• Посилання скопійовано

Утримання за виконавчим листом під час війни

Чи потрібно проводити утримання під час воєнного стану за виконавчим листом (утримання кредиту) приватного виконавця із зарплати працівника? А якщо працівник боржник проходить військову службу, чи можна за його заявою не проводити утримання із його середнього заробітку за виконавчим листом?

Починаючи із 26.03.2022 року діють зміни до Закону "Про виконавче провадження", які передбачені Законом №2129-IX.

Так, тимчасово, на період до припинення або скасування воєнного стану на території України, зокрема, припиняється звернення стягнення на заробітну плату, пенсію, стипендію та інший дохід боржника (крім рішень про стягнення аліментів та рішень, боржниками за якими є громадяни Російської Федерації).

Пунктом 1 ч. 1 ст. 34 Закону про виконавче провадження передбачено, що виконавець зупиняє вчинення виконавчих дій у разі, зокрема, проходження боржником строкової військової служби, військової служби за призовом осіб офіцерського складу, військової служби за призовом під час мобілізації, на особливий період, військової служби за призовом під час мобілізації, на особливий період, військової служби за призовом осіб із числа резервістів в особливий період, або якщо боржник проходить військову службу та виконує бойові завдання військової служби у бойовій обстановці чи в районі проведення антитерористичної операції, здійснення заходів із забезпечення національної безпеки і оборони, відсічі і стримування збройної агресії Російської Федерації у Донецькій та Луганській областях, якщо згідно з умовами служби проведення виконавчих дій неможливе чи на прохання стягувача, який проходить таку військову службу.

Тобто працівник, який проходить військову службу, керуючись вищезазначеними нормами законів, може звернутися з заявою до виконавця з проханням зупинити вчинення виконавчих дій на час воєнного стану.

Після цього, виконавець не пізніше наступного робочого дня, коли йому стало відомо про обставини, зазначені в частині першій цієї статті, зупиняє вчинення виконавчих дій, про що виносить відповідну постанову (ч. 2 ст.34 Закону про виконавче провадження).

За наявності обставин, що ускладнюють виконання рішення або роблять його неможливим (хвороба сторони виконавчого провадження, відрядження сторони виконавчого провадження, стихійне лихо тощо), сторони мають право звернутися до суду, який розглядав справу як суд першої інстанції, із заявою про відстрочку або розстрочку виконання рішення. Рішення про розстрочку виконується в частині та у строки, встановлені цим рішенням (ч. 1 ст.33 Закону про виконавче провадження).

Таким чином, щоб зупинити вчинення виконавчих дій боржник, який проходить військову службу, звертається до виконавця. Після прийнятого відповідного рішення виконавець виносить постанову, яка передається на підприємство (за місцем роботи боржника) для виконання. Самостійно бухгалтер такого рішення не приймає, навіть за заявою працівника.

Увага!

Тепер ви можете читати бухгалтерські новини від «Дебету-Кредиту» у Telegram та VIBER, а обговорювати їх – у найбільшій групі бухгалтерів на Facebook

Приєднуйтесь і дізнавайтесь найважливіші новини першими!

Доступ до цієї консультації можливий лише для передплатників «Дебету-Кредиту». Якщо ви передплатник, будь ласка, авторизуйтесь.

Або оформіть передплату, вартість пакету «Мій асистент» становить лише 116 грн/міс

Передплатити

Автор: Щербина Світлана

Джерело: «Дебет-Кредит»

Рубрика: Праця та соціальний захист/Трудові відносини

30 днiв передплати безкоштовно!Оберiть свiй пакет вiд «Дебету-Кредиту»
на мiсяць безкоштовно!
Спробувати

Усі консультації рубрики «Трудові відносини»

  • Виплата річної премії після смерті працівника
    Працівник загинув 19 жовтня 2024 року. Компанія вирішила виплатити разом із компенсацією за невикористану відпустку також і премію за 2024 рік. Як відображається у звітності та оподатковується премія, нарахована після смерті працівника?
    27.11.202413
  • Положення про архів на підприємстві
    Як скласти Наказ чи розпорядження по підприємству з питань організації архіву первинних бухгалтерських та кадрових документів?
    27.11.202422
  • Директор-засновник без зарплати: чи потрібно робити наказ?
    У яких випадках можна не нараховувати зарплату директору, який є одночасно засновником? Чи доцільно робити наказ, в якому зазначити, що засновник працює без зарплати?
    27.11.202445
  • Лікарняний по вагітності та пологах і робота за основним місцем та за сумісництвом
    Підприємство має дві ситуації з лікарняним по вагітності та пологах: працівниця (основне місце роботи) оформила лікарняний на це підприємство. Чи може вона працювати під час лікарняного на іншому підприємстві за сумісництвом, якщо робота є дистанційною? Працівниця (сумісник) оформила лікарняний по вагітності та пологах на підприємство. Чи може вона працювати під час лікарняного на іншому підприємстві за основним місцем роботи, якщо робота є дистанційною?
    26.11.202429
  • Компенсація невикористаної відпустки мобілізованому працівнику без звільнення
    З 24.12.2023 мобілізованим можна виплатити компенсацію за невикористану відпустку за їх заявою, які накопились на початок служби. Якщо працівника було увільнено 05.03.2022, і в нього було 20 к.днів невикористаної відпустки на момент увільнення, то чи можна виплатити компенсацію мобілізованому? Яким числом має бути написана заява?
    26.11.2024394