• Посилання скопійовано

Розраховуємо заробітну плату працівника за жовтень

Робочий графік працівника - з понеділка по п'ятницю (6 год. в день). У штатному розписі зазначена штатна одиниця 0,75, посадовий оклад 3200,00, фонд заробітної плати на місяць - 2400,00. Яка буде заробітна плата працівника за жовтень?

В чинному трудовому законодавстві не передбачено такого поняття, як «робота на 0,75 ставки».

 В ст. 56 КЗпП, зазначається про неповний робочий час.

За угодою між працівником і роботодавцем може встановлюватись як при прийнятті на роботу, так і згодом неповний робочий день або неповний робочий тиждень. На прохання вагітної жінки, жінки, яка має дитину віком до чотирнадцяти років або дитину-інваліда, в тому числі таку, що знаходиться під її опікунством або здійснює догляд за хворим членом сім'ї відповідно до медичного висновку, власник або уповноважений ним орган зобов'язаний встановлювати їй неповний робочий день або неповний робочий тиждень. 

Оплата праці в цих випадках провадиться пропорційно відпрацьованому часу або залежно від виробітку. В даному випадку треба застосовувати перший варіант – пропорційно відпрацьованому часу.

Робота на умовах неповного робочого часу не тягне за собою будь-яких обмежень обсягу трудових прав працівників.

Розмір заробітної плати працівника за повністю виконану місячну (годинну) норму праці не може бути нижчим за розмір мінімальної заробітної плати.

У разі укладення трудового договору про роботу на умовах неповного робочого часу, а також при невиконанні працівником у повному обсязі місячної (годинної) норми праці мінімальна заробітна плата виплачується пропорційно до виконаної норми праці (ст. 3-1 Закону про оплату праці).

Мінімальна заробітна плата встановлюється одночасно в місячному та погодинному розмірах (ст. 3 Закону про оплату праці).

Отже, для визначення чи вірно нараховано заробітну плату працівнику необхідно:

1) привести у відповідність до чинного законодавства поняття неповного робочого часу в наказі працівника;

2) визначитися, як нараховується заробітна плата в місячному чи погодинному розмірах.

І вже від цих базових показників відштовхуватися при розрахунку працівнику заробітної плати за фактично відпрацьований час.

В 2017 р., розмір мінімальної заробітної плати за місяць складає 3200,00 грн, та 19,34 за годину.

Якщо працівник працює з погодинною оплатою праці, погодинний розрахунок за жовтень 2017 р. буде  наступним:

  • Кількість робочих днів – 21;
  • щоденна кількість відпрацьованих годин – 6 годин;
  • відпрацьовано за жовтень 2017 р. – 21 * 6 = 126 годин;
  • 126  відпрацьованих год * 19,34 грн = 2436,84 грн.

Увага!

Тепер ви можете читати бухгалтерські новини від «Дебету-Кредиту» у Telegram та VIBER, а обговорювати їх – у найбільшій групі бухгалтерів на Facebook

Приєднуйтесь і дізнавайтесь найважливіші новини першими!

Доступ до цієї консультації можливий лише для передплатників «Дебету-Кредиту». Якщо ви передплатник, будь ласка, авторизуйтесь.

Або оформіть передплату, вартість пакету «Мій асистент» становить лише 99 грн/міс

Передплатити

Автор: Галина Казначей

Джерело: «Дебет-Кредит»

Рубрика: Праця та соціальний захист/Оплата праці

30 днiв передплати безкоштовно!Оберiть свiй пакет вiд «Дебету-Кредиту»
на мiсяць безкоштовно!
Спробувати

Усі консультації рубрики «Оплата праці»

  • Оплата відрядження працівнику, який суміщає посади
    Працівник працює прибиральником території та згідно з наказом по підприємству має суміщення за посадою водія з доплатою 50% від окладу водія. Іноді його відправляють у відрядження, виплачуються добові. Чи потрібно відрядження відображати у табелі обліку робочого часу? Чи потрібно платити середньоденну зарплату за дні відрядження ,чи це буде лише оклад плюс суміщення?
    29.04.202440
  • Приклади нарахування зарплати при неповному робочому дні
    Як розраховувати заробітну плату, якщо у наказі про прийняття зазначено такий графік роботи: понеділок по 1 (одній) годині на тиждень з 09:00 до 10:00. Посадовий оклад відповідно до штатного розпису 8 000 гривень на місяць?
    26.04.202474
  • Доплата за шкідливі умови праці: коли проводити?
    Підприємство вперше виконало атестацію робочих місць. Відповідно має бути доплата за шкідливі умови праці. Цю доплату здійснювати з якого часу: з дати актів, з першого числа наступного місяця після проведення атестації чи з початку створення вакансії? Які є нормативні джерела щодо оплати та строків доплати за шкідливі умови праці?
    13.03.20245741
  • Зарплата раз на місяць на прохання працівників
    Працівники підприємства наполягають, щоб заробітну плату їм виплачували раз на місяць у повному обсязі. Чи можна задовольнити це прохання?
    26.02.20243 6494
  • Доплати водію асенізаційної машини під час ремонту
    Водію асенізаційної машини встановлена доплата до посадового окладу за інтенсивність праці - 12% та доплата за шкідливі умови праці - 4% (за результатами атестації робочого місця). Чи нараховувати вказані доплати за дні, коли автомобіль перебуває на ремонті?
    25.01.202445