Якщо засновник прийнятий на посаду директора і з ним укладений трудовий договір – він повинен отримувати заробітну плату. Норми законодавства щодо оплати праці є імперативними, тобто, мають виконуватися обов’язково.
Часто в таких випадках власники підприємств питають: «невже такого директора-засновника покарають за те, що він не виплачував зарплату сам собі?»
Так, оскільки це відповідає існуючим нормам законодавства.
Якщо підприємство-роботодавець не нараховує та/або не виплачує зарплату найманому працівнику, воно порушує законодавство з праці. Якщо на підприємстві директор є єдиним працівником, то саме на нього покладено обов’язок з організації оплати праці на підприємстві, і в разі порушення, саме він є винною посадовою особою.
Таким чином, підприємство в разі виявлення такого порушення, скоріш за все, сплатить штраф згідно із ст. 265 КЗпП (у тридцятикратному розмірі мінімальної зарплати, встановленої законом на момент виявлення порушення), тобто 96000,00 грн. Також доведеться сплатити ще й адміністративний штраф (від 510 до 1700 грн), за ст. 41 КУпАП.
І все це разом із приписом оплатити працю директора за час, коли зарплата йому не нараховувалася та/або не виплачувалася.
На цю тему також читайте:
Зарплата керівнику за відсутності госпдіяльності — в яких випадках її можна не нараховувати?>>>
Найкращі консультації – тепер у Telegram та Viber!
Читайте відповіді «Дебету-Кредиту» на найцікавіші та найактуальніші запитання у популярних месенджерах!
Доступ до цього матеріалу можливий лише для зареєстрованих користувачів. Якщо ви вже зареєстровані на нашому сайті — будь ласка, авторизуйтесь.
Або зареєструйтесь , прямо зараз, це не вимагає ваших персональних даних і займе не більше однієї хвилини.
Зареєструватись