• Посилання скопійовано

Максимальний строк відрядження для небюджетної організації

ТОВ (на загальній системі оподаткування, неплатник ПДВ) з видом діяльності – оброблення даних, надає послуги нерезидентам за кордон. Потрібно направити працівника у закордонне відрядження на 3 місяці. Згідно з Інструкцією №59 відрядження не може перевищувати 60 днів. Чи є норми чинного законодавства, які дозволять направити працівника у відрядження на 90 днів?

Згідно з нормами Iнструкції №59, для небюджетних організацій немає обмежень максимального строку перебування у відрядженні. Хоча при встановленні максимального строку відрядження можна орієнтуватися на Iнструкцію №59.

Отже, для працівників - «небюджетників» питання щодо строків службових відряджень можуть бути обумовлені лише в колективному чи трудовому договорі або передбачені в спеціальному акті роботодавця — положенні про відрядження.

До істотних умов праці належать система та розміри оплати праці, режим роботи, пільги, встановлення або скасування неповного робочого часу, суміщення професій, зміна розрядів і найменування посад тощо (ст. 32 КЗпП). Можна вважати, що час перебування у відрядженні повністю охоплюється поняттям «режим роботи».

У КЗпП, на жаль, не врегульовано питання щодо кількості відряджень та їх строку, а також належності відряджень до складової режиму роботи.

Тож, якщо у трудовому договорі або в іншому обов'язковому для роботодавця і працівника документі обумовлені питання щодо кількості відряджень та їх тривалості, то одностороння зміна цих положень роботодавцем є, на нашу думку, зміною істотних умов праці. Отже, працівника слід письмово попередити про таку зміну не пізніше ніж за два місяці. У разі незгоди він може звільнитися протягом цього строку за п. 6 ч. 1 ст. 36 КЗпП із виплатою вихідної допомоги у розмірі не менше середнього місячного заробітку (ст. 44 КЗпП).

Отже, якщо організація небюджетна, то максимальні строки відрядження можна обумовити у таких локальних актах:

  • колективний договір;
  • трудовий договір;
  • положення про відрядження.

Максимальних строків для небюджетних організацій чинним законодавством не встановлено, а отже, працівників за потреби можна направляти у відрядження на 90 днів або більше.

Увага!

Тепер ви можете читати бухгалтерські новини від «Дебету-Кредиту» у Telegram та VIBER, а обговорювати їх – у найбільшій групі бухгалтерів на Facebook

Приєднуйтесь і дізнавайтесь найважливіші новини першими!

Доступ до цієї консультації можливий лише для передплатників «Дебету-Кредиту». Якщо ви передплатник, будь ласка, авторизуйтесь.

Або оформіть передплату, вартість пакету «Мій асистент» становить лише 99 грн/міс

Передплатити

Автор: Галина Казначей

Джерело: «Дебет-Кредит»

Рубрика: Праця та соціальний захист/Трудові відносини

30 днiв передплати безкоштовно!Оберiть свiй пакет вiд «Дебету-Кредиту»
на мiсяць безкоштовно!
Спробувати

Усі консультації рубрики «Трудові відносини»

  • Не проведено інвентаризацію резерву відпусток у 2023 році: які наслідки?
    У І кварталі 2024 року було використано відпусток за 2023 рік більше, ніж нараховано резерву в 2023 р., тобто на кінець 2023 року не проведена інвентаризація резерву відпусток, не визначено кількість днів невикористаних днів відпустки, відповідно немає залишку резерву в балансі. Фактично це проведено і нараховано в І кварталі 2024 р. Як виправити помилку, щоб витрати по резерву відпусток 2023 р. зарахувати в 2024 р.?
    Сьогодні 14:2217
  • Звільнення та прийняття на роботу в одному місяці: складаємо додаток 1 єдиної звітності?
    Працівник в одному місяці був звільнений (з ознакою наявності трудової книжки) , а наступного дня знову прийнятий на неповний робочий час за сумісництвом без наявності трудової книжки. Як показати такі зміни в графі 14 додатку 1 – кількість днів перебування у трудових відносинах?
    26.04.202454
  • Як при звільненні працівника утримати відпускні, що були виплачені йому наперед?
    Внаслідок помилки в підрахунку кількості днів відпустки, на які має право працівник, в 2024 він «відпочив наперед» на 16 календарних днів. Тепер раптово написав заяву на звільнення день в день, і на роботу більше не виходить. Чи відноситься така помилка до лічильної і яким чином можна утримати/повернути законним шляхом з працівника кошти за незароблені дні щорічної основної відпустки?
    26.04.2024324
  • Оплата дня огляду на МСЕК під час тривалого лікарняного
    Працівник перебував на лікарняному з 18.12.2023 р. до 11.04.2024 р. включно. З 11.04.2024 р. йому надано другу групу інвалідності (надав довідку МСЕК). Чи підлягає оплаті останній день лікарняного (11 квітня), який також є і датою присвоєння інвалідності?
    25.04.202446
  • Допомога на лікування працівника під час призупинення з ним дії трудового договору
    Чи може працівник, з яким призупинено дію трудового договору, отримати від підприємства допомогу на лікування у вигляді оплати послуг медичному закладу? Які податкові наслідки у разі отримання такої допомоги?
    22.04.202428