• Посилання скопійовано

Розраховуємо середню зарплату для оплати відрядження, якщо у розрахунковому періоді були відрядження

Як розрахувати середню зарплату за два останніх місяця, якщо у одному місяці було відрядження, яке оплачувалося за денним заробітком, а у другому місяці - відрядження, яке оплачувалося за середньоденним заробітком? Як впливає на розрахунок денного заробітку наявність скороченого (передсвяткового) робочого дня?

Відповідно до п. 4  Порядку №100,  при обчислення середньої заробітної плати за останні два місяці, не враховуються виплати за час протягом якого зберігається середній заробіток працівника (за час виконання державних і громадських обов’язків, щорічної та додаткової відпусток, відрядження) та допомога у зв’язку з тимчасовою непрацездатністю.

Тобто до середньоденного заробітку працівника для оплати часу відрядження не враховується час:

1) щорічних і додаткових відпусток;

2) виконання державних і громадських обов’язків;

3) час військової служби у особливий період (мобілізації);

4) службового відрядження;

5) тимчасової непрацездатності.

Таким чином, якщо у розрахунковому періоді є відрядження, що оплачувалося за денним заробітком згідно з умовами трудового договору та відрядження, що оплачувалося за середньоденним заробітком, до розрахункового періоду для обчислення середньоденної зарплати за два місяці враховується оплата за  відрядження, що оплачувалося за денним заробітком.

На розрахунок денного заробітку наявність скороченого (передсвяткового) робочого дня не впливає ніяк, оскільки обчислюється середньоденний заробіток, а не середньогодинна для відрядження.

Увага!

Тепер ви можете читати бухгалтерські новини від «Дебету-Кредиту» у Telegram та VIBER, а обговорювати їх – у найбільшій групі бухгалтерів на Facebook

Приєднуйтесь і дізнавайтесь найважливіші новини першими!

Доступ до цієї консультації можливий лише для передплатників «Дебету-Кредиту». Якщо ви передплатник, будь ласка, авторизуйтесь.

Або оформіть передплату, вартість пакету «Мій асистент» становить лише 99 грн/міс

Передплатити

Автор: Галина Казначей

Джерело: «Дебет-Кредит»

Рубрика: Праця та соціальний захист/Оплата праці

30 днiв передплати безкоштовно!Оберiть свiй пакет вiд «Дебету-Кредиту»
на мiсяць безкоштовно!
Спробувати

Усі консультації рубрики «Оплата праці»

  • Оплата відрядження працівнику, який суміщає посади
    Працівник працює прибиральником території та згідно з наказом по підприємству має суміщення за посадою водія з доплатою 50% від окладу водія. Іноді його відправляють у відрядження, виплачуються добові. Чи потрібно відрядження відображати у табелі обліку робочого часу? Чи потрібно платити середньоденну зарплату за дні відрядження ,чи це буде лише оклад плюс суміщення?
    29.04.202442
  • Приклади нарахування зарплати при неповному робочому дні
    Як розраховувати заробітну плату, якщо у наказі про прийняття зазначено такий графік роботи: понеділок по 1 (одній) годині на тиждень з 09:00 до 10:00. Посадовий оклад відповідно до штатного розпису 8 000 гривень на місяць?
    26.04.202477
  • Доплата за шкідливі умови праці: коли проводити?
    Підприємство вперше виконало атестацію робочих місць. Відповідно має бути доплата за шкідливі умови праці. Цю доплату здійснювати з якого часу: з дати актів, з першого числа наступного місяця після проведення атестації чи з початку створення вакансії? Які є нормативні джерела щодо оплати та строків доплати за шкідливі умови праці?
    13.03.20245741
  • Зарплата раз на місяць на прохання працівників
    Працівники підприємства наполягають, щоб заробітну плату їм виплачували раз на місяць у повному обсязі. Чи можна задовольнити це прохання?
    26.02.20243 6514
  • Доплати водію асенізаційної машини під час ремонту
    Водію асенізаційної машини встановлена доплата до посадового окладу за інтенсивність праці - 12% та доплата за шкідливі умови праці - 4% (за результатами атестації робочого місця). Чи нараховувати вказані доплати за дні, коли автомобіль перебуває на ремонті?
    25.01.202445