• Посилання скопійовано

Відображення в довідці про доходи «перехідних» виплат

Як включаються до довідок про доходи (для субсидії, кредиту тощо) перехідні виплати? Працівнику надали довідку про доходи за січень, а в лютому нараховано лікарняні за січень. Якщо перехідні виплати розбити за місяцями, вийде що ця довідка недостовірна. Чим це врегульовано?

Загальновстановленої форми довідки про доходи на усі випадки життя наразі не існує. Для кожного випадку вона складається за різними формами, і тільки в деяких з них є чіткі правила її складання. 

Зокрема, довідка про доходи для отримання субсидії складається за формою, наразі затвердженою наказом Мінсоцполітики від 05.06.2015 р. №591. Але цим наказом не затверджено порядку її складання. 

Для отримання соціальних виплат, зокрема, допомоги по безробіттю, встановлено іншу форму довідки – постановою КМУ від 26.09.2001 р. №1266. Однак і цією постановою визначено лише випадки, коли ця довідка складається, а не порядок її складання. 

Тому законодавчо відображення в таких довідках про доходи «перехідних» виплат не врегульоване. І для їх заповнення слід звертатися до органу, в який така довідка подається, з метою запобігання викривлення даних в цих довідках і водночас подання інформації в тому вигляді, в якому вона цьому органу потрібна. 

Так, якщо виходити із зазначених форм довідки (а подекуди, зокрема, на кредит така довідка взагалі не має типової державної форми і затверджується установами, до яких вона подається), відображати в них треба суми доходів, нарахованих в певних періодах (місяцях). Але, як зазначено у запитанні, можливі випадки, коли в певному місяці нараховуються доходи за майбутні або минулі періоди, і цей момент в самій формі довідки не враховано. Така ситуація може виникнути не тільки із лікарняними або відпустковими виплатами, а і з виправленням помилок у нарахованих працівнику доходах в попередніх місяцях, які виправляються у поточному періоді. Що стосується останнього випадку, то ось, наприклад, Мінсоцполітики у листі від 24.01.2013 р. №04-29-143 вважає, що в такому випадку для обрахунку середньої зарплати слід враховувати доходи працівника із урахуванням проведених у наступних місяцях виправлень. Але ж саме для обрахунку середньої зарплати складається довідка про заробітну плату, форму якої затверджено Постановою №1266. Отже, при складанні цієї довідки слід відображати доходи, враховуючи не тільки місяць їх нарахування, а і те, за який місяць їх нараховано.  

Найкращі консультації – тепер у Telegram та Viber!

Читайте відповіді «Дебету-Кредиту» на найцікавіші та найактуальніші запитання у популярних месенджерах!

Доступ до цього матеріалу можливий лише для зареєстрованих користувачів. Якщо ви вже зареєстровані на нашому сайті — будь ласка, авторизуйтесь.

Або зареєструйтесь , прямо зараз, це не вимагає ваших персональних даних і займе не більше однієї хвилини.

Зареєструватись

Автор: Бикова Ганна

Джерело: «Дебет-Кредит»

Рубрика: Праця та соціальний захист/Оплата праці

30 днiв передплати безкоштовно!Оберiть свiй пакет вiд «Дебету-Кредиту»
на мiсяць безкоштовно!
Спробувати

Усі консультації рубрики «Оплата праці»

  • Чи обов'язково має бути зарплата 20 000 грн, якщо підприємство отримало статус критично важливого?
    Підприємству надали статус критичного. Щоб цей статус не втратити, чи потрібно нараховувати надалі середню зарплату по підприємству 20 тис. грн і чи потрібно нараховувати не менше 20 тис. грн тільки заброньованим чи всім військовозабов'язаним?
    24.03.20253 1761
  • Індексація зарплати на новоствореній фірмі
    На фірмі, створеній 10.05.2024 р., робочі місця створені 31.05.2024 та 31.07.2024 р. Чи індексувати зарплату в листопаді та грудні, якщо оклади від 12000,00 грн?
    17.12.2024554
  • Виплата зарплати працівника сторонній особі
    У зв'язку із арештом рахунків, працівник звернувся із проханням виплатити його зарплату (100% суми) третій особі. Чи має право підприємство виплатити його зарплату третій особі? Які податкові наслідки для підприємства можуть виникнути у разі такої виплати: родичу 1 ступеня спорідненості, сторонній особі? Як правильно відобразити дану виплату в додатках Д1, Д4 єдиної звітності?
    12.12.20241 278
  • Зменшення зарплати працівникам через фінансовий стан підприємства
    Які є варіанти зменшення зарплати працівникам на постійній основі, у зв'язку із тяжким фінансовим станом компанії (великі збитки) та поступовим зменшенням обсягів продажів? Чи є у період воєнного стану якісь особливості?
    25.11.20241 012
  • Оподаткування МД на лікування дитини працівника
    У працівника є дитина з інвалідністю, якій необхідна операція. Підприємство надає матеріальну допомогу на лікування дитини. Чи потрібно "прив’язувати" виплату цієї допомоги до відпустки працівника? Чи можна виплачувати в інший період? Як оподатковується ця матеріальна допомога? Чи обмежується розмір цієї допомоги?
    08.10.202455