• Посилання скопійовано

Лікарняний під час щорічної відпустки

Працівник пішов у щорічну відпустку і під час відпустки захворів на COVID-19. На сьогодні має основний та подовжений е-лікарняний. Чи потрібно перерахувати йому відпускні? Після закінчення лікарняного потрібно подовжити відпустку на той строк, що він хворів, наприклад: відпустка з 19.09.22 до 02.10.2022, лікарняний з 26.09.22 до 30.09.2022, та з 01.10.2022 до 05.10.2022?

Чи потрібно перерахувати працівнику відпускні через лікарняний?

В даній ситуації, бухгалтеру слід оплатити е-лікарняний (перші п’ять днів за рахунок роботодавця, а починаючи з шостого дня – за рахунок ФСС, подавши заяву-розрахунок та звітний довідковий об’єднаний звіт з Додатками 1 та 5) та відсторнувати суму відпускних за ті календарні дні, які припали дні тимчасової непрацездатності, таким чином повернувши працівнику ці дні відпустки як невикористані.

При цьому, оскільки працівник отримав суму відпускних повністю, то, щоб їх не повертати, працівнику потрібно провести виплату лікарняних за мінусом суми відпускних за 7 к.д., віднімати суму відпускних потрібно із розрахованої суми лікарняних за рахунок роботодавця, які не фінансуються ФСС ТВП. Але це не є зарахуванням! Оскільки в бухобліку буде відображено сторнування відпускних та нарахування за листком непрацездатності, а по Додатку 1 об’єднаної звітності буде відображено у місяці хвороби і сторнування відпускних (певної суми відпускних за 7 к.д. з нарахованим за ці дні суми ЄСВ) та нарахування лікарняного, який відображатиметься за кодом «29» і сумою нарахованого ЄСВ на всю суму лікарняного.

 

Після закінчення лікарняного потрібно подовжити відпустку на той строк, що він хворів, наприклад: відпустка з 19.09.22 до 02.10.2022, лікарняний з 26.09.22 до 30.09.2022, та з 01.10.2022 до 05.10.2022?

Відповідно до п. 1 ч. 2 ст. 80 КЗпП та п. 1 ч. 2 ст. 11 Закону про відпустки, у випадку, якщо працівник захворів під час щорічної відпустки, то вона продовжується (тобто надається після закінчення хвороби працівника) або її невикористана частина переноситься на інший період.

Тому, якщо працівник після лікарняного приступив до роботи і не хоче продовжувати відпустку після хвороби, це його право. В такому випадку  невикористана частина відпустки повинна бути перенесена на інший період. 

Увага!

Тепер ви можете читати бухгалтерські новини від «Дебету-Кредиту» у Telegram та VIBER, а обговорювати їх – у найбільшій групі бухгалтерів на Facebook

Приєднуйтесь і дізнавайтесь найважливіші новини першими!

Доступ до цієї консультації можливий лише для передплатників «Дебету-Кредиту». Якщо ви передплатник, будь ласка, авторизуйтесь.

Або оформіть передплату, вартість пакету «Мій асистент» становить лише 116 грн/міс

Передплатити

Автор: Щербина Світлана

Джерело: «Дебет-Кредит»

Рубрика: Праця та соціальний захист/Трудові відносини

30 днiв передплати безкоштовно!Оберiть свiй пакет вiд «Дебету-Кредиту»
на мiсяць безкоштовно!
Спробувати

Усі консультації рубрики «Трудові відносини»

  • Чи може сумісник працювати у суботу?
    Є необхідність взяти на роботу працівника, але він може працювати тільки за сумісництвом і тільки по суботах. Підприємству такий графік роботи підходить. Чи має підприємство в такому разі нараховувати працівнику подвійну ставку, тому що це робота у вихідний? Як правильно скласти графік роботи?
    Сьогодні 13:0128
  • Виправлення скороченої назви підприємства у трудовій книжці
    При заповненні трудової книжки вказано скорочену назву роботодавця: ТОВ "Квіточка" замість "Товариство з обмеженою відповідальністю "Квіточка". Чи стане це перешкодою при передаванні відомостей про трудову діяльність працівника в електронному вигляді до ПФУ? Якщо так, то як це виправити, якщо деякі підприємства вже ліквідовані?
    Сьогодні 10:1023
  • Витрати у відрядженні на оплату користування платними дорогами
    Працівник повернувся з закордонного відрядження та надав нефіскальні чеки з платіжного терміналу за проїзд платними дорогами. Оплата проведена банківською картою та відображена у виписці, яку надав працівник. Чи підлягають такі витрати оподаткуванню ПДФО та ВЗ?
    20.11.2024315
  • Які наслідки, якщо оплатили ДМС для працівника в сумі більше 30% його зарплати?
    У працівника зарплата 39 тис. грн. В липні 2024 оплатили медичне страхування на рік 21000,00 грн. Чи є це додатковим благом та чи треба сплатити ПДФО 18 % та ВЗ 1,5%? Оскільки минув час, які штрафи має сплатити підприємство, якщо зараз оплатимо податки за рахунок працівника? Та чи дійсна зараз пільга 30% по договорам страхування?
    19.11.202425
  • Чи дають отримані гранти право на бронювання працівників?
    Чи дають право на бронювання працівників гранти на створення та розвиток виробництв переробної промисловості?
    18.11.202427