Враховуючи, що в країні введено воєнний стан, звільнити працівника, який не виходить на роботу з ініціативи роботодавця можна тільки у разі повної ліквідації підприємства (п. 1 ст. 40 КЗпП). Про таке звільнення працівник попереджається не пізніше ніж за 10 днів з виплатою вихідної допомоги у розмірі не менше середнього місячного заробітку. Також не можна звільнити працівника за прогул (п. 4 ст. 40 КЗпП), бо він не виходить на зв’язок і не може надати пояснення своїй відсутності.
Тож, під час дії воєнного стану, працівник може звільнитися або за власним бажанням (ст. 36 КЗпП) або за угодою сторін (п. 1 ст. 36 КЗпП).
Таким чином, роботодавцю нічого не залишається як зазначати в табелі неявку працівника на роботу літерним позначенням «НЗ» до з'ясування фактичної причини його неявки. Крім звернення до воєнкомату, роботодавець може звернутися до територіального центру комплектування та соціальної підтримки з запитом щодо надання інформації про працівника для забезпечення його встановленими законодавством гарантіями на час військового стану.
У разі підтвердження факту (довідки про службу, витягами з наказів тощо) мобілізації, потрібно буде зробити коригування до табеля по цьому працівнику і протабелювати «ІН» та оформити наказ про увільнення. Крім того, постане питання про нарахування середньої з дня фактичної мобілізації працівника та її виплату.
Увага!
Тепер ви можете читати бухгалтерські новини від «Дебету-Кредиту» у Telegram та VIBER, а обговорювати їх – у найбільшій групі бухгалтерів на Facebook
Приєднуйтесь і дізнавайтесь найважливіші новини першими!
Доступ до цієї консультації можливий лише для передплатників «Дебету-Кредиту». Якщо ви передплатник, будь ласка, авторизуйтесь.
Або оформіть передплату, вартість пакету «Мій асистент» становить лише 116 грн/міс
Передплатити