Головна Усі консультації Праця та соціальний захист Трудові відносини

Компенсація при звільненні та відпустка без збереження зарплати

Чи виключається період відпустки без збереження зарплати до розрахунку кількості днів відпустки для нарахуванні компенсації при звільненні? Скільки днів належить до компенсації працівникові?

Чи виключається період відпустки без збереження для розрахунку кількості днів відпустки для нарахуванні компенсації при звільненні? Скільки днів належить до компенсації працівникові?

Відповідно до п. 4 ч. 1 ст. 9 Закону про відпустки, час перебування у відпустці без збереження зарплати зараховується до стажу роботи, що надає право на щорічну основну відпустку.

Отже, під час перебування у відпустці без збереження заробітної плати особа вважається працюючою та такою, що знаходиться в трудових відносинах, тому, така відпустка включається до трудового (загального) стажу.

Тож, при обчисленні днів щорічної відпустки (компенсації) період перебування працівника у відпустці без збереження заробітної плати не потрібно виключати, бо вона входить до стажу роботи. 

Таким чином, період відпустки без збереження зарплати з 24.02 по 20.06.2022 р дає право працівнику на дні щорічної відпустки, що підлягають компенсації при звільненні. За період роботи працівника з 08.07.2021 р. по день звільнення 20.06.2022 р., за умови, що працівник не використав жодного дні відпустки, компенсації підлягатиме 24 к.дні ((24:(365-11) х 348 відпрацьовані к.дні) (заокруглення проводиться за математичним правилом). 

 

Правильність визначення розрахункового періоду

Згідно з абз. 2 п. 2 Порядку №100, працівникові,  який  пропрацював на підприємстві, в установі, організації  чи  у фізичної особи - підприємця або фізичної особи, які  в  межах  трудових  відносин  використовують  працю  найманих працівників,  менше  року,  середня  заробітна  плата обчислюється виходячи  з  виплат за фактичний час роботи, тобто з першого числа місяця після оформлення на роботу до першого числа місяця, в якому надається  відпустка або виплачується компенсація за невикористану відпустку.

Тож, розрахунковим періодом для нарахування компенсації працівнику буде період серпень 2021 – травень 2022.

Але при розрахунку середньої зарплати час, коли працівнику надавалася відпустка без збереження заробітної плати (ст. 25 та ст. 26 Закону про відпустки) виключається з розрахункового періоду (абз. 6 п. 2 Порядку №100). Тобто при розрахунку потрібно буде виключити 93 к.дні (97 к.дні – 4 святкові, які потрібно повернути, бо вони вже містяться в 11 к.днях) відпустки без збереження зарплати.

Увага! Такий підхід діє за умови, якщо підприємство не перейшло на виконання норм Закону №2136. Про це ми писали тут.

Тому, якщо підприємство перейшло на виконання норма Закону №2136, то починаючи з 24.03.2022 р. то, згідно з ч. 6 ст. 6 Закону № 2136 у період дії воєнного стану не застосовуються норми ст. 53 КЗпП, тому робота у вихідні та святкові є звичайними робочими днями і їх не потрібно включати з розрахункового періоду. Про це ми писали тут.

Доступ до повного тексту цієї консультації можливий лише для передплатників електронного або паперового «Дебету-Кредиту». Якщо ви передплатник, будь ласка, авторизуйтесь.

Або оформіть передплату, перейшовши за посиланням;  вартість мінімального пакету «Мій асистент» становить лише 82 грн на місяць.

Дякуємо за розуміння.

Автор:
Щербина Світлана
Джерело
«Дебет-Кредит»
Рубрика:
Праця та соціальний захист / Трудові відносини
Теги:
Відпустки , Заробітна плата , Трудові відносини

30 днiв передплати безкоштовно!

Коментарі: 3

Новини по темі

Консультації по темі