• Посилання скопійовано

Директор у відрядженні: вимушена затримка та доплата за виконання обов’язків водія

Директор поїхав за товаром за кордон згідно з наказом на два дні (середа-четвер). Приїхавши, виявилося, що товар ще не готовий і директор затримався за кордоном ще на чотири дні (п`ятниця-понеділок). Проживання оплатило закордонне підприємство, яке вчасно не підготувало товар. Як оформити відрядження?

Запитання:

Як документально оформити таке відрядження і чи потрібно нараховувати директору зарплату за перебування у відрядженні в суботу і неділю і чи доплачувати йому за виконання обов`язків водія? Під час відрядження директор підписував банківські документи і звітність

 

Відповідь:

Законодавство не встановлює жодних обмежень про скерування працівників у відрядження, головне — щоб цей працівник перебував у трудових відносинах із роботодавцем.

Звертаємо увагу: якщо директор поїде у закордонне відрядження на службовому автомобілі за кермом, то доречно наказом закріпити за ним цей автомобіль.

Окрім того, потрібно видати наказ на відрядження. Директор відправляє у відрядження себе сам, оскільки директор – це такий же працівник підприємства, тому підписати наказ про своє відрядження керівник має самостійно.

Затримка директора у відрядженні через невчасно підготовлений товар є вимушеною затримкою з незалежних від працівника причин за наявності підтвердних документів в оригіналі. Після повернення директора з відрядження до місця постійної роботи він має написати доповідну записку чи звіт про відрядження тощо, де пояснює причини затримки у відрядженні та на її підставі видати наказ на продовження відрядження.

Час вимушеної затримки у відрядженням оплачується в загальному порядку: добові і середній заробіток, компенсуються також понесені витрати (якщо вони були) без оподаткування ПДФО (пп. 170.9.1 та пп. 165.1.11 ПКУ).

Відповідно до ст. 121 КЗпП, працівникам, які направляються у відрядження, виплачуються: 

  • добові за час перебування у відрядженні;
  • вартість проїзду до місця призначення і назад;
  • витрати по найму жилого приміщення.

Працівникам, які направлені у службове відрядження, оплата праці за виконану роботу здійснюється відповідно до умов, визначених трудовим або колективним договором, і розмір такої оплати праці не може бути нижчим середнього заробітку.

Отже, якщо директор, перебуваючи у відрядженні, у вихідні дні відпочиває, тобто не виконує трудових обов’язків, то оплата за цей час йому не проводиться, компенсація за роботу в ці дні не виплачується. Проте за ці дні виплачуються добові.

Проводити оплату директора за виконання обов'язків водія не потрібно, оскільки не оформлюється тимчасове виконання обов’язків водія. В даному випадку директор їде у відрядження на службовому авто, яким керує сам.

У відрядженні директор може підписувати електронним підписом банківські документи та звітність у звичайному порядку, адже він перебуває на роботі (а не у відпустці, на лікарняному тощо) і за наявності інтернету може підписувати цифрові документи.

Увага!

Тепер ви можете читати бухгалтерські новини від «Дебету-Кредиту» у Telegram та VIBER, а обговорювати їх – у найбільшій групі бухгалтерів на Facebook

Приєднуйтесь і дізнавайтесь найважливіші новини першими!

Доступ до цієї консультації можливий лише для передплатників «Дебету-Кредиту». Якщо ви передплатник, будь ласка, авторизуйтесь.

Або оформіть передплату, вартість пакету «Мій асистент» становить лише 116 грн/міс

Передплатити

Автор: Щербина Світлана

Джерело: «Дебет-Кредит»

Рубрика: Праця та соціальний захист/Трудові відносини

30 днiв передплати безкоштовно!Оберiть свiй пакет вiд «Дебету-Кредиту»
на мiсяць безкоштовно!
Спробувати

Усі консультації рубрики «Трудові відносини»

  • Оформлення працівника - сумісника на час декретної відпустки бухгалтера
    Бухгалтер (єдиний) з 18.11.2024 р. йде у відпустку по вагітності та пологах на 126 днів. Далі вона планує вийти на роботу після закінчення лікарняного. На цей період (126 днів) підприємство планує прийняти сумісника на виконання обов'язків бухгалтера. Як оформити такого сумісника? Які потрібні накази, повідомлення до ДПС тощо?
    22.11.202496
  • Чи може сумісник працювати у суботу?
    Є необхідність взяти на роботу працівника, але він може працювати тільки за сумісництвом і тільки по суботах. Підприємству такий графік роботи підходить. Чи має підприємство в такому разі нараховувати працівнику подвійну ставку, тому що це робота у вихідний? Як правильно скласти графік роботи?
    21.11.202451
  • Виправлення скороченої назви підприємства у трудовій книжці
    При заповненні трудової книжки вказано скорочену назву роботодавця: ТОВ "Квіточка" замість "Товариство з обмеженою відповідальністю "Квіточка". Чи стане це перешкодою при передаванні відомостей про трудову діяльність працівника в електронному вигляді до ПФУ? Якщо так, то як це виправити, якщо деякі підприємства вже ліквідовані?
    21.11.202436
  • Витрати у відрядженні на оплату користування платними дорогами
    Працівник повернувся з закордонного відрядження та надав нефіскальні чеки з платіжного терміналу за проїзд платними дорогами. Оплата проведена банківською картою та відображена у виписці, яку надав працівник. Чи підлягають такі витрати оподаткуванню ПДФО та ВЗ?
    20.11.2024404
  • Які наслідки, якщо оплатили ДМС для працівника в сумі більше 30% його зарплати?
    У працівника зарплата 39 тис. грн. В липні 2024 оплатили медичне страхування на рік 21000,00 грн. Чи є це додатковим благом та чи треба сплатити ПДФО 18 % та ВЗ 1,5%? Оскільки минув час, які штрафи має сплатити підприємство, якщо зараз оплатимо податки за рахунок працівника? Та чи дійсна зараз пільга 30% по договорам страхування?
    19.11.202426