Реалії зараз так, що в Україні війна та через загрозу життя працівники можуть переїжджати до інших безпечних міст чи виїжджати за кордон. Оскільки це вимушена ситуація, обумовлена потребою збереження життя й здоров’я таких працiвникiв та їхнiх сiмей, то i вiдсутнiсть на роботi вважається поважною причиною і за таким працiвником зберiгаються робоче мiсце, посада та трудовi вiдносини не припиняються.
Відповідно до ст. 12 Закону №2136, протягом періоду дії воєнного стану роботодавець на прохання працівника може надавати йому відпустку без збереження заробітної плати без обмеження строку, встановленого ч. 1 ст. 26 Закону про відпустки.
Тому, якщо у роботодавця з працівниками є зв’язок, то останні для надання їм відпустки без збереження зарплати мають написати заяви та направити її фото в електронному вигляді зручним шляхом, в т.ч. на електронну пошту, і це наразі є дієвим способом. І вже на підставі електронних копій заяв роботодавець видає відповідний наказ. Після війни впорядкуються всі оригінали документів.
Тож, стає зрозумілим, що без заяви працівника просто видати наказ роботодавець не може, оскільки відпустка без збереження надається на прохання працівника та за погодженням із роботодавцем.
Аналогічну думку Держпраці висловила тут.
У типовій формі табеля обліку використання робочого часу (форма №П-5) надану працівникам відпустку без збереження зарплати позначають літерним кодом «НА» або цифровим «18».
Найкращі консультації – тепер у Telegram та Viber!
Читайте відповіді «Дебету-Кредиту» на найцікавіші та найактуальніші запитання у популярних месенджерах!
Доступ до цієї консультації можливий лише для передплатників «Дебету-Кредиту». Якщо ви передплатник, будь ласка, авторизуйтесь.
Або оформіть передплату, вартість пакету «Мій асистент» становить лише 116 грн/міс
Передплатити