• Посилання скопійовано

Використання автомобіля директора у відрядженні

Директор та інші працівники їдуть за кордон у відрядження. Директор везе працівників власним автомобілем. Чи оподаткується вартість бензину ПДФО та військовим збором? Які документи директор повинен надати, щоб компенсувати вартість бензину? Чи потрібен подорожній лист?

ДФСУ у листі від 05.01.2017 р. №104/6/99-99-13-02-03-15 роз'яснила: «якщо юридична особа компенсує своєму найманому працівнику вартість палива, використаного під час виконання трудових обов’язків, то сума зазначеної компенсації підлягає оподаткуванню ПДФО та військовим збором як додаткове благо на підставі пп. «г» пп. 164.2.17 ПКУ».

При цьому така сума компенсації не є базою нарахування ЄСВ.

Проте у цьому листі було описано ситуацію, коли використання працівником свого автомобіля в госпдіяльності підприємства не було оформлене документально.

Якщо ж правильно оформити фактичне використання автомобіля працівника у госпдіяльності підприємства, то на час такого використання автомобіль стає «службовим» автомобілем, і витрати на пальне стають витратами підприємства. Як оформити такі відносини ми писали тут>>

Якщо автомобіль директора використовується лише на час відрядження, то на цей час  можна укласти договір оренди або позички автомобіля. Наявність такого договору убезпечить підприємство від оподаткування ПДФО та військовим збором вартості пального, яке витрачене за час відрядження. Далі за текстом ми виходимо з того, що використання автомобіля вже оформлено договором оренди або позички.

Як обліковувати пальне для автомобіля та відрядження працівників ми писали туттут та тут>>

Якщо коротко, то на час відрядження потрібний первинний документ, який підтверджує роботу орендованого або позиченого автомобіля у відрядженні. Таким документом може бути подорожній лист або інший первинний документ, що містить відповідну інформацію. Дещо про це можна прочитати у статті «Подорожній лист: куди їдемо?» у ДК №07/2017.

 

Висновки:

1. Потрібно оформити використання автомобіля директора договором оренди або позички;

2. Роботу автомобіля у відрядженні потрібно підтвердити подорожнім листом або іншим первинним документом;

3. Придбання пального у відрядженні підтверджується розрахунковими документами, які видаються на АЗС;

4. Витрати на пальне будуть витратами директора на відрядження, які можуть бути компенсовані йому відповідно до п. 170.9 ПКУ без оподаткування ПДФО та військовим збором;

5. Якщо п. 1 та п. 2 не будуть виконуватися, вартість пального, яка компенсується директору, оподатковується ПДФО та військовим збором.

Найкращі консультації – тепер у Telegram та Viber!

Читайте відповіді «Дебету-Кредиту» на найцікавіші та найактуальніші запитання у популярних месенджерах!

Доступ до цього матеріалу можливий лише для зареєстрованих користувачів. Якщо ви вже зареєстровані на нашому сайті — будь ласка, авторизуйтесь.

Або зареєструйтесь , прямо зараз, це не вимагає ваших персональних даних і займе не більше однієї хвилини.

Зареєструватись

Автор: Єгорова Юлія

Джерело: «Дебет-Кредит»

Рубрика: Праця та соціальний захист/Трудові відносини

30 днiв передплати безкоштовно!Оберiть свiй пакет вiд «Дебету-Кредиту»
на мiсяць безкоштовно!
Спробувати

Усі консультації рубрики «Трудові відносини»

  • Лікарняний у зв'язку з вагітністю та пологами для сумісника
    Працівник працює сумісником з 06.05.2025 р. 01.07.2025 р. має оформлювати лікарняний у зв'язку з вагітністю та пологами. Як правильно розрахувати суму, яку потрібно виплатити працівнику?
    23.05.202513
  • Відображення мобілізованих та декретниць у рядку 3070 звіту №1-ПВ
    Чи враховуються мобілізовані та жінки в декретній відпустці в рядок 3070 звіту з праці №1-ПВ (квартал)?
    22.05.2025785
  • Утримання аліментів з суми лікарняних від ПФУ
    Працівник вже 1,5 місяці на лікарняному. Лікарняні приходять із ПФУ на спеціальний рахунок. Всі податки ПДФО та ВЗ сплачується з того рахунка. Є виконавчий лист на аліменти, 40% стягнення. Чи можу я оплачувати аліменти із лікарняних за рахунок ПФУ?
    21.05.20251 6832
  • Пільги колишнім військовим після виходу на роботу
    Чи потрібно сплачувати податки із зарплати за військового, який вийшов працювати після проходження військової служби (війни)? Чи є якісь пільги для демобілізованих осіб?
    15.05.20251 183
  • Звільнення працівника: період та дні до компенсації
    Працівник був у відпустці 14 днів у 2024 р. Як правильно підрахувати компенсацію за невикористану відпустку? Відпрацьовано працівнком рівно 1 рік на підприємстві, звільнився в травні 2025 р. Прийнято на роботу з 01.05.2024 р . Який період для розрахунку брати: з місяця після використаної відпустки чи за весь період, який працівник працював? Чи були зміни при підрахунку компенсації? У працывника залишилось 10 днів невикористаної відпустки. Якщо він звільнився 15 травня, чи правильно буде врахувати цей період для компенсації, чи брати місяць звільнення до розрахунку?
    13.05.20257947