Головна Усі консультації Праця та соціальний захист Трудові відносини

Виплати, що (не) враховуються до мінімальної зарплати

Чи враховуються до зарплати при збереженні її мінімального рівня доплата за роботу в вечірній час? Колективним договором передбачена матеріальна допомога на оздоровлення та матеріальна допомога до святкових дат. Як враховуються ці види матеріальних допомог при розрахунку зарплати при збереженні її мінімального рівня?

Відповідно до ст. 3-1 Закону про оплату праці, до виплат, які не враховуються при обчисленні заробітної плати для забезпечення її мінімального розміру, належать: 

  • доплати за роботу в несприятливих умовах праці та підвищеного ризику для здоров’я; 
  • доплата за роботу у нічний час;
  • доплата за роботу у понаднормовий час;
  • виплата за роз’їзний характер роботи; премії до ювілейних і святкових дат.

Також не включають до мінімальної зарплати (роз’яснення у листі Мінсоцполітики від 17.05.2017 р. №1452/0/101-17): 

  • оплату за невідпрацьований час;
  • виплати, що не належать до фонду оплати праці. 

До таких виплат зокрема належать: 

  • відпускні та їх компенсація у разі невикористання щорічної (основної та додаткової) відпустки, та додаткових відпусток працівникам, які мають дітей; 
  • плата працівникам, які залучаються до виконання державних або громадських обов’язків, якщо вони виконуються в робочий час;
  • оплата працівникам-донорам днів обстеження, здавання крові та відпочинку; 
  • суми матеріальної допомоги (разової, на соціально-побутові потреби);
  • оплата тимчасової непрацездатності (лікарняні, декретні); 
  • сума вихідної допомоги при припиненні трудового договору;
  • винагороди за договорами ЦПХ; 
  • добові за час відрядження;
  • інші виплати за невідпрацьований час.

Зверніть увагу, вечірній час — це час із 18:00 до 22:00, нічний — з 22:00 до 06:00 (ст. 54 КЗпП).

Слід зазначити, що на законодавчому рівні регулюється тільки робота в нічний час. Якихось норм щодо вечірнього часу КЗпП не містить.  Договірні норми щодо встановлення, зокрема, доплати за роботу у вечірній час визначені Генеральною і галузевими (регіональними) угодами.

Отже, доплата за роботу в вечірній час,  враховується при обчисленні заробітної плати для забезпечення її мінімального розміру.

Слідуючи рекомендаціям у листі Мінсоцполітики від 17.05.2017 р. №1452/0/101-17, до МЗП не  потрібно враховувати  виплати, що не належать до фонду оплати праці. Вичерпний перелік таких виплат зазначений у розділі 3 Інструкції № 5.  Серед них є :

  1. Матеріальна  допомога разового характеру,  що надається підприємством  окремим  працівникам   у   зв'язку   із   сімейними обставинами, на оплату лікування, оздоровлення дітей, поховання;
  2. Суми  матеріальної  та благодійної допомоги,  виплачені особам, які не перебувають у трудових відносинах з підприємством;
  3. Суми  матеріальної  допомоги  як  у  грошовій,  так   і натуральній  формі  незалежно  від  її  розміру,  що  надається на підставі  рішень  Уряду  України  у  зв'язку   зі   стихійним   та екологічним  лихом,  аваріями  та  катастрофами місцевими органами державної виконавчої влади,  профспілками, благодійними фондами та іноземними державами.

Також, у цьому ж листі зазначається про оплати за невідпрацьований час, що теж не враховуються до МЗП.

До них належать виплати зазначені у п. 2.2.12 Інструкції №5, а саме:

  1. оплата,   а   також   суми   грошових   компенсацій   у  разі невикористання  щорічних  (основної  та  додаткових)  відпусток та додаткових  відпусток  працівникам,  які  мають дітей, у розмірах, передбачених законодавством;
  2. оплата  додаткових  відпусток  (понад тривалість, передбачену законодавством), наданих відповідно до колективного договору;
  3. оплата  додаткових відпусток у зв'язку з навчанням та творчих відпусток;
  4. оплата  додаткових  відпусток,  що  надаються  відповідно  до Закону України "Про статус і соціальний захист громадян, які постраждали внаслідок Чорнобильської катастрофи" (№796-XII);
  5. суми  заробітної  плати,  що  зберігаються за основним місцем роботи працівників,  за  час  їхнього  навчання  з  відривом  від виробництва  в  системі підвищення кваліфікації та перепідготовки кадрів;
  6. суми,  нараховані особам, які проходять навчання (підготовку)  для  роботи  на  щойно  введених  у  дію  підприємствах за рахунок коштів, передбачених у загальних кошторисах будівництва;
  7. оплата  спеціальної перерви в роботі у випадках, передбачених законодавством, оплата пільгового часу неповнолітнім;
  8. оплата  працівникам,  які  залучаються до виконання державних або громадських обов'язків, якщо вони виконуються в робочий час;
  9. оплата працівникам-донорам днів обстеження, здавання крові та відпочинку,  що  надаються  після  кожного дня здавання крові, або днів, приєднаних за бажанням працівника до щорічної відпустки;
  10. оплата,   що   зберігається  за  працівником,  який  підлягає медичному  огляду,  за основним місцем роботи за час перебування в медичному закладі на обстеженні;
  11. оплата простоїв не з вини працівника.

Тож, як бачимо ані матеріальної допомоги на оздоровлення, ані матеріальної  допомоги до святкових дат не зазначено у виплатах, що не належать до фонду оплати праці або до виплат за невідпрацьований час.

Доступ до повного тексту цієї консультації можливий лише для передплатників електронного або паперового «Дебету-Кредиту». Якщо ви передплатник, будь ласка, авторизуйтесь.

Або оформіть передплату, перейшовши за посиланням;  вартість мінімального пакету «Мій асистент» становить лише 36 грн на місяць.

Дякуємо за розуміння.

Автор:
Галина Казначей
Джерело
«Дебет-Кредит»
Рубрика:
Праця та соціальний захист / Трудові відносини
Теги:
Заробітна плата , Трудові відносини

Коментарі: 0

Новини по темі

Консультації по темі