• Посилання скопійовано

Використання праці жінок у вихідний день

Наказом по підприємству було залучено працівницю у вихідний день, яка має дитину віком до 3 років. При плановій перевірці Держпраці було вказано це як порушення ст. 176 КЗпП. Як можна виправити порушення? Чи є за дане порушення штраф і як написати у відповідь на припис?

Статтею 176 КЗпП заборонено залучати вагітних жінок і жінок, що мають дітей віком до трьох років, до нічних, надурочних робіт, робіт у вихідні дні і направлення їх у відрядження.

Тобто, дана норма формулює імперативне правило, яке забороняє залучати до роботи у нічний час, до надурочних робіт, до робіт у вихідні дні, а також направляти у відрядження вагітних жінок і жінок, що мають дітей віком до трьох років. Угода сторін трудового договору, яка суперечить цьому імперативному правилу, не допускається. 

Тож, бачимо пряме порушення роботодавцем ст. 176 КЗпП, де наказом по підприємству залучили особу, яка попала під обмежувальні норми, до роботи у вихідний день. Навіть, якщо працівниця напише письмову згоду на роботу у вихідний день, це не врятує роботодавця від штрафів, але трохи пом’якшить його провину, проте не звільнить від штрафів. Як і не врятує те, якщо, наприклад, працівниця працює за графіком і ця зміна припала на вихідний день. Тому що працівниця, яка має дитину до трьох років, перервала відпустку для догляду за дитиною та вийшла на роботу, то роботодавець повинен організувати роботу лише в її робочі зміни і тільки у денний час, або за бажанням працівниці встановити їй неповний робочий день. Оскільки вік «до трьох років» означає дію заборони на період, що включає день, коли дитині виповнюється три роки, то наступного дня заборона вже не діє.

Отже, за залучення працівника до роботи у вихідний день без наявності законодавчо встановлених обставин при перевірці від Держпраці роботодавцеві зазрожує фінансовий штраф у розмірі 1 МЗП (за кожне таке порушення), як за порушення інших вимог трудового законодавства (абз. 8 ч. 2 ст. 265 КЗпП).

Також, Держпраці складає протокол про адмінпорушення на посадових осіб підприємства за  ст. 41-2 КпАП порушення чи невиконання зобов’язань щодо колективного договору особами, які представляють власників або уповноважені ними органи чи профспілки або інші уповноважені трудовим колективом органи, чи представниками трудових колективів — тягне за собою накладення штрафу від 50 до 100 нмдг.

Підсумовуючи зазначине, роботодавцю залишається тільки виконати припис.

Увага!

Тепер ви можете читати бухгалтерські новини від «Дебету-Кредиту» у Telegram та VIBER, а обговорювати їх – у найбільшій групі бухгалтерів на Facebook

Приєднуйтесь і дізнавайтесь найважливіші новини першими!

Доступ до цієї консультації можливий лише для передплатників «Дебету-Кредиту». Якщо ви передплатник, будь ласка, авторизуйтесь.

Або оформіть передплату, вартість пакету «Мій асистент» становить лише 116 грн/міс

Передплатити

Автор: Щербина Світлана

Джерело: «Дебет-Кредит»

Рубрика: Праця та соціальний захист/Трудові відносини

30 днiв передплати безкоштовно!Оберiть свiй пакет вiд «Дебету-Кредиту»
на мiсяць безкоштовно!
Спробувати

Усі консультації рубрики «Трудові відносини»

  • Оформлення працівника - сумісника на час декретної відпустки бухгалтера
    Бухгалтер (єдиний) з 18.11.2024 р. йде у відпустку по вагітності та пологах на 126 днів. Далі вона планує вийти на роботу після закінчення лікарняного. На цей період (126 днів) підприємство планує прийняти сумісника на виконання обов'язків бухгалтера. Як оформити такого сумісника? Які потрібні накази, повідомлення до ДПС тощо?
    22.11.202497
  • Чи може сумісник працювати у суботу?
    Є необхідність взяти на роботу працівника, але він може працювати тільки за сумісництвом і тільки по суботах. Підприємству такий графік роботи підходить. Чи має підприємство в такому разі нараховувати працівнику подвійну ставку, тому що це робота у вихідний? Як правильно скласти графік роботи?
    21.11.202451
  • Виправлення скороченої назви підприємства у трудовій книжці
    При заповненні трудової книжки вказано скорочену назву роботодавця: ТОВ "Квіточка" замість "Товариство з обмеженою відповідальністю "Квіточка". Чи стане це перешкодою при передаванні відомостей про трудову діяльність працівника в електронному вигляді до ПФУ? Якщо так, то як це виправити, якщо деякі підприємства вже ліквідовані?
    21.11.202436
  • Витрати у відрядженні на оплату користування платними дорогами
    Працівник повернувся з закордонного відрядження та надав нефіскальні чеки з платіжного терміналу за проїзд платними дорогами. Оплата проведена банківською картою та відображена у виписці, яку надав працівник. Чи підлягають такі витрати оподаткуванню ПДФО та ВЗ?
    20.11.2024410
  • Які наслідки, якщо оплатили ДМС для працівника в сумі більше 30% його зарплати?
    У працівника зарплата 39 тис. грн. В липні 2024 оплатили медичне страхування на рік 21000,00 грн. Чи є це додатковим благом та чи треба сплатити ПДФО 18 % та ВЗ 1,5%? Оскільки минув час, які штрафи має сплатити підприємство, якщо зараз оплатимо податки за рахунок працівника? Та чи дійсна зараз пільга 30% по договорам страхування?
    19.11.202427