• Посилання скопійовано

Квота на працевлаштування осіб з інвалідністю під час війни

Чи є законодавчі зміни щодо квоти з працевлаштування осіб з інвалідністю в 2022 р., а саме в період дії воєнного стану з 25.02.2022 р. до 25.08.2022 р.?

Насамперед зазначимо, що початок воєнного стану запроваджено Указом №64/2022 «Про введення воєнного стану в Україні» з 5:30 24 лютого 2022 року та, на сьогодні, продовжено Законом України «Про затвердження Указу Президента України «Про продовження строку дії воєнного стану в Україні» від 22.05.2022 №2263-ІХ, — до 23 серпня 2022 року. 

У зв'язку з введенням в дію воєнного стану змін в законодавстві щодо визначення квоти з працевлаштування осіб з інвалідністю не відбулося.

Тобто, як і раніше, для підприємств, які використовують найману працю, ст. 19 Закону №875, встановлено обов’язковий норматив робочих місць для працевлаштування інвалідів у розмірі:

  • 4% середньооблікової чисельності штатних працівників облікового складу за рік;
  • якщо працює від 8 до 25 осіб, — у кількості одного робочого місця.

Проте, на даний час, існує два законопроєкти, які передбачають внесення змін в частині:

  1. поетапного підвищення квоти робочих місць для працевлаштування осіб з інвалідністю (законопроєкт №5344). Про це ми писали тут;
  2. скасування подання звіту № 10-ПОІ переклавши цей обов’язок на територіальні відділення Фонду соціального захисту осіб з інвалідністю, які будуть отримувати необхідні дані від ПФУ. Крім того, зменшиться період між отриманням інформації про виконання нормативу та граничним строком сплати штрафу за невиконання нормативу та встановлюють нові підстави для проведення перевірок Держпраці (законопроєкт №5344). Детальніше про це та інше ми писали тут.

Звертаємо увагу, на сьогодні, зазначені законопроєкти, залишаються у стадії законопроєктів, тому продовжуємо керуватися ст. 19 Закону №875.

Увага!

Тепер ви можете читати бухгалтерські новини від «Дебету-Кредиту» у Telegram та VIBER, а обговорювати їх – у найбільшій групі бухгалтерів на Facebook

Приєднуйтесь і дізнавайтесь найважливіші новини першими!

Доступ до цієї консультації можливий лише для передплатників «Дебету-Кредиту». Якщо ви передплатник, будь ласка, авторизуйтесь.

Або оформіть передплату, вартість пакету «Мій асистент» становить лише 116 грн/міс

Передплатити

Автор: Щербина Світлана

Джерело: «Дебет-Кредит»

Рубрика: Праця та соціальний захист/Трудові відносини

30 днiв передплати безкоштовно!Оберiть свiй пакет вiд «Дебету-Кредиту»
на мiсяць безкоштовно!
Спробувати

Усі консультації рубрики «Трудові відносини»

  • Оформлення працівника - сумісника на час декретної відпустки бухгалтера
    Бухгалтер (єдиний) з 18.11.2024 р. йде у відпустку по вагітності та пологах на 126 днів. Далі вона планує вийти на роботу після закінчення лікарняного. На цей період (126 днів) підприємство планує прийняти сумісника на виконання обов'язків бухгалтера. Як оформити такого сумісника? Які потрібні накази, повідомлення до ДПС тощо?
    22.11.202497
  • Чи може сумісник працювати у суботу?
    Є необхідність взяти на роботу працівника, але він може працювати тільки за сумісництвом і тільки по суботах. Підприємству такий графік роботи підходить. Чи має підприємство в такому разі нараховувати працівнику подвійну ставку, тому що це робота у вихідний? Як правильно скласти графік роботи?
    21.11.202451
  • Виправлення скороченої назви підприємства у трудовій книжці
    При заповненні трудової книжки вказано скорочену назву роботодавця: ТОВ "Квіточка" замість "Товариство з обмеженою відповідальністю "Квіточка". Чи стане це перешкодою при передаванні відомостей про трудову діяльність працівника в електронному вигляді до ПФУ? Якщо так, то як це виправити, якщо деякі підприємства вже ліквідовані?
    21.11.202436
  • Витрати у відрядженні на оплату користування платними дорогами
    Працівник повернувся з закордонного відрядження та надав нефіскальні чеки з платіжного терміналу за проїзд платними дорогами. Оплата проведена банківською картою та відображена у виписці, яку надав працівник. Чи підлягають такі витрати оподаткуванню ПДФО та ВЗ?
    20.11.2024410
  • Які наслідки, якщо оплатили ДМС для працівника в сумі більше 30% його зарплати?
    У працівника зарплата 39 тис. грн. В липні 2024 оплатили медичне страхування на рік 21000,00 грн. Чи є це додатковим благом та чи треба сплатити ПДФО 18 % та ВЗ 1,5%? Оскільки минув час, які штрафи має сплатити підприємство, якщо зараз оплатимо податки за рахунок працівника? Та чи дійсна зараз пільга 30% по договорам страхування?
    19.11.202427