• Посилання скопійовано

При увольнении работнику выплачивается компенсация за все неиспользованные им дни ежегодного отпуска

Сотрудник принят на работу 06.06.2012 года, увольняется 31.08.2013 года, в отпуске не был. Сколько положено компенсировать календарных дней? Включается ли август 2013 года в расчетный период?

Согласно п.2 Порядка расчета средней зарплаты  №100, расчет средней заработной платы для оплаты ежегодного отпуска, дополнительного отпуска в связи с обучением, творческого отпуска, дополнительного отпуска работникам, которые имеют детей, а также  для выплаты компенисации за неиспользованные отпуска производится исходя из выплат за последние 12 календарных месяцев работы,которые предшествуют месяцу предоставления отпуска либо выплаты компенсации за неиспользованные отпуска.


 

Таким образом, исходя из условий вопроса, расчетным периодом для расчета компенсации за неиспользованный отпуск будет период с августа 2012 года по июль 2013 года включительно. Следует также заметить, если в расчетном периоде работник согласно законодательства или по другим уважительным причинам не работал и за ним не сохранялась зарплата или сохранялась частично, такой период времени исключается из расчетного перииода.

Согласно ст.6 Закона об отпусках, ежегодный основной отпуск предоставляется работнику на срок не менее чем 24 календарных дня за отработанный рабочий год, который отсчитывается со дня заключения трудового договора. А в случае увольнения работника ему выплачивается денежная  компенсация за все неиспользованные им дни ежегодного отпуска, а также дополнительного отпуска рабоникам, которые имеют детей( ст.24 Закона об отпусках)

Таким образом, если на предприятии установлен минимально допустимый отпуск продолжительностью 24 календарных дня, сотруднику, проработавшему с 06.06.2012г. по 31.08.2013г., при увольнении ( с учетом округлений) необходимо компенсировать 30 календарных дней.

Найкращі консультації – тепер у Telegram та Viber!

Читайте відповіді «Дебету-Кредиту» на найцікавіші та найактуальніші запитання у популярних месенджерах!

Доступ до цього матеріалу можливий лише для зареєстрованих користувачів. Якщо ви вже зареєстровані на нашому сайті — будь ласка, авторизуйтесь.

Або зареєструйтесь , прямо зараз, це не вимагає ваших персональних даних і займе не більше однієї хвилини.

Зареєструватись

Автор: Степанов Михаил

Джерело: «Дебет-Кредит»

Рубрика: Праця та соціальний захист/Оплата праці

30 днiв передплати безкоштовно!Оберiть свiй пакет вiд «Дебету-Кредиту»
на мiсяць безкоштовно!
Спробувати

Усі консультації рубрики «Оплата праці»

  • Чи обов'язково має бути зарплата 20 000 грн, якщо підприємство отримало статус критично важливого?
    Підприємству надали статус критичного. Щоб цей статус не втратити, чи потрібно нараховувати надалі середню зарплату по підприємству 20 тис. грн і чи потрібно нараховувати не менше 20 тис. грн тільки заброньованим чи всім військовозабов'язаним?
    24.03.20253 1351
  • Індексація зарплати на новоствореній фірмі
    На фірмі, створеній 10.05.2024 р., робочі місця створені 31.05.2024 та 31.07.2024 р. Чи індексувати зарплату в листопаді та грудні, якщо оклади від 12000,00 грн?
    17.12.2024554
  • Виплата зарплати працівника сторонній особі
    У зв'язку із арештом рахунків, працівник звернувся із проханням виплатити його зарплату (100% суми) третій особі. Чи має право підприємство виплатити його зарплату третій особі? Які податкові наслідки для підприємства можуть виникнути у разі такої виплати: родичу 1 ступеня спорідненості, сторонній особі? Як правильно відобразити дану виплату в додатках Д1, Д4 єдиної звітності?
    12.12.20241 275
  • Зменшення зарплати працівникам через фінансовий стан підприємства
    Які є варіанти зменшення зарплати працівникам на постійній основі, у зв'язку із тяжким фінансовим станом компанії (великі збитки) та поступовим зменшенням обсягів продажів? Чи є у період воєнного стану якісь особливості?
    25.11.20241 011
  • Оподаткування МД на лікування дитини працівника
    У працівника є дитина з інвалідністю, якій необхідна операція. Підприємство надає матеріальну допомогу на лікування дитини. Чи потрібно "прив’язувати" виплату цієї допомоги до відпустки працівника? Чи можна виплачувати в інший період? Як оподатковується ця матеріальна допомога? Чи обмежується розмір цієї допомоги?
    08.10.202454