• Посилання скопійовано

Квота на працевлаштування осіб з інвалідністю під час війни

Чи є законодавчі зміни щодо квоти з працевлаштування осіб з інвалідністю в 2022 р., а саме в період дії воєнного стану з 25.02.2022 р. до 25.08.2022 р.?

Насамперед зазначимо, що початок воєнного стану запроваджено Указом № 64/2022 «Про введення воєнного стану в Україні» з 5:30 24 лютого 2022 року та, на сьогодні, продовжено Законом України «Про затвердження Указу Президента України «Про продовження строку дії воєнного стану в Україні» від 22.05.2022 № 2263-ІХ, — до 23 серпня 2022 року. 

У зв'язку з введенням в дію воєнного стану змін в законодавстві щодо визначення квоти з працевлаштування осіб з інвалідністю не відбулося.

Тобто, як і раніше, для підприємств, які використовують найману працю, ст. 19 Закону № 875, встановлено обов’язковий норматив робочих місць для працевлаштування інвалідів у розмірі:

 • 4% середньооблікової чисельності штатних працівників облікового складу за рік;
 • якщо працює від 8 до 25 осіб, — у кількості одного робочого місця.

Проте, на даний час, існує два законопроєкти, які передбачають внесення змін в частині:

 1. поетапного підвищення квоти робочих місць для працевлаштування осіб з інвалідністю (законопроєкт № 5344). Про це ми писали тут;
 2. скасування подання звіту № 10-ПОІ переклавши цей обов’язок на територіальні відділення Фонду соціального захисту осіб з інвалідністю, які будуть отримувати необхідні дані від ПФУ. Крім того, зменшиться період між отриманням інформації про виконання нормативу та граничним строком сплати штрафу за невиконання нормативу та встановлюють нові підстави для проведення перевірок Держпраці (законопроєкт № 5344). Детальніше про це та інше ми писали тут.

Звертаємо увагу, на сьогодні, зазначені законопроєкти, залишаються у стадії законопроєктів, тому продовжуємо керуватися ст. 19 Закону № 875.

Автор: Щербина Світлана

Джерело: «Дебет-Кредит»

Рубрика: Праця та соціальний захист/Трудові відносини

30 днiв передплати безкоштовно!Оберiть свiй пакет вiд «Дебету-Кредиту»
на мiсяць безкоштовно!
Спробувати

Усі консультації рубрики «Трудові відносини»

 • Затвердження ПВТР у ФОПа з одним працівником
  Чи можливо затвердити ПВТР, якщо на ФОПа працює лише один працівник? Чи можна провести засідання трудового колективу один працівник та ФОП?
  23.03.202334
 • Директор - єдиний працівник: виконання обов'язків головбуха та касира
  Директор - єдиний працівник на підприємстві. Чи потрібно оформляти наказ на самого себе про те, що він покладає виконання обов'язків головного бухгалтера та касира на себе?
  23.03.2023452
 • Відрядження дистанційного працівника та авансовий звіт
  Чи можна направляти працівника-дистанційника у відрядження? Чи може працівник, повернувшись із відрядження, підписати авансовий звіт за допомогою ЕЦП, яку компанія використовує як систему внутрішнього електронного документообігу, оскільки продовжуватиме ще деякий час працювати віддалено?
  22.03.2023181
 • Працівник помер за кордоном: як оформити?
  Працівник працював дистанційно за кордоном і помер. Родичі вирішили поховати його там. Для виплати остаточного розрахунку прислали фото заяви дружини на отримання грошей, номер платіжної картки і Виписку з реєстру про смерть Республіки Словенії. Чи має право підприємство розрахувати працівника за вказаними документами?
  20.03.202349
 • Встановлення в колдоговорі обмежень для сумісників
  Чи законно включити до колективного договору пункт про обмеження деяких виплат для сумісників (наприклад, на поховання родичів)?
  17.03.202361