• Посилання скопійовано

Якщо працівник поновився на посаді, зарплата індексується як для новоприйнятого

Працівника, якому індексувалася зарплата, звільнили у червні 2014 р., а в липні він знову повернувся на ту саму посаду з тим самим окладом. Чи має він право на продовження індексації зарплати з урахуванням базового місяця, який був йому встановлений до звільнення?

Порядок проведення індексації грошових доходів населення затверджено постановою Кабміну від 17.07.2003 р. №1078. Названий Порядок передбачає, що індексація грошових доходів населення проводиться в межах прожиткового мінімуму та в разі, коли величина індексу споживчих цін перевищила поріг індексації, який встановлюється в розмірі 101%.

Пунктом 10-1 зазначеного Порядку визначено, що індекс споживчих цін для проведення індексації заробітної плати новоприйнятих працівників обчислюється з місяця прийняття працівника на роботу. Іншого порядку визначення базового місяця для працівника, який раніше працював на підприємстві на цій самій посаді, законодавство не встановлює. 

Таким чином, на нашу думку, підстав для врахування попередніх умов індексації для працівника, якого звільнили, а згодом знову прийняли на роботу, немає. З позиції Порядку нарахування індексації цей працівник є новоприйнятим. Не діють для нього й норми п. 10-2 Порядку, адже вони стосуються тільки працівників, яких було переведено на іншу посаду в межах того самого підприємства (тобто без звільнення) або переведено на інше підприємство (тобто звільнено за переведенням).

Отже, вбачається, що для працівника, якого раніше звільнили, а потім знову прийняли на цю саму посаду в межах одного підприємства, нарахування індексації (обчислення індексу споживчих цін) розпочинатиметься спочатку — з місяця повторного прийняття на роботу. У цій частині порядок її нарахування відповідатиме порядку індексації доходів усіх новоприйнятих працівників.

Найкращі консультації – тепер у Telegram та Viber!

Читайте відповіді «Дебету-Кредиту» на найцікавіші та найактуальніші запитання у популярних месенджерах!

Доступ до цього матеріалу можливий лише для зареєстрованих користувачів. Якщо ви вже зареєстровані на нашому сайті — будь ласка, авторизуйтесь.

Або зареєструйтесь , прямо зараз, це не вимагає ваших персональних даних і займе не більше однієї хвилини.

Зареєструватись

Автор: Кравчук Олексій, д.ю.н., аудитор

Джерело: «Дебет-Кредит»

Рубрика: Праця та соціальний захист/Оплата праці

30 днiв передплати безкоштовно!Оберiть свiй пакет вiд «Дебету-Кредиту»
на мiсяць безкоштовно!
Спробувати

Усі консультації рубрики «Оплата праці»

  • Чи обов'язково має бути зарплата 20 000 грн, якщо підприємство отримало статус критично важливого?
    Підприємству надали статус критичного. Щоб цей статус не втратити, чи потрібно нараховувати надалі середню зарплату по підприємству 20 тис. грн і чи потрібно нараховувати не менше 20 тис. грн тільки заброньованим чи всім військовозабов'язаним?
    24.03.20253 1521
  • Індексація зарплати на новоствореній фірмі
    На фірмі, створеній 10.05.2024 р., робочі місця створені 31.05.2024 та 31.07.2024 р. Чи індексувати зарплату в листопаді та грудні, якщо оклади від 12000,00 грн?
    17.12.2024554
  • Виплата зарплати працівника сторонній особі
    У зв'язку із арештом рахунків, працівник звернувся із проханням виплатити його зарплату (100% суми) третій особі. Чи має право підприємство виплатити його зарплату третій особі? Які податкові наслідки для підприємства можуть виникнути у разі такої виплати: родичу 1 ступеня спорідненості, сторонній особі? Як правильно відобразити дану виплату в додатках Д1, Д4 єдиної звітності?
    12.12.20241 276
  • Зменшення зарплати працівникам через фінансовий стан підприємства
    Які є варіанти зменшення зарплати працівникам на постійній основі, у зв'язку із тяжким фінансовим станом компанії (великі збитки) та поступовим зменшенням обсягів продажів? Чи є у період воєнного стану якісь особливості?
    25.11.20241 011
  • Оподаткування МД на лікування дитини працівника
    У працівника є дитина з інвалідністю, якій необхідна операція. Підприємство надає матеріальну допомогу на лікування дитини. Чи потрібно "прив’язувати" виплату цієї допомоги до відпустки працівника? Чи можна виплачувати в інший період? Як оподатковується ця матеріальна допомога? Чи обмежується розмір цієї допомоги?
    08.10.202455