• Посилання скопійовано

Відрядження за кордон на службовому авто: якими документами оформити?

Перед відрядженням працівника закордон на службовому авто, йому перераховуються добові на особисту карту. При завершенні відрядження, працівник надає чеки на паливо, за яке розраховується власною карткою. Компенсація коштів працівнику здійснюється за курсом валюти згідно з банківською випискою з його картки. Як оформлюється дана операція та якими документами з 1 квітня та 13 липня 2023 року?

З 1 квітня 2023 року

З 1 квітня 2023 року набув чинності Закон №2888, який виклав в новій редакції пп. 170.9 ПКУ, який визначає порядок оподаткування суми надміру витрачених коштів/електронних грошей, отриманих на відрядження або під звіт, не повернутої у встановлений строк.

Та, поставив вимогу, що при відрядженні по Україні, одного наказу не достатньо, а повинні бути ще підтвердні документи, візначені пп. «а» пп. 170.9.1 ПКУ.

Змін щодо закордонного відрядження в цій частині не відбулося. Загальна зміна, щодо відрядження, яка відбулася це те, що з 1 квітня подавати авансові звіти зобов’язані не всі. 

Згідно з оновленим пп. 170.9.4 ПКУавансовий звіт подаватимуть у разі:

а) наявності оподатковуваного доходу, визначеного відповідно до пп. 170.9.1 ПКУ, з метою розрахунку суми ПДФО (а отже, і ВЗ);

б) використання платником податку готівки понад суму добових витрат (включаючи отриману із застосуванням платіжних інструментів).

Підтвердними документами, про заправку службового автомобіля у закордонному відрядженні, окрім наказу, будуть безпосередньо документи, які підтверджують витрати на пальне (наприклад, чеки з заправних станцій) та подорожній лист легкового автомобіля (на сьогодні типова форма скасована, але її використання не заборонене законодавством, або такий бланк можна розробити самостійно, де мають міститися всі обов'язкові реквізити, передбачені для первинного документа згідно зі ст. 9 Закону №996 і Положенням №88), який фіксуватиме, скільки працівник витратив пального під час відрядження (відповідно до норм, затверджених наказом Мінтрансу від 10.02.1998 р. №43).

Тож, якщо під час відрядження працівник застосував особисту платіжну картку для проведення розрахунків у безготівковій формі (та/або для отримання готівки в межах суми добових витрат) та за відсутності оподатковуваного доходу (підтвердним документом буде виписка та/або відомості з рахунку в електронній або паперовій формі), авансовий звіт про використання цих коштів, не складається і не подається.

І вже за наявності цих підтвердних документів, роботодавець проводить відшкодування понесених витрат працівником у закордонному відрядженні. Відшкодування витрат здійснюється у національній валюті України за офіційним обмінним курсом гривні до іноземних валют, установленим НБУ на день погашення заборгованості. Аналогічну думку з цього питання виклало Східне міжрегіональне управління ДПС по роботі з великими платниками податків у роз’ясненні.

 

З 13 липня 2023 року

З зазначеної дати було затверджено нову форму  Звіту про використання коштів/електронних грошей, виданих на відрядження або під звіт (замість форми Звіту про використання коштів, виданих на відрядження або під звіт) та Порядок його складання. 

Детальніше про це ми писали тут.

Увага!

Тепер ви можете читати бухгалтерські новини від «Дебету-Кредиту» у Telegram та VIBER, а обговорювати їх – у найбільшій групі бухгалтерів на Facebook

Приєднуйтесь і дізнавайтесь найважливіші новини першими!

Доступ до цієї консультації можливий лише для передплатників «Дебету-Кредиту». Якщо ви передплатник, будь ласка, авторизуйтесь.

Або оформіть передплату, вартість пакету «Мій асистент» становить лише 99 грн/міс

Передплатити

Автор: Щербина Світлана

Джерело: «Дебет-Кредит»

Рубрика: Праця та соціальний захист/Трудові відносини

30 днiв передплати безкоштовно!Оберiть свiй пакет вiд «Дебету-Кредиту»
на мiсяць безкоштовно!
Спробувати

Усі консультації рубрики «Трудові відносини»

  • Як нарахувати лікарняні після відпустки для догляду за дитиною?
    Працівниця працює в компанії з 2017 року, в 2021 році пішла в відпустку по вагітності та пологах, потім у відпустку для догляду за дитиною до 3 років. 12.03.2024 р. вийшла на роботу. З 09.04 по 12.04 була на лікарняному. Загальний страховий стаж - 19 років. Як розраховується середньоденна зарплата для нарахування лікарняних - за фактично відпрацьований час 12.03-08.04.2024 р. чи із розрахунку МЗП - 8000/30,44?
    08.05.202413
  • Залучення працівників до роботи у вихідні дні
    У зв'язку з виробничою необхідністю підприємство планує залучати у вихідні дні (субота та неділя) працівників для виконання певного виду робіт. Оплата праці буде проведена в двократному розмірі посадового окладу. На підприємстві затверджено такий графік роботи: робочі дні - понеділок-п'ятниця з 8:00 до 17:00, 12:00-13:00 обідня перерва вихідні – субота, неділя
    06.05.2024348
  • Бухгалтер у Громадській організації
    Бухгалтер працює на 2/3 ставки у ФОП. Як оформити роботу цього бухгалтера в громадській організації, яка фінансується за рахунок грантів: на 0,5 ставки чи на повну ставку?
    03.05.202427
  • Прийняття 16-річного підлітка на роботу та перерахунок зарплати іншій особі
    Чи можна прийняти на роботу на неповний робочий день підлітка 16 років, у якого є свідоцтво про народження та ІПН, але немає паспорта. ЄСВ доплачувати до МЗП? Чи можна написати заяву, щоб заробітну плату перераховували іншому працівнику?
    03.05.202434
  • Не проведено інвентаризацію резерву відпусток у 2023 році: які наслідки?
    У І кварталі 2024 року було використано відпусток за 2023 рік більше, ніж нараховано резерву в 2023 р., тобто на кінець 2023 року не проведена інвентаризація резерву відпусток, не визначено кількість днів невикористаних днів відпустки, відповідно немає залишку резерву в балансі. Фактично це проведено і нараховано в І кварталі 2024 р. Як виправити помилку, щоб витрати по резерву відпусток 2023 р. зарахувати в 2024 р.?
    29.04.202473