Головна Усі консультації Праця та соціальний захист Оплата праці

Чи підлягає компенсації з Держбюджету середній заробіток мобілізованим?

Який механізм роботи положення ст. 119 КЗпП: "Таким працівникам здійснюється виплата грошового забезпечення за рахунок коштів Держбюджету відповідно до Закону "Про соціальний і правовий захист військовослужбовців та членів їх сімей"? За чий рахунок здійснюється виплата середнього заробітку призваним на військову службу та як компенсувати виплати з держбюджету?

Відповідно до ст. 119 КЗпП, за працівниками, призваними на строкову військову службу, військову службу за призовом осіб офіцерського складу, військову службу за призовом під час мобілізації, на особливий період або прийнятими на військову службу за контрактом, у тому числі шляхом укладення нового контракту на проходження військової служби, під час дії особливого періоду на строк до його закінчення або до дня фактичного звільнення зберігаються місце роботи, посада і середній заробіток на підприємстві, в установі, організації, фермерському господарстві, сільськогосподарському виробничому кооперативі незалежно від підпорядкування та форми власності і у фізичних осіб - підприємців, у яких вони працювали на час призову. 

Дійсно, цією статтею, також передбачено, що таким працівникам здійснюється виплата грошового забезпечення за рахунок коштів Державного бюджету України відповідно до Закону України "Про соціальний і правовий захист військовослужбовців та членів їх сімей".

Але! На жаль, на сьогоднішній день законодавством не передбачено порядок здійснення з Державного бюджету України відповідної компенсації роботодавцям за виплату мобілізованим працівникам середнього заробітку.

Таким чином, на час проходження служби мобілізованим працівником роботодавець повинен виплачувати середню заробітну плату два рази на місяць у строки передбачені ст. 115 КЗпП, нараховувати/ утримувати та сплачувати обов’язкові податки та збори, та проводити відповідне відображення цього заробітку в об’єднаній звітності.

Про те, як правильно нараховується, оподатковується та відображається в об’єднаній звітності середній заробіток мобілізованого працівника, ми писали тут.

Доступ до повного тексту цієї консультації можливий лише для передплатників електронного або паперового «Дебету-Кредиту». Якщо ви передплатник, будь ласка, авторизуйтесь.

Або оформіть передплату, перейшовши за посиланням;  вартість мінімального пакету «Мій асистент» становить лише 82 грн на місяць.

Дякуємо за розуміння.

Автор:
Щербина Світлана
Джерело
«Дебет-Кредит»
Рубрика:
Праця та соціальний захист / Оплата праці
Теги:
Заробітна плата , Трудові відносини , Мобілізація , Воєнний стан

30 днiв передплати безкоштовно!

Коментарі: 0

Новини по темі

Консультації по темі