• Посилання скопійовано

Відхилена платіжка банком: чи є це порушенням строків розрахунку при звільненні?

Працівник звільнився 31.05. Зарплату та компенсацію було відправлено 31.05, всі накази і трудова підписані та видані. Зарплата списалася. Компенсація була відхилена банком (не вказаний місяць виплати), помітили це 02.06. Відразу виправили та провели. Чи є це порушенням строків розрахунків? Можливо, працівник може написати заяву на виплату 02.06?

Так, в зазначеній ситуації є порушення ст. 116 КЗпП про виплату працівникові належних сум при звільненні в день звільнення і непроведений банком вчасно помилковий платіж не буде виправданням. Відтермінувати строки виплати розрахунку за заявою працівника – означає свідоме порушення вказаної статті.

В разі невиплати належних звільненому працівникові сум у строки, зазначені в ст. 116 КЗпП та при відсутності спору середній заробіток працівнику виплачується за весь час затримки по день фактичного розрахунку. Це виходить із ст. 117 КЗпП.

Сам же середній заробіток розраховується за Порядком №100 виходячи з виплат за 2 календарні місяці перед звільненням. Приклад розрахунку середньої можна переглянути тут.

Отже, відповідальності можна уникнути, якщо виплатити компенсацію до дня перевірки (це те, що було зроблено) та потрібно ще нарахувати та виплатити середній заробіток відповідно до ст. 117 КЗпП (в даному випадку середня буде за один робочий день).

За дане порушення (порушення інших вимог законодавства про працю) передбачена фінансова роботодавець несе відповідальність у розмірі 1 МЗП за кожне порушення, вчинене уперше та 2 МЗП — за порушення, допущене повторно протягом року з дня виявлення порушення (абз. 9, 10 ч. 2 ст. 265 КЗпП).

Крім того, передбачена адміністративна відповідальність, якою на посадових осіб накладається адмінштраф за ч. 1, 2 ст. 41 КпАП.

Увага!

Тепер ви можете читати бухгалтерські новини від «Дебету-Кредиту» у Telegram та VIBER, а обговорювати їх – у найбільшій групі бухгалтерів на Facebook

Приєднуйтесь і дізнавайтесь найважливіші новини першими!

Доступ до цієї консультації можливий лише для передплатників «Дебету-Кредиту». Якщо ви передплатник, будь ласка, авторизуйтесь.

Або оформіть передплату, вартість пакету «Мій асистент» становить лише 116 грн/міс

Передплатити

Автор: Щербина Світлана

Джерело: «Дебет-Кредит»

Рубрика: Праця та соціальний захист/Трудові відносини

30 днiв передплати безкоштовно!Оберiть свiй пакет вiд «Дебету-Кредиту»
на мiсяць безкоштовно!
Спробувати

Усі консультації рубрики «Трудові відносини»

  • Чи може сумісник працювати у суботу?
    Є необхідність взяти на роботу працівника, але він може працювати тільки за сумісництвом і тільки по суботах. Підприємству такий графік роботи підходить. Чи має підприємство в такому разі нараховувати працівнику подвійну ставку, тому що це робота у вихідний? Як правильно скласти графік роботи?
    Сьогодні 13:0129
  • Виправлення скороченої назви підприємства у трудовій книжці
    При заповненні трудової книжки вказано скорочену назву роботодавця: ТОВ "Квіточка" замість "Товариство з обмеженою відповідальністю "Квіточка". Чи стане це перешкодою при передаванні відомостей про трудову діяльність працівника в електронному вигляді до ПФУ? Якщо так, то як це виправити, якщо деякі підприємства вже ліквідовані?
    Сьогодні 10:1023
  • Витрати у відрядженні на оплату користування платними дорогами
    Працівник повернувся з закордонного відрядження та надав нефіскальні чеки з платіжного терміналу за проїзд платними дорогами. Оплата проведена банківською картою та відображена у виписці, яку надав працівник. Чи підлягають такі витрати оподаткуванню ПДФО та ВЗ?
    20.11.2024316
  • Які наслідки, якщо оплатили ДМС для працівника в сумі більше 30% його зарплати?
    У працівника зарплата 39 тис. грн. В липні 2024 оплатили медичне страхування на рік 21000,00 грн. Чи є це додатковим благом та чи треба сплатити ПДФО 18 % та ВЗ 1,5%? Оскільки минув час, які штрафи має сплатити підприємство, якщо зараз оплатимо податки за рахунок працівника? Та чи дійсна зараз пільга 30% по договорам страхування?
    19.11.202425
  • Чи дають отримані гранти право на бронювання працівників?
    Чи дають право на бронювання працівників гранти на створення та розвиток виробництв переробної промисловості?
    18.11.202427