• Посилання скопійовано

Дата початку роботи у наказі про прийняття та повідомленні про прийняття на роботу – вихідний день. Чим це загрожує?

При прийомі працівника на роботу видавали наказ у п'ятницю, а помилково вказали початок роботи у суботу - 17.03.2018 р. Чи велика це помилка та чи змінювати інформацію?

На нашу думку, великої помилки тут немає, адже дата, з якої працівник міг почати працювати і фактично встав до роботи можуть відрізнятися. Зокрема, у випадку, якщо перший день був для нього вихідним. 

Якщо було подано повідомлення про прийняття на роботу з такою датою, то вважаємо є два варіанти виходу із ситуації:

1) нічого не змінювати й залишити так як є, оскільки працівник фактично приступить до роботи 19.03.2018 р. то й табелювання його розпочнеться з 19.03.2018 року;

2) змінити дату початку роботи в наказі й, відповідно, подати скасовуюче повідомлення про прийняття та початку з новою вірною датою. Але цього робити не варто, адже є ризик, що в такому випадку податківці вважатимуть, що повідомлення про прийняття на роботу не було подано вчасно. Вчасно поданим повідомленням вони вважають складене без помилок, із правильними датами та подане до допущення працівника до роботи (тобто, строки для виправлення вже минули). 

Також про помилку у повідомленні про прийняття та її виправлення ми писали тут>>

Увага!

Тепер ви можете читати бухгалтерські новини від «Дебету-Кредиту» у Telegram та VIBER, а обговорювати їх – у найбільшій групі бухгалтерів на Facebook

Приєднуйтесь і дізнавайтесь найважливіші новини першими!

Доступ до цієї консультації можливий лише для передплатників «Дебету-Кредиту». Якщо ви передплатник, будь ласка, авторизуйтесь.

Або оформіть передплату, вартість пакету «Мій асистент» становить лише 116 грн/міс

Передплатити

Автор: Галина Казначей

Джерело: «Дебет-Кредит»

Рубрика: Праця та соціальний захист/Трудові відносини

30 днiв передплати безкоштовно!Оберiть свiй пакет вiд «Дебету-Кредиту»
на мiсяць безкоштовно!
Спробувати

Усі консультації рубрики «Трудові відносини»

  • Індексація зарплати у січні 2025 р. при звільненні працівника в середині місяця
    Працівник звільняється 15 числа. Чи потрібно нараховувати індексацію на зарплату пропорційно відпрацьованому часу? Чи потрібно нараховувати індексацію на зарплату з січня 2025 року, якщо підняття зарплати було в квітні 2024 року?
    10.01.2025344
  • Робота за кордоном та подання декларації про майновий стан і доходи
    Працівник працював в 2024 р. за кордоном та в Україні за основним місцем роботи. Чи потрібно йому подавати декларацію про майновий стан і доходи? Чи платити ПДФО і військовий збір з доходу, отриманого за кордоном? Які документи потрібно долучати до декларації і чи потрібно завіряти переклад цих документів на українську мову?
    08.01.20256125
  • Наслідки виплати зарплати з запізненням та неподання повідомлення про прийняття на роботу
    У жовтні прийняли працівника на роботу, але забули подати повідомлення до ДПС. Також цьому працівнику виплатили зарплату за жовтень-грудень лише в кінці грудня 2024 р. Які максимальні штрафи можуть бути застосовані до підприємства в даній ситуації за порушення термінів виплати зарплати і податків, та за неподання повідомлення в ДПС? Чи варто подавати повідомлення із запізненням?
    08.01.2025116
  • Чи включати витрати на відрядження у витрати нотаріуса?
    Нотаріус використовував під час відрядження своє власне авто. Чи можна включити в витрати нотаріальної діяльності добові та витрати на пальне? Які документи мають бути для підтвердження витрат?
    08.01.202547
  • Як визначити розмір добових в гривнях для відряджень за кордон?
    Чи можна встановити наказом розмір добових для відряджень за кордон в сумі в гривнях, і не перераховувати за кожен день 80 євро за офіційним курсом? Чи можна у разі зниження курсу євро зменшити суму в гривнях знову наказом? Скільки разів на рік можна видавати такий наказ?
    08.01.202546