• Посилання скопійовано

Дата початку роботи у наказі про прийняття та повідомленні про прийняття на роботу – вихідний день. Чим це загрожує?

При прийомі працівника на роботу видавали наказ у п'ятницю, а помилково вказали початок роботи у суботу - 17.03.2018 р. Чи велика це помилка та чи змінювати інформацію?

На нашу думку, великої помилки тут немає, адже дата, з якої працівник міг почати працювати і фактично встав до роботи можуть відрізнятися. Зокрема, у випадку, якщо перший день був для нього вихідним. 

Якщо було подано повідомлення про прийняття на роботу з такою датою, то вважаємо є два варіанти виходу із ситуації:

1) нічого не змінювати й залишити так як є, оскільки працівник фактично приступить до роботи 19.03.2018 р. то й табелювання його розпочнеться з 19.03.2018 року;

2) змінити дату початку роботи в наказі й, відповідно, подати скасовуюче повідомлення про прийняття та початку з новою вірною датою. Але цього робити не варто, адже є ризик, що в такому випадку податківці вважатимуть, що повідомлення про прийняття на роботу не було подано вчасно. Вчасно поданим повідомленням вони вважають складене без помилок, із правильними датами та подане до допущення працівника до роботи (тобто, строки для виправлення вже минули). 

Також про помилку у повідомленні про прийняття та її виправлення ми писали тут>>

Найкращі консультації – тепер у Telegram та Viber!

Читайте відповіді «Дебету-Кредиту» на найцікавіші та найактуальніші запитання у популярних месенджерах!

Доступ до цього матеріалу можливий лише для зареєстрованих користувачів. Якщо ви вже зареєстровані на нашому сайті — будь ласка, авторизуйтесь.

Або зареєструйтесь , прямо зараз, це не вимагає ваших персональних даних і займе не більше однієї хвилини.

Зареєструватись

Автор: Галина Казначей

Джерело: «Дебет-Кредит»

Рубрика: Праця та соціальний захист/Трудові відносини

30 днiв передплати безкоштовно!Оберiть свiй пакет вiд «Дебету-Кредиту»
на мiсяць безкоштовно!
Спробувати

Усі консультації рубрики «Трудові відносини»

  • Прийняття на роботу особи без громадянства: заповнення Повідомлення
    Як коректно заповнити Повідомлення про прийняття на роботу особи без громадянства, яка має дозвіл на працевлаштування? Що саме необхідно вказати у колонці 6 "Реєстраційний номер облікової картки платника податків або серія (за наявності) та номер паспорта"?
    Сьогодні 10:08
  • Вихід на роботу після лікарняного по вагітності та пологах
    Чи може працівниця після закінчення лікарняного по вагітності та пологах одразу вийти на роботу, не оформлюючи відпустку по догляду за дитиною до 3-х років? Чи зберігає вона право взяти цю відпустку пізніше, і чи діють ці ж правила у бюджетній сфері?
    Сьогодні 09:567
  • Звільнення сумісника під час лікарняного за власним бажанням
    Зовнішній сумісник, перебуваючи на лікарняному, подає заяву на звільнення за власним бажанням. Як правильно оформити звільнення та чи може комісія із соціального страхування відмовити в оплаті листка непрацездатності?
    Сьогодні 09:115
  • Застосування ПСП та перерахунок зарплати при поданні заяви
    Працівниця подала заяву на застосування податкової соціальної пільги (ПСП) згідно з пп 169.1.1 ПКУ починаючи з червня 2025 року. Чи зобов'язаний роботодавець робити перерахунок ПДФО за попередні місяці (січень-травень 2025 року)? Який термін дії такої заяви?
    Сьогодні 08:1012
  • Звітність та розрахунки за закордонне відрядження
    Керівнику було виплачено аванс на закордонне відрядження у гривні на зарплатну картку. Які терміни звітування та повернення невикористаних коштів? Чи можна повернути залишок на рахунок підприємства чи тільки в касу? За яким курсом валют обліковувати витрати?
    03.07.202566