• Посилання скопійовано

Використання автомобіля директора у відрядженні

Директор та інші працівники їдуть за кордон у відрядження. Директор везе працівників власним автомобілем. Чи оподаткується вартість бензину ПДФО та військовим збором? Які документи директор повинен надати, щоб компенсувати вартість бензину? Чи потрібен подорожній лист?

ДФСУ у листі від 05.01.2017 р. №104/6/99-99-13-02-03-15 роз'яснила: «якщо юридична особа компенсує своєму найманому працівнику вартість палива, використаного під час виконання трудових обов’язків, то сума зазначеної компенсації підлягає оподаткуванню ПДФО та військовим збором як додаткове благо на підставі пп. «г» пп. 164.2.17 ПКУ».

При цьому така сума компенсації не є базою нарахування ЄСВ.

Проте у цьому листі було описано ситуацію, коли використання працівником свого автомобіля в госпдіяльності підприємства не було оформлене документально.

Якщо ж правильно оформити фактичне використання автомобіля працівника у госпдіяльності підприємства, то на час такого використання автомобіль стає «службовим» автомобілем, і витрати на пальне стають витратами підприємства. Як оформити такі відносини ми писали тут>>

Якщо автомобіль директора використовується лише на час відрядження, то на цей час  можна укласти договір оренди або позички автомобіля. Наявність такого договору убезпечить підприємство від оподаткування ПДФО та військовим збором вартості пального, яке витрачене за час відрядження. Далі за текстом ми виходимо з того, що використання автомобіля вже оформлено договором оренди або позички.

Як обліковувати пальне для автомобіля та відрядження працівників ми писали туттут та тут>>

Якщо коротко, то на час відрядження потрібний первинний документ, який підтверджує роботу орендованого або позиченого автомобіля у відрядженні. Таким документом може бути подорожній лист або інший первинний документ, що містить відповідну інформацію. Дещо про це можна прочитати у статті «Подорожній лист: куди їдемо?» у ДК №07/2017.

 

Висновки:

1. Потрібно оформити використання автомобіля директора договором оренди або позички;

2. Роботу автомобіля у відрядженні потрібно підтвердити подорожнім листом або іншим первинним документом;

3. Придбання пального у відрядженні підтверджується розрахунковими документами, які видаються на АЗС;

4. Витрати на пальне будуть витратами директора на відрядження, які можуть бути компенсовані йому відповідно до п. 170.9 ПКУ без оподаткування ПДФО та військовим збором;

5. Якщо п. 1 та п. 2 не будуть виконуватися, вартість пального, яка компенсується директору, оподатковується ПДФО та військовим збором.

Увага!

Тепер ви можете читати бухгалтерські новини від «Дебету-Кредиту» у Telegram та VIBER, а обговорювати їх – у найбільшій групі бухгалтерів на Facebook

Приєднуйтесь і дізнавайтесь найважливіші новини першими!

Доступ до цієї консультації можливий лише для передплатників «Дебету-Кредиту». Якщо ви передплатник, будь ласка, авторизуйтесь.

Або оформіть передплату, вартість пакету «Мій асистент» становить лише 99 грн/міс

Передплатити

Автор: Єгорова Юлія

Джерело: «Дебет-Кредит»

Рубрика: Праця та соціальний захист/Трудові відносини

30 днiв передплати безкоштовно!Оберiть свiй пакет вiд «Дебету-Кредиту»
на мiсяць безкоштовно!
Спробувати

Усі консультації рубрики «Трудові відносини»

  • Залучення працівників до роботи у вихідні дні
    У зв'язку з виробничою необхідністю підприємство планує залучати у вихідні дні (субота та неділя) працівників для виконання певного виду робіт. Оплата праці буде проведена в двократному розмірі посадового окладу. На підприємстві затверджено такий графік роботи: робочі дні - понеділок-п'ятниця з 8:00 до 17:00, 12:00-13:00 обідня перерва вихідні – субота, неділя
    06.05.2024136
  • Бухгалтер у Громадській організації
    Бухгалтер працює на 2/3 ставки у ФОП. Як оформити роботу цього бухгалтера в громадській організації, яка фінансується за рахунок грантів: на 0,5 ставки чи на повну ставку?
    03.05.202419
  • Прийняття 16-річного підлітка на роботу та перерахунок зарплати іншій особі
    Чи можна прийняти на роботу на неповний робочий день підлітка 16 років, у якого є свідоцтво про народження та ІПН, але немає паспорта. ЄСВ доплачувати до МЗП? Чи можна написати заяву, щоб заробітну плату перераховували іншому працівнику?
    03.05.202427
  • Не проведено інвентаризацію резерву відпусток у 2023 році: які наслідки?
    У І кварталі 2024 року було використано відпусток за 2023 рік більше, ніж нараховано резерву в 2023 р., тобто на кінець 2023 року не проведена інвентаризація резерву відпусток, не визначено кількість днів невикористаних днів відпустки, відповідно немає залишку резерву в балансі. Фактично це проведено і нараховано в І кварталі 2024 р. Як виправити помилку, щоб витрати по резерву відпусток 2023 р. зарахувати в 2024 р.?
    29.04.202465
  • Звільнення та прийняття на роботу в одному місяці: складаємо додаток 1 єдиної звітності?
    Працівник в одному місяці був звільнений (з ознакою наявності трудової книжки) , а наступного дня знову прийнятий на неповний робочий час за сумісництвом без наявності трудової книжки. Як показати такі зміни в графі 14 додатку 1 – кількість днів перебування у трудових відносинах?
    26.04.2024115