, вартість пакету «Мій асистент» становить лише 116 грн/міс

Передплатити

Автор: Галина Казначей

Джерело: «Дебет-Кредит»

Рубрика: Праця та соціальний захист/Трудові відносини

30 днiв передплати безкоштовно!Оберiть свiй пакет вiд «Дебету-Кредиту»
на мiсяць безкоштовно!
Спробувати

Усі консультації рубрики «Трудові відносини»

  • Аліменти з компенсації відпустки при звільненні
    Чи утримує роботодавець аліменти з суми компенсації за невикористану відпустку при звільненні працівника, який відпрацював 4 місяці?
    Сьогодні 14:4018
  • Неповний робочий день та право на отримання соціальної допомоги
    Підприємство приймає на роботу юрисконсульта на неповний робочий день – 4 години на день з оплатою 5000 грн на місяць. Вона є самозайнятою особою і перебуває у відпустці для догляду за дитиною до 3 років. Через це виникло декілька питань...
    Сьогодні 12:1210
  • Зайво виплачені відпускні при звільненні працівника
    Працівник був в щорічній відпустці у серпні 2024 року за період роботи з 4 грудня 2023 по 3 грудня 2024 рр. Але він написав заяву про звільнення з 25 жовтня 2024 року. Що робити з тими трьома днями відпустки, які було зайво йому надані, а отже, відпускні зайво нараховані і виплачені в серпні 2024 року?
    29.10.2024617
  • Відрядження за кордон з гривневою карткою
    Працівник отримав аванс на відрядження в Польщу на гривневу корпоративну картку та добові на особисту картку. Під час відрядження працівник розрахувався корпоративною карткою: за послуги готелю (дата транзакції 03.06, а дата списання - 05.06); за пальне разом з кавою. Кошти за каву буде повернено підприємству. Яку дату вважати датою видачі авансу: дату транзакції чи списання? Якщо працівник витрачає власні кошти або гривневий аванс з корпоративної картки, якою датою визнавати витрати? Як відобразити курсові різниці при використанні гривневих карток? За яким курсом повертати кошти за каву?
    29.10.202473
  • Як розрахувати компенсацію відпустки, якщо в розрахунковому періоді не було нарахувань?
    Звільняється головбух неприбуткової організації (церква), дата звільнення - 01.11.2024 р. Працює з 2007 року, жодного разу не була у відпустці. З початку карантину і до липня 2023 р. є наказ про ненарахування зарплати. З липня 2023 р. і до сьогодні теж нічого не нараховувалося, але головбух фактично виконувала свої обов’язки. Як розрахувати дні компенсації при звільнені? Як провести повний розрахунок?
    25.10.2024673