• Посилання скопійовано

Директор у відрядженні: вимушена затримка та доплата за виконання обов’язків водія

Директор поїхав за товаром за кордон згідно з наказом на два дні (середа-четвер). Приїхавши, виявилося, що товар ще не готовий і директор затримався за кордоном ще на чотири дні (п`ятниця-понеділок). Проживання оплатило закордонне підприємство, яке вчасно не підготувало товар. Як оформити відрядження?

Запитання:

Як документально оформити таке відрядження і чи потрібно нараховувати директору зарплату за перебування у відрядженні в суботу і неділю і чи доплачувати йому за виконання обов`язків водія? Під час відрядження директор підписував банківські документи і звітність

 

Відповідь:

Законодавство не встановлює жодних обмежень про скерування працівників у відрядження, головне — щоб цей працівник перебував у трудових відносинах із роботодавцем.

Звертаємо увагу: якщо директор поїде у закордонне відрядження на службовому автомобілі за кермом, то доречно наказом закріпити за ним цей автомобіль.

Окрім того, потрібно видати наказ на відрядження. Директор відправляє у відрядження себе сам, оскільки директор – це такий же працівник підприємства, тому підписати наказ про своє відрядження керівник має самостійно.

Затримка директора у відрядженні через невчасно підготовлений товар є вимушеною затримкою з незалежних від працівника причин за наявності підтвердних документів в оригіналі. Після повернення директора з відрядження до місця постійної роботи він має написати доповідну записку чи звіт про відрядження тощо, де пояснює причини затримки у відрядженні та на її підставі видати наказ на продовження відрядження.

Час вимушеної затримки у відрядженням оплачується в загальному порядку: добові і середній заробіток, компенсуються також понесені витрати (якщо вони були) без оподаткування ПДФО (пп. 170.9.1 та пп. 165.1.11 ПКУ).

Відповідно до ст. 121 КЗпП, працівникам, які направляються у відрядження, виплачуються: 

  • добові за час перебування у відрядженні;
  • вартість проїзду до місця призначення і назад;
  • витрати по найму жилого приміщення.

Працівникам, які направлені у службове відрядження, оплата праці за виконану роботу здійснюється відповідно до умов, визначених трудовим або колективним договором, і розмір такої оплати праці не може бути нижчим середнього заробітку.

Отже, якщо директор, перебуваючи у відрядженні, у вихідні дні відпочиває, тобто не виконує трудових обов’язків, то оплата за цей час йому не проводиться, компенсація за роботу в ці дні не виплачується. Проте за ці дні виплачуються добові.

Проводити оплату директора за виконання обов'язків водія не потрібно, оскільки не оформлюється тимчасове виконання обов’язків водія. В даному випадку директор їде у відрядження на службовому авто, яким керує сам.

У відрядженні директор може підписувати електронним підписом банківські документи та звітність у звичайному порядку, адже він перебуває на роботі (а не у відпустці, на лікарняному тощо) і за наявності інтернету може підписувати цифрові документи.

Увага!

Тепер ви можете читати бухгалтерські новини від «Дебету-Кредиту» у Telegram та VIBER, а обговорювати їх – у найбільшій групі бухгалтерів на Facebook

Приєднуйтесь і дізнавайтесь найважливіші новини першими!

Доступ до цієї консультації можливий лише для передплатників «Дебету-Кредиту». Якщо ви передплатник, будь ласка, авторизуйтесь.

Або оформіть передплату, вартість пакету «Мій асистент» становить лише 99 грн/міс

Передплатити

Автор: Щербина Світлана

Джерело: «Дебет-Кредит»

Рубрика: Праця та соціальний захист/Трудові відносини

30 днiв передплати безкоштовно!Оберiть свiй пакет вiд «Дебету-Кредиту»
на мiсяць безкоштовно!
Спробувати

Усі консультації рубрики «Трудові відносини»