• Посилання скопійовано

Індексація грошового забезпечення військовослужбовців

Яким чином визначається базовий місяць для індексації грошового забезпечення військовослужбовців, якщо їм встановлено оклади постановою КМУ від 07.11.2007 р. №1294?

Постановою КМУ «Про упорядкування структури заробітної плати, особливості проведення індексації та внесення змін до деяких нормативно-правових актів» від 09.12.2015 р. №1013 (далі – Постанова №1013) передбачено підвищення посадових окладів лише для працівників бюджетної сфери, органів виконавчої влади та інших органів.

Постанова №1013 в частині підвищення посадових окладів не поширюється на осіб рядового і начальницького складу служби цивільного захисту, грошове забезпечення яких здійснюється відповідно до постанови КМУ «Про упорядкування структури та умов грошового забезпечення військово­службовців, осіб рядового і начальницького складу та деяких інших осіб» від 07.11.2007 р. №1294.

Втім, ця Постанова внесла також зміни до Постанови КМУ «Про затвердження Порядку проведення індексації грошових доходів населення» від 17.07.2003 р. №1078 (далі – Постанова №1078), яка вже поширюється й на військовослужбовців. Тому нові норми щодо проведення індексації, які працюють з 01.12.2015 р., поширюються й на військовослужбовців.

Із 01.12.2015 р. замість базового місяця використовується поняття «місяць, у якому відбулося підвищення». Це місяць, у якому відбулося підвищення тарифних ставок (окладів), пенсій або щомісячного грошового утримання, стипендій, виплат із соціального страхування (п. 5 Порядку №1078).

У зв’язку із цим виникає питання як вчинити із визначенням базового місяця для індексації грошового забезпечення військовослужбовців, які працювали ще до 1 грудня 2015 року і продовжують працювати?

У такій ситуації, вважаємо, слід виходити із положення ст. 58 Конституції України, яка передбачає, що нормативно-правові акти не мають зворотної дії в часі. Отже, дія закону чи іншого нормативно-правового акта поширюється тільки на ті відносини (події), що виникли після набуття ними чинності.

Тому, якщо починаючи з 1 грудня 2015 року відбулася одна з подій, пов’язаних із застосуванням нових правил індексації (підвищення окладу за займаною посадою, прийняття на роботу, вихід з декрету, переведення на іншу посаду або інше підприємство), то для таких випадків грошове забезпечення з грудня 2015 року слід індексувати по-новому, якщо ж не відбулася — тоді застосовуються умови індексації, що діяли раніше.

Таким чином, оновлений Порядок №1078 слід використовувати лише до подій та обставин, що настали з 1 грудня 2015 р.

Підсумуємо: місяць підвищення окладів, або так званий базовий місяць з’явиться, якщо починаючи з 1 грудня 2015 року або пізніше буде підвищено розмір грошового забезпечення за посадою, яку обіймає працівник.

Або ж коли працівник-військовослужбовець з 1 грудня 2015 року буде новоприйнятим, «переведеним» або ж таким, що вийшов на роботу з декретної відпустки (для них суму індексації навіть без збільшення окладу також визначаємо по-новому: від місяця останнього підвищення окладу за займаною посадою).

Якщо ж до штатного розпису буде введено нові посади (які раніше не були передбачені), то базовим місяцем буде місяць введення такої посади до штатного розпису.

Увага!

Тепер ви можете читати бухгалтерські новини від «Дебету-Кредиту» у Telegram та VIBER, а обговорювати їх – у найбільшій групі бухгалтерів на Facebook

Приєднуйтесь і дізнавайтесь найважливіші новини першими!

Доступ до цієї консультації можливий лише для передплатників «Дебету-Кредиту». Якщо ви передплатник, будь ласка, авторизуйтесь.

Або оформіть передплату, вартість пакету «Мій асистент» становить лише 99 грн/міс

Передплатити

Автор: Катерина Калашян

Джерело: «Дебет-Кредит»

Рубрика: Праця та соціальний захист/Оплата праці

30 днiв передплати безкоштовно!Оберiть свiй пакет вiд «Дебету-Кредиту»
на мiсяць безкоштовно!
Спробувати

Усі консультації рубрики «Оплата праці»

  • Оплата відрядження працівнику, який суміщає посади
    Працівник працює прибиральником території та згідно з наказом по підприємству має суміщення за посадою водія з доплатою 50% від окладу водія. Іноді його відправляють у відрядження, виплачуються добові. Чи потрібно відрядження відображати у табелі обліку робочого часу? Чи потрібно платити середньоденну зарплату за дні відрядження ,чи це буде лише оклад плюс суміщення?
    29.04.202440
  • Приклади нарахування зарплати при неповному робочому дні
    Як розраховувати заробітну плату, якщо у наказі про прийняття зазначено такий графік роботи: понеділок по 1 (одній) годині на тиждень з 09:00 до 10:00. Посадовий оклад відповідно до штатного розпису 8 000 гривень на місяць?
    26.04.202477
  • Доплата за шкідливі умови праці: коли проводити?
    Підприємство вперше виконало атестацію робочих місць. Відповідно має бути доплата за шкідливі умови праці. Цю доплату здійснювати з якого часу: з дати актів, з першого числа наступного місяця після проведення атестації чи з початку створення вакансії? Які є нормативні джерела щодо оплати та строків доплати за шкідливі умови праці?
    13.03.20245741
  • Зарплата раз на місяць на прохання працівників
    Працівники підприємства наполягають, щоб заробітну плату їм виплачували раз на місяць у повному обсязі. Чи можна задовольнити це прохання?
    26.02.20243 6514
  • Доплати водію асенізаційної машини під час ремонту
    Водію асенізаційної машини встановлена доплата до посадового окладу за інтенсивність праці - 12% та доплата за шкідливі умови праці - 4% (за результатами атестації робочого місця). Чи нараховувати вказані доплати за дні, коли автомобіль перебуває на ремонті?
    25.01.202445