Чи обов'язково уточнювати додаток 1 єдиної звітності за грудень 2023 р.?
Згідно з пп. 5 п. 2 розд. ІІІ Інструкції №449 підставою для застосування роботодавцем ЄСВ у розмірі 8,41% є завірена копія довідки МСЕК.
Відповідно до абз. 8 п. 5 розд. ІІІ Інструкції №449 роботодавець, в якого працює особа з інвалідністю, нараховує ЄСВ у розмірі 8,41 % з дати встановлення групи інвалідності, але не раніше одержання завіреної копії довідки МСЕК та закінчується датою припинення інвалідності.
Завіряє таку копію роботодавець.
Отже, в даному випадку, роботодавець повинен застосовувати ставку 8,41% до зарплати працівника особи з інвалідністю з моменту надання ним на підприємство копії довідки МСЕК. Тож, оскільки працівник надав довідку роботодавцю у січні, то уточнювати додаток 1 єдиної звітності за грудень 2023 не має підстав, тим паче немає права для коригування суми ЄСВ нарахованої на зарплату працівника за ставкою 22%.
Застосовувати ставку 8,41% ЄСВ роботодавець має почати з зарплати січня 2024 року.
Чи може отримувати працівник з інвалідністю зарплату менше МЗП?
Відповідно до умов ст. 56 КЗпП, за угодою між сторонами трудового договору працівником і роботодавцем може встановлюватись як при прийнятті на роботу, так і згодом неповний робочий день або неповний робочий тиждень.
Згідно зі ст. 172 КЗпП, роботодавець зобов’язаний на прохання працівника, як особі з інвалідністю, встановити неповний робочий день або неповний робочий тиждень та створити пільгові умови праці.
Крім того, ст. 3-1 Закону про оплату праці визначено осіб до яких застосовуються гарантії щодо дотримання МЗП. Це всі фізичні особи, які працюють за трудовими договорами, яким нарахована зарплата нижче законодавчо встановленого рівня МЗП за повністю виконану місячну (годинну) норму праці.
Оплата праці в умовах неповної тривалості робочого часу провадиться пропорційно відпрацьованому робочому часу або залежно від виробітку. Робота на умовах неповного робочого часу не тягне за собою будь-яких обмежень обсягу трудових прав працівників, як зазначено в ст. 56 КЗпП.
Отже, якщо працівник працює неповний робочий день, то він отримує зарплату пропорційно відпрацьованому часу, і не важливо, чи має він інвалідність, чи ні. Тому так, працівник – особа з інвалідністю може отримати зарплату меншу за МЗП. Про це ми писали тут.
Увага!
Тепер ви можете читати бухгалтерські новини від «Дебету-Кредиту» у Telegram та VIBER, а обговорювати їх – у найбільшій групі бухгалтерів на Facebook
Приєднуйтесь і дізнавайтесь найважливіші новини першими!
Доступ до цієї консультації можливий лише для передплатників «Дебету-Кредиту». Якщо ви передплатник, будь ласка, авторизуйтесь.
Або оформіть передплату, вартість пакету «Мій асистент» становить лише 116 грн/міс
Передплатити