• Посилання скопійовано

Чи індексувати зарплату у громадській організації у 2023 році?

Громадська організація здійснює свою діяльність за рахунок грантів донорів за погодженими бюджетами. У штаті організації є 4 працівника. Чи зобов'язана організація нараховувати індексацію штатним працівникам та за яким нормативним актом?

Як відомо, індексацію грошових доходів громадян мали проводити всі підприємства, установи, організації незалежно від форми власності та господарювання, а також фізичні особи - підприємці, які використовують працю найманих працівників. І громадські організації не були  виключенням.

Проте, на 2023 рік, п. 3 Прикінцевих положень Закону про Держбюджет на 2023 рік, зокрема, зупинено дію Закону "Про індексацію грошових доходів населення"

Тобто, усі роботодавці отримують послаблення на 2023 рік у вигляді призупинення обов’язків щодо нарахування індексації заробітної плати.

Громадські організації не отримують прибуток від своєї діяльності та залежать від зовнішніх джерел фінансування, зокрема, як в даному випадку, від грантів. Як правило, грант надається безоплатно і безповоротно, на умовах, передбачених грантодавцем.

Згідно з ч. 3 ст. 2 Закону про оплату праці, виплати в рамках грантів віднесені до інших заохочувальних та компенсаційних виплат.

Зазначеними законами чи будь-якими іншими нормативними документами ніяким чином не обмежено роботодавця – неприбуткову організацію щодо прийняття рішення про додаткові стимулюючі виплати у зв’язку з високим рівнем інфляції в Україні.

Оскільки, згідно зі ст. 9-1 КЗпП підприємства, установи, організації в межах своїх повноважень і за власні кошти можуть встановлювати додаткові відповідно до законодавства трудові і соціально-побутові пільги для працівників.  

Таке рішення потрібно зафіксувати в наказі попередньо перевіривши умови договору на отримання гранту стосовно того чи можна кошти у вигляді грантів використовувати на формування заробітної плати, для уникнення в подальшому непорозумінь з грантодавцем. Тому що при укладенні договору з грантодавцем важливе направлення коштів, отриманих як грант, на покриття, наприклад інших видатків на проекти, заробітну плату, придбання необхідного обладнання, оплату службових відряджень працівників тощо.

Потрібно також пам’ятати, що доходи (прибутки) неприбуткової організації, як відомо, мають використовуватися виключно для фінансування видатків на утримання такої неприбуткової організації, реалізації мети (цілей, завдань) та напрямів діяльності, визначених її установчими документами (пп. 133.4.2 ПКУ).

Тобто доходи, отримані неприбутковою організацією від будь-якої діяльності, мають використовуватися виключно на реалізацію своєї статутної діяльності без розподілу таких доходів або їх частини серед засновників (учасників), членів такої організації, працівників (крім оплати їхньої праці, нарахування ЄСВ), членів органів управління та інших пов'язаних із ними осіб.

Таким чином, якщо договором на отримання гранту передбачено умову використання даних коштів, зокрема та зарплату працівникам, то керівник громадської організації має право прийняти рішення щодо добровільного нарахування індексації у 2023 році, а її виплата вважатиметься витратами в межах статутної діяльності. 

***

Також читайте:

 

Увага!

Тепер ви можете читати бухгалтерські новини від «Дебету-Кредиту» у Telegram та VIBER, а обговорювати їх – у найбільшій групі бухгалтерів на Facebook

Приєднуйтесь і дізнавайтесь найважливіші новини першими!

Доступ до цієї консультації можливий лише для передплатників «Дебету-Кредиту». Якщо ви передплатник, будь ласка, авторизуйтесь.

Або оформіть передплату, вартість пакету «Мій асистент» становить лише 99 грн/міс

Передплатити

Автор: Щербина Світлана

Джерело: «Дебет-Кредит»

Рубрика: Праця та соціальний захист/Оплата праці

30 днiв передплати безкоштовно!Оберiть свiй пакет вiд «Дебету-Кредиту»
на мiсяць безкоштовно!
Спробувати

Усі консультації рубрики «Оплата праці»

 • Нюанси оплати праці водіїв
  ФОП на ЄП ІІІ групи 5% здійснює діяльність із перевезення вантажів по території України та за кордон. Є у власності 2 вантажних автомобілі. Чи можуть наймані працівники (водії) працювати з оплатою праці згідно з окладом встановленого штатним розписом? Чи мають бути ще якісь обов'язкові виплати чи доплати до окладу? Чи є обов'язок згідно з законодавством встановлювати іншу форму оплати праці водіїв?
  04.09.20231 057
 • Працівники гірської місцевості: доплати та премії
  Підприємство здійснює діяльність в гірській місцевості. В штатному розписі вказано 25% гірських окремою графою (1 - посадовий оклад, 2 - гірські, 3 - ФОП). Як нараховувати доплати за інтенсивність та внутрішнє сумісництво, якщо: в наказі зазначено - "Надати надбавку в розмірі 20% посадового окладу...", а також премій - "…нарахування її в розмірі посадового окладу"? Який розмір мінімальної зарплати має бути в гірській місцевості?
  11.08.202319
 • Як правильно розрахувати зарплату за роботу у вихідний день у відрядженні?
  Водій вантажного автотранспорту направлений у відрядження у свій вихідний день. Прийнято рішення оплатити цей день. Середньоденна зарплата вийшла більше, ніж денна заробітна плата. Як правильно розрахувати заробітну плату за роботу у вихідний день у відрядженні?
  10.07.2023819
 • Виплата зарплати за заявою працівника
  Відповідно до ст. 24 Закону "Про оплату праці" за особистою письмовою згодою працівника виплата заробітної плати може здійснюватися через банки. Чи обов'язкова така письмова згода?
  15.06.2023192
 • Як провадити стягнення за виконавчими провадженнями з 06.05.2023 року
  Закон № 3048 повернув звернення стягнення із заробітної плати за виконавчими провадженнями. Закон набув чинності з 06.05.2023р. Чи можна робити утримання 20% із усієї заробітної плати травня, чи потрібно рахувати якимось іншим чином?
  02.06.20234981