• Посилання скопійовано

Надання відпустки працівникам без збереження зарплати на січень 2021 року

Як відомо, 08-24 січня запроваджується локдаун. Чи може ФОП (згідно з поданими заявами) відправити найманих працівників у відпустку без збереження зарплати з 01.01.2021 р. по 31.01.2021 р., щоб не сплачувати ЄСВ за січень? Чи це буде порушенням?

Дійсно, 9 грудня 2020 р. КМУ ухвалив постанову «Про встановлення карантину з метою запобігання поширенню на території України гострої респіраторної хвороби COVID-19». Посилені протиепідемічні заходи будуть запроваджені на території України з 8 до 24 січня 2021 року. Крім того, цією ж постановою Кабмін продовжив дію карантину в Україні, який був введений через пандемію коронавірусу, до кінця зими, тобто до 28 лютого 2021 року.

Таким чином, оскільки карантин в країні продовжили, то й продовжують діяти запроваджені Законом №530 зміни до норм КЗпП та Закону про відпустки.

Відповідно до яких термін перебування у відпустці без збереження заробітної плати на період карантину не включається до терміну, визначеного ч. 3 ст. 84 КЗпП та ч. 2 ст. 26 Закону про відпустки. Тобто до терміну, в який надається відпустка без збереження заробітної плати за сімейними обставинами та з інших причин працівнику, що обумовлений угодою між працівником та власником або уповноваженим ним органом, але не більше 15 календарних днів на рік. Тобто, перебувати у відпустці без збереження заробітної плати працівник може до закінчення в країні карантину.

Таким чином, ФОП може надати своїм працівникам за їх бажанням відпустки без збереження зарплати у зв’язку з продовженням у країні карантину, це матиме законну підставу і не буде порушенням. 

Для цього працівники мають написати заяви відпустки без збереження зарплати у зв’язку з продовженням у країні карантину (із зазначенням бажаного періоду) відповідно до вищезазначеної постанови, а ФОП-роботодавець на підставі заяв працівників видати наказ (розпорядження) про надання відпусток без збереження заробітної плати на час карантину.

Увага!

Тепер ви можете читати бухгалтерські новини від «Дебету-Кредиту» у Telegram та VIBER, а обговорювати їх – у найбільшій групі бухгалтерів на Facebook

Приєднуйтесь і дізнавайтесь найважливіші новини першими!

Доступ до цієї консультації можливий лише для передплатників «Дебету-Кредиту». Якщо ви передплатник, будь ласка, авторизуйтесь.

Або оформіть передплату, вартість пакету «Мій асистент» становить лише 99 грн/міс

Передплатити

Автор: Щербина Світлана

Джерело: «Дебет-Кредит»

Рубрика: Праця та соціальний захист/Трудові відносини

30 днiв передплати безкоштовно!Оберiть свiй пакет вiд «Дебету-Кредиту»
на мiсяць безкоштовно!
Спробувати

Усі консультації рубрики «Трудові відносини»

  • Не проведено інвентаризацію резерву відпусток у 2023 році: які наслідки?
    У І кварталі 2024 року було використано відпусток за 2023 рік більше, ніж нараховано резерву в 2023 р., тобто на кінець 2023 року не проведена інвентаризація резерву відпусток, не визначено кількість днів невикористаних днів відпустки, відповідно немає залишку резерву в балансі. Фактично це проведено і нараховано в І кварталі 2024 р. Як виправити помилку, щоб витрати по резерву відпусток 2023 р. зарахувати в 2024 р.?
    29.04.202441
  • Звільнення та прийняття на роботу в одному місяці: складаємо додаток 1 єдиної звітності?
    Працівник в одному місяці був звільнений (з ознакою наявності трудової книжки) , а наступного дня знову прийнятий на неповний робочий час за сумісництвом без наявності трудової книжки. Як показати такі зміни в графі 14 додатку 1 – кількість днів перебування у трудових відносинах?
    26.04.202472
  • Як при звільненні працівника утримати відпускні, що були виплачені йому наперед?
    Внаслідок помилки в підрахунку кількості днів відпустки, на які має право працівник, в 2024 він «відпочив наперед» на 16 календарних днів. Тепер раптово написав заяву на звільнення день в день, і на роботу більше не виходить. Чи відноситься така помилка до лічильної і яким чином можна утримати/повернути законним шляхом з працівника кошти за незароблені дні щорічної основної відпустки?
    26.04.2024414
  • Оплата дня огляду на МСЕК під час тривалого лікарняного
    Працівник перебував на лікарняному з 18.12.2023 р. до 11.04.2024 р. включно. З 11.04.2024 р. йому надано другу групу інвалідності (надав довідку МСЕК). Чи підлягає оплаті останній день лікарняного (11 квітня), який також є і датою присвоєння інвалідності?
    25.04.202446
  • Допомога на лікування працівника під час призупинення з ним дії трудового договору
    Чи може працівник, з яким призупинено дію трудового договору, отримати від підприємства допомогу на лікування у вигляді оплати послуг медичному закладу? Які податкові наслідки у разі отримання такої допомоги?
    22.04.202428