• Посилання скопійовано

Мінімальна зарплата для працівника

ВПО прийнята за сумісництвом з окладом 9200 грн. Відпрацювала 74 години, нарахована зарплата - 4760,84 грн. Отримали за неї компенсацію - 6500 грн. Тепер ЦЗ вимагає або повернути їм кошти або доплатити зарплату до рівня МЗП. Згідно з Порядком №331 немає підстав для донарахування зарплати чи повернення коштів, оскільки в п. 2 цієї вказано, що МЗП має бути за повністю виконану норму робочого часу. Як правильно вчинити?

Порядок надання роботодавцю компенсації витрат на оплату праці за працевлаштування внутрішньо переміщених осіб (ВПО) внаслідок проведення бойових дій під час воєнного стану в Україні визначений Порядком №331.

 

Виплата компенсації за працевлаштування ВПО

Виплати будуть здійснюватися за рахунок коштів резервного фонду державного бюджету.

Компенсація витрат роботодавцеві надається у розмірі 6500 гривень щомісяця за кожну працевлаштовану особу, за яку роботодавцем сплачується ЄСВ, на умовах строкового або безстрокового трудового договору (контракту), гіг-контракту, зокрема за сумісництвом, за таких умов:

  • роботодавець перебуває на обліку як платник єдиного внеску на загальнообов’язкове державне соціальне страхування;
  • розмір заробітної плати працівника за повністю виконану місячну (годинну) норму праці не може бути нижчим за розмір мінімальної заробітної плати, встановленої законодавством;
  • подання в установленому законодавством порядку податкової звітності за IV квартал 2021 р. або річної звітності за 2021 рік.

Ці кошти роботодавці мають витрачатити повністю на оплату праці таких працівників, оскільки надаються за державною програмою та є цільовими.

 

Підстави повернення отриманих коштів

Роботодавець зобов’язаний повернути суму компенсації витрат на рахунок регіонального центру зайнятості добровільно чи на підставі рішення суду з наступних підстав:

  • у разі припинення трудових відносин до завершення строку виплати компенсації витрат, роботодавець протягом п’яти робочих днів з дня такого припинення зобов’язаний повернути суму невикористаної компенсації витрат на рахунок регіонального центру зайнятості. Сума, що підлягає поверненню, визначається як різниця між сумою компенсації витрат (6500 гривень) та її розміром, розрахованим пропорційно відпрацьованому працівником часу на місяць (п. 11 Порядку №331);
  • у разі подання недостовірних документів та відомостей, що стали підставою для призначення компенсмації або нецільового використання роботодавцем отриманих коштів (п. 17 Порядку №331).

Отже, якщо ВПО прийнята за сумісництвом на умовах неповного робочого часу та відпрацювала місяць повністю, тобто виконала місячну норму праці в рамках своєї зайнятості, то у роботодавця виникає обов'язок щодо виплати такому працівнику зарплати у розмірі не менше МЗП (6500,00 грн), тобто у сумі отриманої компенсації витрат на оплату праці. У разі недоплати зарплати до зазначеного розміру, ФСС при здійсненні перевірки (абз. 4 п. 9 Порядку №331) вважатиме їх використаними роботодавцем не за цільовим призначенням та вимагатиме їх повернення або доплатити зарплату до рівня МЗП.

Тож, у ситуації, що склалася, роботодавцю потрібно здійснити доплату працівнику – ВПО до рівня МЗП, інакше кошти доведеться повернути якщо не добровільно, то на підставі рішення суду.

Найкращі консультації – тепер у Telegram та Viber!

Читайте відповіді «Дебету-Кредиту» на найцікавіші та найактуальніші запитання у популярних месенджерах!

Доступ до цієї консультації можливий лише для передплатників «Дебету-Кредиту». Якщо ви передплатник, будь ласка, авторизуйтесь.

Або оформіть передплату, вартість пакету «Мій асистент» становить лише 116 грн/міс

Передплатити

Автор: Щербина Світлана

Джерело: «Дебет-Кредит»

Рубрика: Праця та соціальний захист/Оплата праці

30 днiв передплати безкоштовно!Оберiть свiй пакет вiд «Дебету-Кредиту»
на мiсяць безкоштовно!
Спробувати

Усі консультації рубрики «Оплата праці»

  • Чи обов'язково має бути зарплата 20 000 грн, якщо підприємство отримало статус критично важливого?
    Підприємству надали статус критичного. Щоб цей статус не втратити, чи потрібно нараховувати надалі середню зарплату по підприємству 20 тис. грн і чи потрібно нараховувати не менше 20 тис. грн тільки заброньованим чи всім військовозабов'язаним?
    24.03.20253 1081
  • Індексація зарплати на новоствореній фірмі
    На фірмі, створеній 10.05.2024 р., робочі місця створені 31.05.2024 та 31.07.2024 р. Чи індексувати зарплату в листопаді та грудні, якщо оклади від 12000,00 грн?
    17.12.2024554
  • Виплата зарплати працівника сторонній особі
    У зв'язку із арештом рахунків, працівник звернувся із проханням виплатити його зарплату (100% суми) третій особі. Чи має право підприємство виплатити його зарплату третій особі? Які податкові наслідки для підприємства можуть виникнути у разі такої виплати: родичу 1 ступеня спорідненості, сторонній особі? Як правильно відобразити дану виплату в додатках Д1, Д4 єдиної звітності?
    12.12.20241 271
  • Зменшення зарплати працівникам через фінансовий стан підприємства
    Які є варіанти зменшення зарплати працівникам на постійній основі, у зв'язку із тяжким фінансовим станом компанії (великі збитки) та поступовим зменшенням обсягів продажів? Чи є у період воєнного стану якісь особливості?
    25.11.20241 009
  • Оподаткування МД на лікування дитини працівника
    У працівника є дитина з інвалідністю, якій необхідна операція. Підприємство надає матеріальну допомогу на лікування дитини. Чи потрібно "прив’язувати" виплату цієї допомоги до відпустки працівника? Чи можна виплачувати в інший період? Як оподатковується ця матеріальна допомога? Чи обмежується розмір цієї допомоги?
    08.10.202453